Endometriosis (Çikolata kisti)

Merhabalar.30 yaşındayım 20 li yaşlardan beri çikolata kistim var maalesef ve artık çocuk düşünüyorum sizce ne kadar süre doğal yollarla denemek lazım?eskiden adetim 5 6 gün sürerdi şimdi 4 güne düştü sıkıntı var diye de korkuyorum çok zama kaybetmek de istemiyorum

Canım ben çocuk dusunmeye başladıktan 9 ay sonra dogal yolla gebe kaldım ama 9. Ay rahim filmi çekinmişim ve 10.ay hamile kaldım sanırım filmin etkisi oldu doktorlar bana 1 sene dene demislerdi hamile kaldıktan sonra 8.haftada maalesef kürtaj olmak zorunda kaldim suan 6 ay dene dediler 6 ay dolunca gidicem doktora

Bu arada benimde 1 sene once 5 gun surerdi 1 senedir 3 gun suruyor doktora dedim duzenliyse 1 gun bile olsa yeter bize demisti ama en az 2 gun surmesi lazim diye biliyorum

canım bende 31 yaşındayım 2 defa hamile kaldım ve maalesef düşük yaptım. ilki kendiliğinden düştü ikincisi kürtajla alındı 2017 aralık ayında. o zamana kadar çikolata kistinden fln bahseden olmadı hatta sonrasında da bahseden olmadı geçen ay doktora gittiğimde öğrendim iki tane kocaman kistim olduğunu. doktor ameliyat dedi sonrasında hemen tüp bebek yapalım dedi vakit kaybetmeyelim diye. bence sende 6 aydan fazla bekleme doktora gitmek için

evet canım ikiside solda. sağ yumurtalığımda bişey yok dedi doktor
Benim bi de sagda basit kist vardi o şekilde hamile kalmışım bence ameliyati biraz arastir derim cunku yumurtalik rezervlerini azaltiyormus ya ama tabi doktora guvendiysen onu sen bilirsin o doktor direk tup bebege karar veriyo sanirim iyi bi doktor oldugunu duydum ama tabi senin durumuna gore karar vermistir

aslında bize 6 ay deneyin dedi denedik olmadı .biz direkt tüp bebeğe başlayalım dedik hulusi hoca da tüp bebeğe kadar çok var siz bi deneyin sonra biz bi deneriz olmazsa tüp bebek demişti paranızı almayalım boşuna demişti. ama çikolata kisti çıkınca hemen ameliyat ve tüp bebek dedi. o yüzden para almak amacıyla ameliyat dediğini düşünmüyorum. birde çikolta kisti gebeliğe büyük ölçüde engelmiş. doktora güveniyorum o yüzden. Ameliyat fiyatı konusunda hastaneden bilgi alamadım sadece doktora da sormak aklıma gelmedi

Canım yanlış anlama ama çikolata kisti tüp bebekte engel değil diye biliyorum. Hatta çoğu kist gebelik döneminde kayboluyor. 6 cm in altını ameliyat önermiyor doktorlar yumurtalik rezervini azaltiyor . Başka doktora da danışmanı öneririm karar senin. Umarim en ıyisi neyse o olur.

Son düzenleme:
Canım Allah yardım etsin insallah guzel sonuclar alirsin bende o hastanede rahim filmi cekindim cok da memnun kaldim tedavime de orda gogşen diye bi hoca varmış sanirim onda baslicam 1 2 ay daha deneyip bakalim bana ne dicek

canım doğru söylüyosun aslında başka doktora da görünsem iyi olur ama 8 yıllık evliyim ve bi an önce olsun bitsin istiyorum doktor doktor gezmekten yoruldum. adet olmayı bekliyorum tekrar doktora gitmek için son kez bi doktorumla görüşüp kesin karar vericem belki dedğin gibi başka doktorlara da görünürüm. ilgilenip cevap ve tavsiye verdiğin için teşekkür ederim.

Canım Allah yardım etsin insallah guzel sonuclar alirsin bende o hastanede rahim filmi cekindim cok da memnun kaldim tedavime de orda gogşen diye bi hoca varmış sanirim onda baslicam 1 2 ay daha deneyip bakalim bana ne dicek
bende hastaneden çok memnunum çok ilgililer ama hulusi hocanın hastası çok fazla çok beklemek gerekiyor ben ilk ona başladığım için devam ediyorum şimdilik göğşen hoca içinde çok güzel yorumlar var inşallah sizin gerek kalmaz

Rica ederim canım hersey gönlünce olsun .

Peki adet gününün azalması normal mi acaba?yaş gittikçe mi azalır yoksa kiste bağlı sıkıntılar mı olabilir

Evet o çok yoğun ve daha çok tüp bebekle ilgilendiğini duydum sanki direk tüp bebege yonlendiriyo diye korktum aslında o yuzden digerini seçtim ona gitcem kesinlikle umarım gerek kalmaz da bana da tek care tüp bebek derlerse ona geçebilirim fiyat ogrenince yazar misin acaba ?

Yeni tüp bebek yaptırdım göğsün hoca da raporsuz 7200 raporlu 6400 gibi birseydii

Merhaba bende cikolata kistinden dolayı tedavi gördüm göğsen hoca da solda 2 tane birbirine yapışık kistti biri 4.5 diğeri 2.5 civarıydi.Ameliyat olmadım beni menopoza soktu göğsen hoca bir iğne vurdu ardından tedaviye başladık kisti baskıladi öncesinde de bir sürü kan testi yapıldı değerlere bakıldı belki Hulusi hoca kan degeelerinizden dolayı böyle bir karar almış olabilir bence neden ameliyat diye sorarsanız ayrıntılı bilgi veriri

Sonucunuz ne oldu peki insallah tutunmuştur hocadan memnun musunuz ben bu ayda deneyip diger ay ona gitcem eger gebe kalamazsam
Çok şükür olumlu oldu Rabbim herkese nasip etsin..Ben çok memnun kaldım hoca da 2 aşılama 2 tüp bebek denedik..Hastayı yormayan sakinleştiren bir doktor kesinlikle tavsiye ederim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…