Endometriosis (Çikolata kisti)

çok teşekkür ederim özelden de mesaj atmıştım sonra burda yazdığınızı gördüm teşekkür ederim

çok teşekkür ederim özelden de mesaj atmıştım sonra burda yazdığınızı gördüm teşekkür ederim
Rica ederim canım. Bence her iki dr la da konuş. İçine sinene git. Sağlık hiçbir şeye benzemiyor. Kapalı ameliyattan da korkma. Sevgiler..

Rica ederim canım. Bence her iki dr la da konuş. İçine sinene git. Sağlık hiçbir şeye benzemiyor. Kapalı ameliyattan da korkma. Sevgiler..
bebek istediğimiz için ameliyata sıcak bakmıyorlar bakalım bir haftadır içim sıkılıyor zaten pek çok sorun vardı allah güzel haberler nasip etsin inşallah bana ve herkese

bebek istediğimiz için ameliyata sıcak bakmıyorlar bakalım bir haftadır içim sıkılıyor zaten pek çok sorun vardı allah güzel haberler nasip etsin inşallah bana ve herkese
Yaş kaç. Bende bebek istiyorum bunun için ameliyat oldum

Kocaelindeyim cumartesi istanbulda ameliyat olacağim kistim 10 cm hatta bazen 13 cm görünüyor. Sonrasında tüp bebek düşünüyrm eşimin değerlerinde sıkıntı var
Merhaba, 10 cm kist ağrı falan yapmıyor mu nasıl belirtileri oluyor size ? Bende çikolata kisti hastasıyım maalesef 16 yaşımda büyük bi sancıyla doktora gittim 12 cmmiş kistim ameliyata aldı acil doktor çünkü kistler dönmeye başlamış ve kopma noktasına gelmişti şimdi 26 yaşımdayım ve en son geçen sene kistim 4 cmdi

Hiç bir şikayetim belirtide yoktu bana da en kısa zamanda ameliyat önerdiler açık mı ameliyat oldunuz yoksa laporoskopi mi . Doğum yapmak tek çare evliysen düşün hemen . Ameliyat da yumurtalıklara zarar veriyormuş

Açık oldum mecbur kistler patlama noktasında olduğu için. Evet evliyim işte 5 aydır deniyorum olmadı bebiş eylülde doktora gidicem büyük ihtimal tüp bebeğe yönlendirir. Sen evli misin

Pardon evliymişsin. Kaç yaşındaydın

Evet evliyim 6 yıllık ilk 3 yıl bebek istemedik son 1,5 yılda da kadın doğuma gitmemiştim o arada oluşmuş ve kocaman olmuş eşinde problem yoksa tüp bebeğe gitmezsiniz spermiyogram yaptirin rahim filmi çektirin . Ameliyat sonrasi zor oldu mu korkuyorum ben

Yaşım 31 amh değerim1.77 sağ tarafımda kistim inş Allah bize de verir
Benimde sağ tarafta canım bizde işte 1 yıllık evliyiz 5 aydır deniyoruz daha hiç doktora gitmesik eşimin durumunu bilmiyorum eylülde başlıcaz sürece. Adetlerim falan düzenlidir 29 günde bir olurum hiç ağrım olmaz normal yoğunlukta da gelir. Ameliyattan hiç korkma ben açık olmama rağmen 1 hafta yattım sonra normal hayatıma döndüm üşütmemen hasta olmaman gerekiyo sürekli ayağını kalın giymen gerekiyor o kadar. ilk gün birazcık acı oluyo o kadar o da dayanılmayacak bir şey değil. İnşallah biran önce bebeklerimize kavuşuruz. Doktor sana nasıl bi süreç izlicek hangi şehirdesin

Kocaelindeyim istanbulda ameliyat olacağim dr açık olmanın daha iyi olacağini söyledi cumartesi yaparım çarş kahvaltiya gidersin dedi inş bakalım hayırlısı. Benim adetimde 1 gün bile gecikme olmazdı herzamnki gibi karnım ağrirdi o kadar . Yaşın çok genç olur arkadaşım dediğin gibi eylüle kadar olmazsa vakit kaybetme ben bahçeciye gidiyorum erbil yağmur ayrıldı ama eğer dr ararsan ona git çok şyi bir doktor

Evet vakit kaybetmek istemiyorum hem çok istyorum hem zamana yayma lüksüm yok malum çikolata kisti en illet kistlerden eylüle kadar arı sütü civan perçemi hayıt otu falan içicem. Bu arada benim eşimde doktor mustafa bahçeciyi araştırdı onunda içine sindi ona gitmek istiyorum ama sürekli bizimle o mu ilgileniyo asistanları mı oluyo bilmiyorum. Ama erbil beyde aklımda bulunsun. Sen ameliyatı hiç kafana takma gerçekten seni yıpratıcak bir şey olmayacak doktorunda dediği gibi 5 6 gün sonra norml hyatına devam ediyorsun

Kizlar benim her iki yumurtaligimda da 3 er cm lik cikolata kisti var.2 yildir muayene olmadim buyimus olabilirler dogum kontrol hapiyla stabil tutmaya calisiyorum ayni zamanda da vajinismusim ve alistirmalara yeni basladim alistirmalar ve iliski sirasinda cikolata kisti kaynakli agri yasar miyim? Aydinlatirsaniz sevinirim hanimlar

merhaba arkadaşım benide böyle çok korkuttular çikolata kistinde ilk ilişkide çok ağrı oluyormuş. hiç olmadı valla ben hiç hissetmedim rahat ol ki benim kistim 4 cmydi evlendiğimde. seninki daha küçük

Bana da bu hastalik oldugunu soylediler bugun ogrendim ama bende kist yokmuş... bu ayda asilama oluyorum persembe gunu. Sizce bi sorun olurmu ? Doktor yarn gel ilac vericem sana dedi.

Merhaba arkadaşlar iki gün önce başka bir sebeple gittiğim kadın doğum doktoru ultrasonla bakıp sol yumurtalığımda bir kist gördü, kan tahlilleri ve tekrar ultrason istedi. Sonuç olarak 67x48 cm çikolata kistiyle uyumlu bir kist olduğunu söyledi, çok endişeliyim ve bu konu hakkında hiç bir şey bilmiyorum. Bir ay beklicez ve gelecek regl bitiminde tekrar bakacağız küçülmüş olabilir ya da adetle akıp gidebilir dedi. Ne yapmalayım sizce? İki gündür normal hayatıma devam edemiyorum düşünmekten ve korkudan.

Peki sizin ca 125 testiniz nasıl çıktı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…