Endometriosis (Çikolata kisti)

çikolata kistim var.tüp bebek sürecinde oluştu.adet döneminde çok ağrı yapıyor.bacaklarıma bile vuruyor.inşallah gerilemiştir.
Evet adet dönemi tam bir eziyet cikolata kisti hastaları icin. Ama ilk defa tüp bebek esnasında cikolata kisti oluştuğunu duyuyorum var olan kistlerin büyüdüğünü çok duymustum. Belki de senin de endometriozis hastalığın vardi buyuk ihtimalle tup bebekle gun yuzune cikti. Zaten hamile kalamadiysan yuksek ihtimal endometriozis odakları yüzünden kalamamissindir. Peki tup bebege ne kadar zaman geçtikten sonra karar verdin. Hsg ve hormon tahlillerine baktirdin mi tup bebek öncesi[/QUOTE]
hormonlarıma baktılar.düşük rezervim var.tüplerim yok. 3 yıldır tüp bebek yaptırıyorum.hep miyom var diyolardı.yazın gittiğim doktor çikolata kistin var dedi.hamile kalırsam gidermiş.bir türlü kalamıyorum.5aa ve 3aa embriyolar transfer edilmesine rağmen sonuç negatif.

hormonlarıma baktılar.düşük rezervim var.tüplerim yok. 3 yıldır tüp bebek yaptırıyorum.hep miyom var diyolardı.yazın gittiğim doktor çikolata kistin var dedi.hamile kalırsam gidermiş.bir türlü kalamıyorum.5aa ve 3aa embriyolar transfer edilmesine rağmen sonuç negatif.[/QUOTE]
Tuplerin nasil yok ameliyatla aldılar mi tüplerini. Üzülme elbet olacaktir. Amh sonucun kac geldi düşük dedigin. Kac yasindasin sigara ve alkol tüketiyor musun. Bu arada ben hamile kaldığında 30 yaşındaydım sigara ve alkol tükettiğim için yumurtalık rezervin taşıma gore çok düşüktü. Aşılama ile hamile kalamadım tüp bebek yaptiracaktik o sıra hamile kaldim. Kuzenimde miyom vardi ayrıca cikolata kisti de vardı 5. Tup bebek denemesinde hamile kaldi. Sen de pes etme ve ümidini kesme. Ama ameliyat diyen doktorlara hemen tamam deme araştır başka doktorlara da git (eger kistlerin büyümüyorsa ve hayatını zindana cevirmiyorlarsa)

Tuplerin nasil yok ameliyatla aldılar mi tüplerini. Üzülme elbet olacaktir. Amh sonucun kac geldi düşük dedigin. Kac yasindasin sigara ve alkol tüketiyor musun. Bu arada ben hamile kaldığında 30 yaşındaydım sigara ve alkol tükettiğim için yumurtalık rezervin taşıma gore çok düşüktü. Aşılama ile hamile kalamadım tüp bebek yaptiracaktik o sıra hamile kaldim. Kuzenimde miyom vardi ayrıca cikolata kisti de vardı 5. Tup bebek denemesinde hamile kaldi. Sen de pes etme ve ümidini kesme. Ama ameliyat diyen doktorlara hemen tamam deme araştır başka doktorlara da git (eger kistlerin büyümüyorsa ve hayatını zindana cevirmiyorlarsa)[/QUOTE]
saol canım. 1 overim ve tüplerim ameliyatla alındı.amh 0.60,alkol sigara yok . yaşım 36.ameliyat zor artık.biran önce gebe kalmalıyım.çok zor işim.

saol canım. 1 overim ve tüplerim ameliyatla alındı.amh 0.60,alkol sigara yok . yaşım 36.ameliyat zor artık.biran önce gebe kalmalıyım.çok zor işim.[/QUOTE]
Hamile kalmak için tek yumurtalık ve bi tane tüp gerekli sadece. Inşallah var olan yumirtaligindan tez vakitte yumurtlayip en kısa sürede hamile kalırsın

5 ay önce çikolata kistintiden ameliyat oldum (kapalı bir şekilde) ve kistin temizlendiğini hiçbir sorun olmadığını söylediler 6 aylık visaane verdiler ilk adetten sonra kullanmaya başladım.Şuan 5.kutumu bitirmek üzereyim ve geçen gün başka bir hastaneye son kutu ilacımı yazdırmaya gittiğimde tekrar 2.5 cm var olduğunu söylediler bende ameliyat olduğum yere gittim baktırmaya ve doktorum yoktu yeni gelen doktorsa birşey olmadığını temiz olduğunu söyledi doktor dan çok fazla rmin olamadım 3. Olarak bi özel hastaneye gittim ve ordaki doktor da var olduğunu 2.5 cm olsuğunu söyledi bu kadar kısa zamanda ilaç kullanma na rağmen imkansız bu dedi ameliyat yapatken eğer kötü bi bölgedeyse zarr vermemek adına almamışlardır dedi şimdi bi kutuyu daha kullanıp tekrar p doktora gidicem küçülme yada büyüme var mı diye ve ilacı kullanmadan önce hep 47 48 zayıf cılız biriysim şimdiyse 53 kiloyum adet olamadığımdan şiştim ödem çok fazla yaptım sizin başınıza böyle bi durum geldimi

E Emneatl merhaba, yaşadığın duruma bende şaşırdım çok... Ne illet bir hastalıkmış bu kistler ya. İnşallah ilacı kullandığın süre içinde yok olur kendiliğinden. Ameliyat olsakta kurtulamıyoruz demek ki, Allah sana da, bana da, bu hastalığı yaşayan herkese de şifasını versin tez vakitte inşallah

Bu arada ameliyatını nerede oldun?

Herkese iyi forumlar. Bu başlıkta daha önce de bulundum. Çikolata kıstım vardı 5 cm. Visanne 2 mg kullandım 1 sene. 14 mmye indi boyutu. 1 sene sonunda yani 2017 yazında evlendim,ilacı bıraktım. Bitkisel bir macun yemeye başladım. 3 ay sonunda muayenede kistin artık olmadığını öğrendim. Kistim geçince macunu çok ama öok aksattım Bu ay da bin şükür hiç beklemediğim bir zamanda hamileliğimi öğrendim. sürpriz oldu. Çünkü kıstım geçtikten sonra evleneli de çok olmamışken sallamaz oldum bu bebek işini. Kıstım geçer diye hamile kalmak istiyordum.
Moral olsun bekleyen tüm arkadaşlara. Hiç beklemediğiniz an size de güzel bir sürpriz olur inşallah. Allahım isteyen herkese gönlündekini nasip etsin. Allahım şifa versin

Cerrahpaşada oldum ameliyatı
Cerrahpasada kime oldun ameliyatini. Ben de cerrahpasada tedavi gordum cikolata kistim için daha doğrusu takip oldum orda ameliyat olmadim. Hamile kaldim sonra da. Cerrahpasadaki her doktor turkiyenin en iyisi bence. Çok doğru bi tercih yapmışsın

İlk gittim doktor şükrü beydi daha sonra mahmut öncül e ameliyat oldum ever cerrahpaşa iyidir ama bu kadwr kısa süre içinde mi oldu yoksa alınmamıştı mı diye bi bi düşünce var

Ne macunu kullandınız acaba

İlk gittim doktor şükrü beydi daha sonra mahmut öncül e ameliyat oldum ever cerrahpaşa iyidir ama bu kadwr kısa süre içinde mi oldu yoksa alınmamıştı mı diye bi bi düşünce var
Cok kisa süre içinde oluşmuş olma ihtimali yüksek canim. Ilk iki ay içinde tekrarlama olasılığı yüzde 60 gibi yuksek bi ihtimal. Benim de sezeryand a kuruyan kistin kalıntıları temizlendi. Ama yine de kontrole gidiyorum tekrarlama var ki diye ki adet görmüyorum hala. Ilk adette tekrarlayan onlarca insan var. Visanne kist olusumu engelleyen bi ilaç değil sadece kisti küçültmeye ya da durdurmaya yariyor. Kist oluşacaksa ne yaparsan yap olusacaktir. Onemli olan kistin tekrar ortaya çıkması değil canim. Yeter ki tüplerinde yapışıklık olmasin. O olmadığı sürece hamile kalmak için bi engel yok

Ne macunu kullandınız acaba
Özelden yazıyorum. Önceden ismini yazmıştım buraya ama bir kullanıcı ismini vermen yanlış anlaşılabilir dedi. Yanı ben satmıyorum sonuçta faydalanan olur diye yazmıştım. Şimdi nolur bolmaz reklama filan girmesin. Reklâm da değil aldım bana yaradı. Yaramayabilirdi de. Neyse yazıyorum

Ama hızla yapisiklik yapıyor maalesef. Herkeste aynı hızda büyümüyor. Neye göre ilerliyor bilmiyorum.

Ama hızla yapisiklik yapıyor maalesef. Herkeste aynı hızda büyümüyor. Neye göre ilerliyor bilmiyorum.
Çikolata kisti yapışıklıga sebep oluyor ama başka durumlar cikolata kistinden daha fazla sebep olabiliyor. Mesela tiplerdeki yapaikliga en fazla sebep olan rahim ve yumurtalık iltihaplari. Basit bir iltihap deyip geçiyoruz ama cikolata kisti bu konuda emin ol daha masum. Burada çok arkadaşla yıllarca bu hastalık hakkında yasadiklarimizi paylastik. Bir çoğumuzun tupleri acikti. Herkeste farklı hızla büyüdüğü konusunda sana katılıyorum hatta aynı kisi de iki kist bile biribirinden bağımsız hızla buyuyor. Benim eski oluşumlu kistim sabit dururken yeni oluşan 1 yılda öncekine yetismisti. Neye gore büyüdüğüne gelirsek tecrübeyle sabit ki stresten buyuyor. Yapilan araştırmalar da stresin bu kistler üzerinde olumsuz etkilerini kanıtlıyor zaten. Çünkü stres bağışıklığı etkiler bağışıklığın düşmesi de çikolata kistine sebep olur. Saglikli kadınların bağışıklık sistemleri her ay adet döneminde karin icinde oluşan endometrium odaklarini yok etmeyi başarırken bizim bagisikligimiz bu konuda yetersiz kalıyor. Bunun sebebi tam olarak stres olmasa da bağışıklık üzerinde çok büyük etkisi var. Mesela yıllarca tek kişiyle yaşadım sonra çocuğum olmuyor stresine bir girdim hızla büyüyen ikinci bir kist daha hortladı bende. Sonrasinda ümidi kestim tüp bebege karar verdim böyle çocuk stresim sona erdi o ay hamile kaldim. Stresi azaltirsaniz kistin semptomlarını da azaltmış olursunuz. Allah şifalar versin isteyen herkese evlat nasip etsin.

Kizlar benim once sag tarafimda vardi snr solda ciktigini gecen ay ogrendim kendinize hic sikinti yapmayin ben aslan pencesi cayini ve sogan kurunu kullandim ve faydasini gordum sagda 6 cm solda 27mm demisti doktor veeeee bugun ogrendim ki hamileyim umudunuzu hiç kaybetmeyin hanimlar rabbim dilerim sizlerede bu guzel duyguyu yasattir bnc hiç sitres yapmayin kendinize inannin ben 4 aydan snr hamile oldugumu ogrendim dilerim sizlerde en kisa zamanda mujdeli haberi verirsiniz kizlar

Maşallah, ne güzel... Sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah. Darısı bizlerin başına

İsmini alabilirmiyim bende macunun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…