Endometriosis (Çikolata kisti)

Canim benim de yürüdüğümde ayakta kaldığımda kasiklarim agriyordu korkmustum normal yani . Daha yeni ameliyattan çıktın bir de sen du bakalım :)) tuvaletini yaparken ilk zamanlarda hafif ağrı olur sonra geçecek Allah ın izniyle .
İnşallah ya valla her agridan korkr oldum:-) dediğin gbi dha yeni cok yürüdüm bugn ondandr herlde

Ya çok kafam karışık 2.5 ve 1 cm çikolata kistim var bir doktora gittim dkh verecekti annemin eskiden göğüs kanseri geçirdiğini öğrendiği için vazgeçti takip edelim dedi. Diğer doktorda meme ultrasonuma baktı baya ilgiliydi anlattı uzun uzun neden olur diye dkh kullanman lazım dedi. Çok kafam karıştı napmalıyım bilmiyorum kızlar

Yok canm çift taraflı kistler 5 ce 2 cm ameliyat önermiyor doktor eşimde sorun yok tup bebek denemlisin dedi beklyrz bakalım olur diye ama olmayacak sanırım normal yolla
ben kist ameliyatı ve histeroskopi olduktan 3 ay sonra kendiliğinden hamile kaldım.kistlerdende çok ağrim oluyordu şimdi çok şükür 6 haftalık hamileyim.bu arada 2 senedir de olmuyordu çocuk.

ben kist ameliyatı ve histeroskopi olduktan 3 ay sonra kendiliğinden hamile kaldım.kistlerdende çok ağrim oluyordu şimdi çok şükür 6 haftalık hamileyim.bu arada 2 senedir de olmuyordu çocuk.
Ay bana umut oldun :-) bende iki senelik evliyim bir defa tüp bebek yaptrdim olumsz oldu agrilarm dayanlmaz derece olunca ameliyat oldum 20 gün önce inşallah benmde kendiliğinden olur ekstra bişey yaptinmi amelyttan sonra cnm

5 6 yıl önce çikolata kistim var gitmedim bidaha doktora kontrol için gitmek istiyorum evliyim alttan muayene ederler mi

5 6 yıl önce çikolata kistim var gitmedim bidaha doktora kontrol için gitmek istiyorum evliyim alttan muayene ederler mi
Genel de kist muayeneleri alttan oluyor ama doktoruna göre de değişir durum hem korkma alttan olmaktan da benim korkulu rüyamdi şimdi gittiğim doktor her kontrolde alttan bakıyor alıştım napalim yapacak bişe yok

Kaç cm di kistleriniz bizede dua edin bende 2 yıldır bekliyorum
birden çok kistim vardı 5-6 cm civarıydı en büyüğü sonrakiler 3 ve 2 cm di .
Ay bana umut oldun :-) bende iki senelik evliyim bir defa tüp bebek yaptrdim olumsz oldu agrilarm dayanlmaz derece olunca ameliyat oldum 20 gün önce inşallah benmde kendiliğinden olur ekstra bişey yaptinmi amelyttan sonra cnm
inşallah sende en kısa zamanda hayırlı haberler alırsın.biraz sabır sadece.ayrıca hiç bir şey yapmadım.biraz aceleciydim.doktor bu ay için gel olmazsa aşılama yapalım diyordu.ama çok şükür kendiliğinden oldu.

inşallah sende en kısa zamanda hayırlı haberler alırsın.biraz sabır sadece.ayrıca hiç bir şey yapmadım.biraz aceleciydim.doktor bu ay için gel olmazsa aşılama yapalım diyordu.ama çok şükür kendiliğinden oldu.
Çok şükür cnm bizlerde en kisa zamanda mutlu haberlr aliriz Rabbim kucağına almayida nasip etsin inşallah

Kontrol amacli alınıyor korkma canm korkulacak bişe degil sen kontrollerine git
Gitmem lazım zaten 5 6 yıl oldu gitmeyeli cnm.ünideki doktor çok soğuttu beni Bebek isteyene kadar kadın doğum hapı kullanacaksın dedi bende isteniyorum dedim

Bugün 3.doktora gittim bana visanne verdi yani geçici menopoz.çok moralim bozuldu ya diğer doktorun dediğini yapıp doğum kontrol kullanmaya karar verdim.kıstim 2,5 cm neden böyle birşey yaptı anlamadım çok yanetkili bir ilacmis. Blgisi olan varmi

Ya 2 keredir yazıyorum kimse cevap yazmıyor burda yazanlar bu hastalığa sahip olanlar değilmi endişeliyim kimse yardımcı olmuyor neden anlamıyorum gerçekten

Ya 2 keredir yazıyorum kimse cevap yazmıyor burda yazanlar bu hastalığa sahip olanlar değilmi endişeliyim kimse yardımcı olmuyor neden anlamıyorum gerçekten
Merhaba canim . Kistin küçükmus inşallah büyümez. Visanne çok yan etkisi olan bir ilacmis ama bu ilacı kullanıp bıraktıktan sonra hamile kalanlar var . Rahim filmi çektirdin mi . Evli misin bilmiyorum ama evliysen rahim filmi cektirsen iyi olur.

X