Endometriosis (Çikolata kisti)

Ben yerinde olsaydım normal doğumu seçerdim. Sezeryanın eksileri daha çok. Arkadaşım sırf çikolata kistinden ameliyat oldu. 3 ay sonra tekrarladı. Şimdi de yumurta rezervin menapozlu kadınlara yaklaşmış demiş dr. Tekrarlayan kist için normal doğumdan caymanın mantığı yok bence. Bunu veren Allah. Aynı kistle 2.yi de verir. Nasipten öte yol yok. İçini ferah tut.

Canım burda da karşılaştık:)) ben de aynı şeyi düşündümdüz hamile kalmadan önce. Ama o kadar zor hamile kaldım ki neredeyse 2 yılı buldu. Cok sukur hamile kalanildim allah isteyen herkese nasip etsin. Onlar hamile kalmama engel sanarken bile ameliyat olmadim simdi onlari aldirmak gereksiz geliyor. Bir de benim yumurtalik rezervim cok parlak degildi amh 1.51 cikmisti. Ikinci cocuk iicin daha da dusmesini istemiyorum. benim doktorum bu kistler 9 ay boyunca yavaş yavaş eriyecek dedi. Benim sağda 3.5 solda 2.5 cm. Ben doktoruma çok güveniyorum bugüne kadar ne derse çıktı eriyecek dediyse erir ama yine de bir ihtimal kistler gitmezse aldırmayi dusunmuyorum. Allah dermansız dert vermesin ramazana girerken herkesin evlat dileklerini kabul etsin inşallah.

ayyy maşallah ikinizde ne güzel umut oldunuz bana darısı başıma şu mübarek ramazan yüzü suyu hürmetyine bizimde kucaklarımız dolsun inş. allah sağlıcakla kucağınıza almak nasip etsin.

ayyy maşallah ikinizde ne güzel umut oldunuz bana darısı başıma şu mübarek ramazan yüzü suyu hürmetyine bizimde kucaklarımız dolsun inş. allah sağlıcakla kucağınıza almak nasip etsin.
Hiç endiselere kapılmayın sizi çok iyi anlıyorum iki yıl neler yaşadım bi ben bi allah bilir. Herkesin çocuğu olur benim olmaz sanıyordum aşılama yaptırdım negatif. Sonra doğal yollardan oldu. Bu kist hamile kalmaya engel değil doktorum hep söylerdi inanmazdım. Sadece normal insanlara oranla biraz daha uzun süren bir süreç derdi. Çünkü bizler sağlıklı kadınlar gibi her ay yumurtlamayabiliyoruz ya da her ay kaliteli olmayabiliyor yumurtalamarimiz. Ama mutlaka bazı aylar kaliteli yumurtalarimiz oluyor. İşte o ayları yalakalamak için gün aşırı ilişki önerdi doktorumuz bir de yumurta takibi yapmayı yasakladı. Dediğini uyguladığım ay hamile kaldım. Meğersem ben erken yumurtluyormusum hamile kalınca öğrendim :)) eğer tüpler tıkalı değilse ve adet görüyorsanız hamile kalmamaniz için hiç bir engel yok. Düşünmeyin aklınızdan çıkarın o ay hamile kalırsınız. Bir de bilip bilmeden den kür filan yapmayın. Ben ne ilaç ne kur bişey yapmadan hamile kaldım. Şunu da söyleyim benim doktorum bu boyuttaki kistler tiplerde yakışıklık yapmaz demişti inanmadım hsg çekildim dediği gibi çıktı. Çok büyük kistler yakışıklık yaparmış. Benim 3bucuk ve 2buçuk olmak uzere iki tane var. 5 cm e kadar bu kistler sorun değil diyor doktorum

Teşekkür ederim ne güzek yazmışsınız maalesef sağ tüpümde genişleme var ve kistim 5 cmama sol tüpüm temiz ve herhangi bir kist yok sol tarafımda benim doktorumda etlüle kdar normal denememi önerdi sol taraftan yumurtldığında şansın yüksek dedi bekliyorum işte bakalıminş banada nasip olur

Hamile kalmak için bir tane yumurtalik tüpü ve bir tane yumurta yeterli canım:)) yapacağın tek şey soldan yumurtladigin ayı kaçırmamak o kadar :))

Hamile kalmak için bir tane yumurtalik tüpü ve bir tane yumurta yeterli canım:)) yapacağın tek şey soldan yumurtladigin ayı kaçırmamak o kadar :))
ne güzel telkin veriyorsunuz yaaa nasıl mutlu oldum çok teşekkür ederimm çokk. bugün dualarınızda benide anın olur mu:)

ne güzel telkin veriyorsunuz yaaa nasıl mutlu oldum çok teşekkür ederimm çokk. bugün dualarınızda benide anın olur mu:)
Çok değil 3 ay öncesine kadar ben de hergün bi forumda umut ışığı arıyordum arkadaşların telkinleri sayesinde kendimi toparladım inancım arttı. Ve artık gönül rahatlığıyla bu kistlerle savaşmayı bırakın diyebiliyorum çünkü onlar birazcık süreci uzatıyor o kadar ama engel olmaya güçleri yetmiyor. Her zaman dularimdasiniz

canım aslında bende sonra düşününce normal olması gerektiği kanaatine vardım
rezervim düşer yoksa alınırsa sağol cnmmmm
aa sende burdasın:)
cnm ben gecen yıl düşük yaptım bu yıl da tam ümidimi yitirdim tedavıye baslamaya karar verdım mucızem geldı
bnm 5 cm ve 2 cm benımkıler küçülmeye basladı ilk basta şimdi kaldılar bunun tedavısı hamıleleık zaten doktorda bana erıyecek demıştı erime durunca ben paniğe kapıldım ama dediğin gibi rezerve zarar gelecek hıc gerek yok her hangı saglık sorunu olmadıkca normal en ıyısı amin duların içinde

amin canım benım umudunu hıc kaybetme 4 yıldrı kistler benle sayısını unuttugum kadar cok doktora gıtıım
ne sacma tedavı önerılerı amelıyat teklıflerı ıle karsılaştım
amelıyat olmadım
vısanne kullandım yasmın ile birlikte baskıladı ve buyumedı cocuk ısteyınce bunları bıraktım 3 ay sonra hamıle kaldım ve 2 hafta ıcınde düşük yaptım ama ınan üzülmedım Allahım cocugum oluyormuş dedım
aradan 1 yıl gectı olmadı yıne catlatma ığnesı yaptırdım o ay hamıle kaldım ben umudumu yıtrmıştım tup bebek ıcın odaklamıştım kendımı
sakın umudunu kaybetme Allah istesin her sey olur
gönlünü ferah tut
bı mucıze de sana gelecek ınanıyorum cnm

Çok teşekkür ederim canım motivasyon için iyi dileklerin çok Allah isteyen herkese nasip etsin çok ayrıcalıklı çok özel bir duygu. İnşallah bende en kısa zamanda size bu müjdeli haberi verebilirim :)

İyi akşamlar arkadaşlar yaşım 32 amh değerim1.77 çocuoum yok tüp bebek tedavisi için gittipimde öğrendim1.5-2 yıldır kadın doğuma gitmemiştim benimde 10cm. Sağ tarafımda çikolata kisti varmış 2 dr gittim ilki kistin büyük olduğu için açık ameliyat yapacaği ve böylece laporoskopi deki çekeleme işleminin olmayıp yumurtanın daha az zarar göreceği söyledi 8 bin istedi daha sonra mustafa bahçeciye gittim sağ tarafın zaten bitik olduğunu laporoskopi yapacağını söyledi 15 bin kafam karişti açıkcasi hangisne gitmeliyim ameliyattan sonra tüp bebek yapan ark var mı çok korkuyorum bebeğim olmaz diye

canim bu operasyonda deneyimli doktor cok önemli senden önce bu tarz ameliyatlarda doktorun başarısı ne olmus onu arastir. bi de yumurtaligi komple aldirmak yerine alinabiliyorsa sadece kisti aldirmak tabiki daha mantikli ordan sonra cikabilecek 1 yumurta bile lazim oluyor cunku.
ameliyat sonrasi diğer tüpün sayesinde hamile kalirsin merak etme

Açık ameliyat yapıcak olan dr prof süleyman engin akhan dermoid kist yumurtalık kanseri üzerşne uzmanlaşmiş yumurtaya az hasar vermek almamak için ve sağ taraftan umudunı kesmediği için açığı önerdi. Deli olacağim ben . İnş dediğiniz gibi olur bende o duyguyu tadarım

Benimde yaklaşık 3 yıldır büyümeye devam eden sağ yumurtaligima yapışmış bir çikolata kistim var şuan 8 cm.3 yılda 5 doktor degistirdim.su an bulundugum sehirde bu konuda uzmanlaşmış bir profesör doktora gidiyorum.size tavsiyem benim gibi zaman kaybetmeden tüm testlerinizi yaptirin.esiniz spermiyogrami öncelik,sonrasi hsg rahim filmi cektirin, amh , fsh , lh , ca 125 baktirin, detayli ultrason cektirin.ben 3 doktorda da zaman kaybettim bunları deneyimleyerek öğreniyoruz. Çok zor bir süreç gerçekten Allah yardımcımız olsun. Rezerviniz iyiyse ameliyat olmalı rezerv düşükse tüp bebek düşünülmeli bence.bu konuda en iyi doktoru araştırın doktor çok önemli.dogal yollardan hamile kalanlar var.hicbirsey imkansiz degil, Allahim nasip ederse olur, beslenmenize de dikkat edin bol sebze meyve , kirmizi eti hayatinizdan cikartin.hem yurtdisi hem turkiyedeki bu konu hk. doktor makalelerini okuyorum.dilerim Allah isteyen herkese en kisa zamanda sağlıklı hayırlı evlatlar nasip eylesin..

Zaten çikolata kistinde açık ameliyat daha iyi çünkü tohum gibi bir zerresi kalsa içeride tekrar çıkabiliyor.Tabi bu kistin büyüklüğüne de bağlı bir şey.Kendini tekrarlayan bir kist.

İstanbul da mısınız..

daha önce anlatmıştım ama bilmeyenler için tekrar bahsedeyim.sağ ve sol yumurtalığımda 4 küsür ve 6 küsür cm kistim var. çikolata kisti teşhisi kondu konalı 6 adet doktora gittim. hepsi farklı farklı tedaviler önerdi. kafam allak bullak oldu. en son yumurtalık rezervime baktırdım. rezervim iyiydi. bursadaki doktor laparoskopi yapıcam dedi. tam karar vermiştim ki ankarada ailem ünlü bir doktor var ona da gözükmem için ısrar etti. gittim. ali ayhan. ali ayhan hocam saolsun bana detaylı anlattı. ameliyat olsamda bunlar tekrarlayacaktır dedi. visanne verdi. 10 gündür onu kullanıyorum. bana bir yan etkisi olmadı çok şükür. altı ay kullanıcam, umarım küçülür. aranızda ameliyat olanlar var. çok tekrarlayan olmuş. peki laparoskopi olup uzun zamandır tekrarlamayan var mı aranızda??

benimde büyüyor şu an 7*3 olmuş antalyada önerebileceğiniz bir doktor var mı prof.dr Tayup Şimşek ten randevu aldım (jinekolojik onkololoji uzmanı) bukonuda antalyada olanlar kime gittiler

merhaba nede antalya da çikolata kistiyle alakalı doktor arıyorum tayup şimşek adını verdi başka bir doktor ona gidicem haftasonu sizn doktorunuzun ismi nedir sizin gelişmizin nasıldı neler yapıldı temmuzda 5. tüp bebeğe başlayacağım bende tedirginim aslında

Merhaba canım geçmiş olsun. Melek büyükkınacı erol. Medicalpark ın sitesine girip dr bilgilerine bakabilirsin. Aslında şöyle oldu ben rahim filmi çektirdim. Tüplerim kapalı çıktı. Laparoskopi ameliyatıyla tıkalı tüplerim açıldı. Ameliyat sırasında içinde avuç içi büyüklüğünde çikolata kisti gördüm onu da çıkarttım dedi. Tüplerimin ameliyatı için 2000 e anlamıştık. Çikolata kisti de eklenince +500 oldu. Sürpriz oldu yani. Şu an 6 ay oldu. Bu ay aynı dr a kontrole gittim tazelememiş dedi çok şükür. Dilerim sende kurtulursun ve tazelemez..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…