Endometriosis (Çikolata kisti)

sizinde adet bittikten sonra kahverengimsi akıntı oluyormuydu?? her zaman değil ama ara ara.Bende çekiniyorum hemen bittiği gibi ilişkiye girmeye.o akıntıyı görürsemde olmıcak heralde diyorum zaten hemen.burada yazdıklarını okuyunca içim rahatladı,doktorum bu konuda tecrübeli prof ama işte onlar sürekli bu işi yaptıkları için çok soğukkanlılar,ben çok etkilendim.şimdi sorcağım sorularıda yazıyorum,adetimin 2.günü niye gelmemi istedi onu anlamadım ama rahim filmi adet bitince çekiliyormuş sanırım.

Evet canım adetten önce de sonra da kahverengi akıntı geliyordu bende. Hatta adetten bi kaç gün önce hafif kan da geliyordu sonrasında da. Ama adet bitiyordu. Bizler her ay kaliteli yumurtlayabiliriz ama mutlaka kaliteli yumurta ürettiğimiz aylar da oluyor. Önemli olan o ayı kaçırmamak o yüzden de adet bittiği günden itibaren gün aşırı ilişki lazim. Bunu uyguladıktan sonra hamile kaldim. Meğersem bizim kanama geri doğru oluyor ya çikolata kisti yapıyor sonra. Işte aslında adetimiz daha erken başlıyor geri doğru kanama oluyor ve biz farketmiyoruz. O içerdeki kan da kahverengi akıntı olarak sonra akiyor. Biz yoğun kan gelmeye başladığı gün adet olduk sanıyoruz bu yüzden de yumurtlama gününu yanlış hesapliyoruz. Ben hamile kalınca son adet tarihimi 22 mart dedim dr a ama doktor usg ile bebeğe baktı ve 18 mart olduğunu soyledi. 4 gün ince başlamış adetim haberim yok. Bu arada adetin ikinci günü hormon tahlillerine bakilir. Sabah aç karnına git östrojen prolaktin lh tsh amh filan bakacaktır dr. Rahim filmini adetin 9. Günü çektirdim ben en ideali o günlermis

Benim de aşılamam negatif oldu 2 yılın sonunda aşılamadan 4 ay sonra doğal yollarla hamile kaldim. Biz de temmuz gibi tüp bebek yaptırmaya karar vermustik. Hamileliği aklımdan cikarmistim. Hatta adetten hemen sonra ilişki olduğu için hamile kalacağım aklıma bile gelmedi.

Merhaba yine ben ya bir şey sormak istiyorum inşallah tecrübeli bir arkadaş bulurum. Ben hamilelik için yanlış hatırlamıyorsam 20 temmuzdu Visanne 2 mg hapımı bıraktım. Biliyorsunuz o ilacı kullanırken adet olunmuyor. Peki bıraktıktan sonra ne zaman adet başlıyor? Ben hala adet olmadım

Merhaba arkadaşım. Ben bir sonraki siklusuma yakın tarihte olmuştum canım bırakır bırakmaz olmadım yani normal siklusumda oldum diyebilirim

Merhaba arkadaşım. Ben bir sonraki siklusuma yakın tarihte olmuştum canım bırakır bırakmaz olmadım yani normal siklusumda oldum diyebilirim
Yanı en son ben geçen sene 28 ağustos gibi olmuştum sonra ilaç kullanmaya başladım bu ayın çıkmasını bekleyecem

çok sıkıntılı bir hastalık bu.. evlendıkten sonra 3 yıl çocuk düşünmedik cikolata kistlerimin olduğunu biliyordum sonra düşünmeye başladığımızda da kistlerin engel olduğunu gördük hamile kalamıyorum.. sağ yumurtalık işlevini yitirmiş sağ tarafta 5 cm lik kist yıllardır var derken bide sol yumurtalıkta çıktı 2 cm lik kist.. sol taraftaki yeni olduğu için en azından her ay 1 yumurta gelişiyor tüp bebek aşılama hiç denemedim yumurta uyarıcı ilacın da kistleri büyütme ihtimali olduğu için göze alamadım laproskopi olmaya karar verdim ama korkuyorum da ya yumurta rezervi azalırsa.. ameliyattan sonra kendiğilinden hamile kalan var mı ? cocuk sahibi olamayacağım diye cok korkuyorum bu arada yaşım 28

Bende çikolata kisti olduğunu yeni öğrendim ama doktorlar ameliyatı onermiyorlar çünkü en iyi şekilde bile yapılsa rezerv azalıyor . Aşılama deneme çünkü çikolata kisti olanlarda yüzde beş tutuyor . Tüp bebek deneyebilirsiniz .

Bu süre içerisinde hiç tedavi olmadınız mı hap falan

İlacı bıraktıktan sonra vücut ne zaman hamileliğe hazır hale geliyor bilginiz var mı?
Onu bilemiyorum arkadaşım ama bana doktorum şunu demişti bu ilaç tam olarak bir doğum kontrol hapı değil. Gebelikten korumaz ama bu ilaçla hamile kalmakta öyle çok sık rastlanılan bir durum değil demişti. Yani bence bırakır bırakmaz normale döner

Hayır yumurta takibi yapıldı her ay bir yumurta gelişti olmadı.. hsg çekildim tüpler açık ama engelliyor hamile kalmamı. .zaten çok zarar vermiş rezerve kistler.. soğan kuru de bana fayda etmedi en iyisi ameliyat olmak.. ağrılarım da çok çünkü

Evet internette de mesela düzensiz kullanım sonucu oluşan hamilelikten ilaç sorumlu tutulamaz bir gebelik önleyici değildir yazınca biraz umutlandım çok beklememek adına o yüzden merak ettim

Merhabalar size bir sorum olacak kist icin dr umraniye egitim arastirma has drENIS OZKAYAmi ilgilendi sizinle ben ona numara almak istedim kisirlik icin dediler cikolata kistiyle ilgileniyormu lutfen bana cevap yazarsaniz cok sevinirim

Merhabalar size bir sorum olacak kist icin dr umraniye egitim arastirma has drENIS OZKAYAmi ilgilendi sizinle ben ona numara almak istedim kisirlik icin dediler cikolata kistiyle ilgileniyormu lutfen bana cevap yazarsaniz cok sevinirim
Evet canım enis bey benimle ilgilendi ameliyatımı o yaptı benimki basit kistti ama çikolata kistinede bakıyor çünkü infertilite sebebi.
Yanlız ben o hastaneye ilk sancıyla gittim iki gün yatış verdiler o zaman enis bey gorevdeymiş.sadece perş cuma gunleri orada şuan nasıl bilmiyorum günleri değişmiş olabilir arayıp sorunca bilgi veriyorlar.
İlk yatışımda hemen ameliyat yapmak istemedi lucrin depot iğneyle küçültmek istedi ama bana fayda etmedi 3 kere acillik oldum üçüncüsünde ameliyat ettiler artık
O hastanede ameliyat olmak cok zor resmen süründürüyorlar bilgin olsun
Senin kistin kac cm canım evli misin cocuk var mı
İns ameliyatsız iyilesirsin gecmiş olsun

Isterseniz face den arkadas olup mesajlasalim benu eklerseniz DILEK GEMALMAZ CUHADAR diye girerseniz beni bulabilirsiniz

buradan özel mesajla soru sormak istiyorsan sorabilirsin cnm
Ozel msj olayıni bilmiyorum sikinti degil buradan da yazabilirim benim sol tatafta 8 cm kistim var 2cocuk annrsiyim dt lar amaliyat diyor kararsiz kaldim cocuk olayini denedik tabiki olmadi halk dilinde cocuk olursa kist kaybolur deniyor bu kist le hamile kalma riski varmi bilemedim bilginiz vatmi bu konuda

Kist hamile kalmayı zorlastırıyor eger olursada düşüğe yada torsiyon(yumurtalık donmesi yani kangrenine) yol acabiliyor
8 cm ve yukarısını ameliyat ediyorlar
Aktif sancıların varsa tabi
Agrın yoksa ilk once ilac tedavisi uygulanır
Biran once enis beye gorun derim

Daha once kaç cmdi peki?ben 7 cmken ogrendim 3 ayda 10 a fırladı çok şiddetli sancım oluyordu çikolata kistinde de oyle oluyormus
Bu sancı neden oluyor dersen kist yumurtalıga baskı yapıyor ve torsiyon yani yumurtalık donmesine sebep oluyormus
Hastanede 14 cm olupta hiç sancısı olmayanlarda gordum onlarınkide kisti yumurtalıga yakın olmadıgı içinmiş
Bazısının karın zarına veya tüplere yapısık oluyormus o zamanda sadece mide bulantısı adet bozuklugu falan yapıyormus

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…