Endometriosis (Çikolata kisti)

Ilginize cok tsk ederim en kisa zamanda dr gidicem evet agrili geciyor

Ilginize cok tsk ederim en kisa zamanda dr gidicem evet agrili geciyor
Kist hamile kalmaya engel değil canim. Ama süreci uzatabiliyor. Eğer tuplerin açıksa ve hormonların normalse önce 1 yıl doğal yollardan hamile kalmayı denemelisin. Çikolata kistinin döllenen bebeğe bir zararı olduğuna dair herhangi bir bilgi yok. Zaten zarar verse tüp bebek yapmazlar illaki önce ameliyat derler. Düşüğe sebep olmuyor yani. Düşüğe sebep olan şey bebekte genetik bozukluk olmasi. Allah yoktan var eder ümidini kaybetme.

Kocaelindeyim cumartesi istanbulda ameliyat olacağim kistim 10 cm hatta bazen 13 cm görünüyor. Sonrasında tüp bebek düşünüyrm eşimin değerlerinde sıkıntı var
Zenka bende izmitteyim geçmiş olsun umarım ameliyat iyi geçmiştir bende 2014 te 7 7 6 cm lik 3 kist aldirdim

Şu an umuttepe de tup bebek yaptırıyorum yarın opu m olacak
1 kimyasal düşüğüm var

Aynii dertten muzdaribiz umarım kazanan biz oluruz

Ben 1 yıldır kullandığım visanne ilacımı 20 temmuzda bıraktım. 1 yıldır adet olmuyordum ilaç sayesinde. Adet olmayı bekliyorum hala olmadım. bıraktığımdan beri ara ara adet olacakmışım gibi kasıkta hafif sancı hissediyorum ha geldi ha gelecek derken nerdeyse 1 ay oldu. korkmaya başladım ne yapacağım gebelik düşünüyorum adet olamadım ki yumurtlama dönemimi ayarlayım

mrb kızlar. benimde bekarken doktor çikolata kisti var demişti. 7 yaşında bir oğlum var. hemen hamile kalmıştım. 2014 te de bir düşük oldu. şuan için de 1 yıldan beri korunmasız olarak hamile kalamıyorum. acaba bu kistlerden olabilir mi. her doktor da göremiyor bu kistleri. İyi bir kadın doğum doktoruna gitmem lazım galiba.

İlaçtan 3 ay sonra gebelik düşünülüyor zaten cnm o zmna da düzene girer

Evet her doktor ne yazıkki göremiyor bana ilk hemorajik kist dendi MR sonucuna göre.Doktorum mr sonucuna bakmadan tedavi başladı radyologa güvenerek.Güvendiği de radyolog olsa sağlıkçı olduğum için Mr yorumlarken yanında bulundum 10 dk boyunca çikolata mı hemorajik mi diye düşündü.İnternetten açıp ikisinin görüntüsüne mi bakmadı. yasmin verdi boşa bir ay boyunca o ilacı kullandım..
Sonra başka bir radyologun olduğu güne gittim. Beni uyarınca ilacı bırakıp güvenilir bi doktor a gittim adam ultrasonu açar açmaz tipik bir çikolata kisti demişti çok iyi hatırlıyorum..

Kızlar benimde kistim var ama ne kisti olduğu henüz belli değil doktor bayramdan sonra ameliyat edelim dedi benimde içime sinmedi bu şekilde hemen ameliyat demesi çikolata kisti belirtileri nasıl oluyor birde siz ne önerirsiniz kafam çok karıştı bebekte istiyorum kisti olup doğal hamile kalan da çok 8 aylık evliyim

Kızlar benimde kistim var ama ne kisti olduğu henüz belli değil doktor bayramdan sonra ameliyat edelim dedi benimde içime sinmedi bu şekilde hemen ameliyat demesi çikolata kisti belirtileri nasıl oluyor birde siz ne önerirsiniz kafam çok karıştı bebekte istiyorum kisti olup doğal hamile kalan da çok 8 aylık evliyim

Canım tabi ki hemen ameliyat olma. Bu nasıl bir yaklaşımdır gerçi ben de çok karşılaştım bu tarz doktorlarla. Daha ne kisti olduğu bile belli değil kaldı ki çikolata kistinde bile doktorlar önce doğal yollardan hamilelik öneriyor olmazsa aşılama olmazsa tüp bebek en son ameliyat. Çünkü ameliyat yumurtalık rezervlerine inanılmaz zarar veriyor. Belki doğal yollarla hamile kalma şansı varken onu bile elinden alıyor olabilirler. Mutlaka başka doktora git. Evet çikolata kistinde ameliyat olanlar var ama son çare olarak bunu yapiyorlar. Ben yıllardır bu kistle yaşadım çok ağrılar çektim sabahlara kadar hastane acillerinde süründüm onlarca doktora para döktüm ama ameliyat olmadim. Iyi ki olmamışım doğal yollardan hamile kaldim allah'ıma şükürler olsun. Tek doktorla kalma mutlaka bir üniversite hastanesi (devlet univeristesi) profesörüne görün. Cok geçmiş olsun canim. Inşallah vakti gelince hayırlısıyla bebek sevincini yaşarsın:))

Çok sağol canım sağlıkla kucağına al bebeğini ne kadar zamanda hamile kaldın birde kaç cm di kistin

Çok sağol canım sağlıkla kucağına al bebeğini ne kadar zamanda hamile kaldın birde kaç cm di kistin
2 yılda hamile kaldım canım ama doktorumu dinleseydim daha erken kalabilirdim. Bana yumurta takibi yapma adetin biter bitmez gün aşırı ilişki olsun diyordu. Ama ben vajinismus atlatmış biri olarak dediklerini yapamıyordum. Sadece takvimden yumurtlama gününü hesaplayıp o tarihlerde ilişkiye giriyordum. Doktorun dediğini sadece bir ay yaptım ve hamile kaldim. Meğersem ben çok erken yumurtluyormusum adetimin bittiği gün hamile kalmisim. Hamile kalınca anladık. Bu arada benim malesef iki yumurtaligimda da kist vardı sağdaki eski oluşumlu 3.5 cm soldaki daha yeni oluşumlu 2.5 cm. Ama soldaki daha hızlı buyuyordu. Tek yumurtaligi sağlıklı olanlar çok daha şanslı benim ikisinde de vardı ama buna rağmen yumurtlama oldu rabbim nasip etti. Allah isteyen herkese versin inşallah:))

Çok teşekkür ederim canım kafam çok karışıktı biraz daha netleşti sayende bebeğini sağlıkla kucağına al bana da dua et ameliyat olmak istemiyorum bebeğim olsun istiyorum

Çok teşekkür ederim canım kafam çok karışıktı biraz daha netleşti sayende bebeğini sağlıkla kucağına al bana da dua et ameliyat olmak istemiyorum bebeğim olsun istiyorum
Hepiniz her zaman dualarımdasınız en iyi biz birbirimizi alnlariz. Içinde ruhsal durumu çok iyi biliyorum. Ama nolur bıçak altına yatmadan önce farklı bir kaç dr a git ama özel hastane olmasın. Devlet te prof olsun. Istanbuldaysan sana cerrahpasayi tavsiye edebilirim. Ben o doktorum sayesinde ameliyattan kurtuldum çünkü kistlerime bakar bakmaz seni ameliyat etmem bunlarla hamile kalırsın dedi hem de iki yumurtalıkta da olmasına ragmen. Lütfen gittiğin doktor uzman ya da operatör değil prof. Olsun )

Gaziantep in ilçesinde yaşıyoruz 1 ay önce taşındık burdaki devlet hastanesine gittim ama gaziantep üniversite hastanesine gitmeyi düşünüyorum çok sağol canım

Sen kullandın mi ilaçtan hiç gerçekten 3 ay mi üzüldüm şimdi
Kullandım 2 yıl ilacı ama ben onla birlşkte yasmin de kullandım düzenli adetimi oldum ikisini bırakıp 3 ay sonra gebelik düşünmeye başlayabiliyorsun ama benim 1 yıl sonra gebelik oldu

baska doktora git cnm ne kisti olduğunu bilmeden amelşyat mı edilirmiş
Kaldı ki bnm kistlerim portakal kadardı yine olmadım
Amelşyat yumurta rezervine zarar verir ve gebe kalmana engel olabilir
En iyisi kistle gebe kalmayı denemek zaten tedavisi gebe kalmak
Doğumda bile kistime dokunulmayacak yumurtalık zarar görmesin diye
Ben yıllarca cok doktor gezdim
Hepsi para için rahmini bile alır yaşın kac cocuğun var mı önemli değil onlara
Sakın 1 doktorla kalma
Doğru doktoru bulana Kdr devam et

Herkese merhaba,
Ben bugün sağ overde bulunan 8 cm lik çikolata kistim için laparoskopi ameliyatı olacağım..2 yıldır hamile kalamıyorum.. Size tavsiyem tüm tahlillerinizi yaptırın, bir doktor ile sınırlı kalmayın.Yumurtlama
Takibi yapın..Bu kist ile hamile kalanlar var gebeliğe engel değil ancak ben kalamadım.kistim 3 ayda iki katı büyüdüğü için ameliyata karar verdim.Geçen yıl hsg çekildim tüpler açık, her ay yumurtlamam var büyüyor çatlıyor,eşim spermiyogramı iyi çıktı. Ancak pozitifi göremedik maalesef..Bu arada amh değerim 2,59. Ameliyattan sonra düşecek sanırım..Sorularınız olur ise buradayım.. İnşallah hepimize pozitif sonuçlar görmek nasip olur..

Geçmiş olsun canım ne kadar zamandır bebek istiyorsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…