Endometriosis (Çikolata kisti)

Anlıyorum canım benimde bel ağrılarım oluyor ama adet döneminde oluyor genellikle. Başka bi yerimde var mı bilmiyorum.

Neden MR cekinmeden ameliyat karari aliniyor ki. Hem rahme hemde arkadan jel konuluyor siringayla cok kotu bir duygu ama ne var ne yok cikiyor

Benim sagda 5 cm di solda daha yeni baslamis sol yumurtaliga dokunmadilar. Ama benim rahimde 2cmlik nodul ve rahmi tutan baglar varmis sirta baglayan onlardada endometriozis varmis bu yüzden benim cok bel agrim vardi.
Bendede nodul vardı cnm amelytta temizlediler ağrıyi o nodul tetikliyormuş doktr öyle demişti bana

cikolata kıstı amelıyatı olupta hamıle kalan var mıı lutfen cvp verın

Arkadaşlar ben de aşılama tedavisine başladım. Tüp bebekten önce aşılama deneyelim dedi Dr. Klomen kullandım 5 gün yumurtalarım oluşmuş Dr pazartesi gel bakalım dedi. Ama benim merak ettiğim 5 günlük klomen kullanımı kistleri büyütür mu yoksa daha uzun kullanınca mi buyur. Dr perşembe gittiğimde kist boyutlarını ölmemesi çünkü ama 2 3 gündür kasiklarimda bir hassasiyet var sanki usutmusum ya da adet olacakmışım gibi gaz da var. Sizce bu klomenden mi kaynaklı. Yoksa kistler büyümüş olabilir mi

Benim bir bilgim yok tek bildigim klavuzundan endometriozisi olanlarin kulanmasi onerilmiyor. Bizim burda adi clomid fransada onun klavuzunda endometriozis olan kulanmasin yaziyor

Merhaba arkadaslar. benim sag ve solda cikolata kistlerim vardi. toplam 7-8 cm. evlendikten bir ay sonra ögrendim. doktor o kadar ümitsiz konustu ki kısır oldugumu anne olamayacagimi söyledi. daha bir aylik esimin baba olma hakkini elinden aldigimi düsünüyodum. visanne diye bi ilac verdi doktor kistleri kücültmek icin. adet görmiyceksin dedi ama ben hem adet gördüm hem de üc ay boyunca kahverengi akıntilarim oldu. doktora her ay gidiyodum. kistler hemen hemen ayni degismiyo ilaci kesebilirsin dedi.dogum kontrol hapı verdi. onu da bir ay kullandim ama kistlerde bi degisiklik olmadi. ameliyat olursam yumurtaliga zararı olabilecegini veya bir hafta icinde tekrar eski kistlerin boyutuna ulasabilecegini söyledi. ameliyat önermem dedi. ee cocuk da böyle olmaz diyo. öyle sacma sapan bi paikoloji ki. esimden allah razi olsun. herkesin cocugu olacak diye bisey yok bizim de olmaz ne yapalim dedi. ama cocuk gördü mü ici gidiyo adamin. allahim kimseye yasatmasin cok kötü zamanlardi. sonra internetten arastirma sorusturma evresi basladi. baktim genelde bir yıl veriyomus doktorlar. bir yil deneyip olmazsa ameliyat diyolarmis. Esim cok fazla kafaya taktigimi düşünüp kızıyodu. O yüzden de farkli doktorlara gidemedim. biz de bes ay denedikten sonra bebisimiz geldi cok sükür. cocugun olmaz diyen doktora selam olsun simdi icimde kıpırdayan bi oglusum var ve doguma gün sayiyoruz. bu gruplardaki yorumlari o kadar ümitle okurdum ki ben de yazmak istedim. allahtan ümidinizi asla kesmeyin. doktor evet doktor okumus neler gormustür ama allah ne derse o olur bunu hic unutmayin ve ne kadar zor oldugunu yasayarak ögrenmis olsam da kafaya takmamaya calisin.

Slm canım bende açık çikolata kisti amalyati oldum açık ve regl olmadım beş gün geçti sizce normal mi?

Böyle güzel şeyler okumak o kadar umut veriyor ki. İnşallah bi gün bende bebeğimin heyecanını yazarım buraya. Bnde kistleri öğrendiğimden beri korunmuyorum hep kendiliğinden olur diye bekledim ama 1,5 senedir olması malesef. Şimdi tüp bebek deneyeceğiz

RABBIM bebeginize saglikli uzun omurler versin insallah. cok zor bir surec ben 3 yil kadar once ogrendim tesadufen mr cekildi aylarca hormon aldim baskilanmasi icin evlendim hamile kalamadim bir sure catlama igneleri haplar hsg cekildi sag tupum kapaliymis yikildim olmadi aylarca sogan suyu ictim onu biraktim saracoglu kurlerini yaptim havuc kuru incir sulari ne duysam yaptim bu arada hamile kaldim sıkıntılarım bitti dedim megerse kalbi durmus beni birakmis. sonra da olmadi bir daha .. Sizi okuyunca umutlandim yine tesekkurler yaziniz icin :)

Canim beni bırakmıs deme. cennetin kapısında bekliyo o seni ins. benim de tek taraf tikaliydi. zor olacak ama gelecek insallah bebisin. psikolojiye de cok bagliyorum ben. cok zor biliyorum ama kafayı bosaltmak gerek önce. kafaya taktikca da olmuyo. ben beklemeyi bırakip da baska seylere daldigim bi zamanda geldi. genelde de böyle seyler duyuyorum herkesten. hep dua ediyorum bekleyen arkadaslara cünkü ben de bekleyen biriyim ve ne demek oldugunu biliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…