Endometriosis (Çikolata kisti)

Benmde oluyodu cnm çikolata kistlerim var bazn gaz sancsi gbi agri kramplar giriyo duramym hastnelk olym ama genede gecmsse doktra git cok gecmis olsn

Benmde oluyodu cnm çikolata kistlerim var bazn gaz sancsi gbi agri kramplar giriyo duramym hastnelk olym ama genede gecmsse doktra git cok gecmis olsn
evet canım aynı dediğin gibi kramplar giriyor resmen ama kimseye ağrısını tarif edemiyorum kimse anlamıyor çünkü. Bi tek yaşayan biliyor bunun nasıl bi ağrı olduğunu. Daha önceden iki defa daha olmuştu onlar biraz daha siddetliydi. Şimdi sabretmeye çalışıyorum ama artarsa gidicem Dr a. Çok sağol canim

Anlıyorum seni cnm doktrlar bile anlamiyo yaln soyluyoz sanki ilgilnmiyolr bazn cok cektm bn cnm hla kistlerm var tüp bebek yaptrdm test günümü bekliyorum cnm . Sıcak su koy ayaklrna karnna

Sancılaaaarr sancılar

Bende dikkat ediyorum,ilk gün hadi hemen ağrı kesici içip rahatlıyorum ama birde adetim tam bitecekken,son damlalarda ağrım oluyor.Biteceğini anladığım için çokta üstünde durmamaya çalışıyorum...

Ama benim birde yumurtlama günlerinde çok fena ağrım oluyor.Geçen ay tam 1 hafta sürdü,her sabah aynı saatte

Bakalım bu ayım nasıl geçecek,geçen hafta kist aspirasyonu yapıldı,ilaç kullanıyorum,adetim çok yoğunluk geçecek sanırım...

Anlıyorum seni cnm doktrlar bile anlamiyo yaln soyluyoz sanki ilgilnmiyolr bazn cok cektm bn cnm hla kistlerm var tüp bebek yaptrdm test günümü bekliyorum cnm . Sıcak su koy ayaklrna karnna
Canim inşallah bebeğini kucağına alırsın. Haberdar et durumdan. Dua edicem senin için. Ben henüz tüp bebeğe karar vermedim doğal yollardan deniyoruz ama umudum çok yok. Inşallah hayırlı haberlerini alırız.

Canım se
Canim senin de aynı benim gibi. Ben de ilk gün ağrı kesici alıyorum geçiyor. Ama 3. Ya da 4. Günü farklı bi ağrı oluyor. Her ay olmasa da 2 3 ayda bir bu şekilde oluyor. Milletin ilk gün ağrısı olur bizim hem ilk gün hem biterken. Bi de dediğin gibi bazen yumurtlama haftasında da kasiklarimda benzer ağrı oluyor.

Allah razi olsun cnm dualrmz kabul olur inşallah. Tabiki habr verrm. İnşallah senin doğal yolla olur cnm bnm kistlerm biraz büyük olma ihtimali yoktu

Allah razi olsun cnm dualrmz kabul olur inşallah. Tabiki habr verrm. İnşallah senin doğal yolla olur cnm bnm kistlerm biraz büyük olma ihtimali yoktu
Kaç cm canım senin kistler. Benim her iki yumurtalikta da var o yüzden çok ümitli değilim. Ama daha onceden hiç denememiz olmadığı için 6 ay doğal yollardan denemek istiyorum. Benim de çok küçük değil kiatlerim

Benmde her iki yumurtalklrmda 5.5 ve 6 cm di cnm evlndigimden beri hic korunmadk 2 sene oldu cnm oyüzden ya ameliyat yda tüp bebek dediler bnde ilk tüp bebek tedavisi yaptrdm en son care ameliyat olurm dye düşündüm yumurtalklrma zarar gelmesin diye. Senin kac cm ?

Canım benim soldaki bütün Dr lar 1.5cm diyor ama sagdakinde farklı görüşler var kimi 3.5 diyor kimi 4. Kimi 5cm diyor. Mr da 3.5cm olarak çıktı ama bilemiyorum hangisi doğru. Bu yüzden Dr larda farklı görüşte kimi engel değil diyor kimi engel olabilir diyor. O yüzden hepten kafam karışık. Bi de bu ağrılar kahverengi akıntılar. Reglim de 23 24 günde bir gelmeye başladı neredeyse adeti bitmeden yumurtlama haftasına giriyorum. Kahverengi akıntı gelirken hamile kalınması öyle muamma bi haldeyim yani. Bi iki ay daha denicem olmazsa yaz tatilinde tüp bebeğe karar vericem ben de

merhaba kızlar
benim 1 ay sonra aşılama olacak sanırım doluyor zaman
aşılama yaptıran var mı deneyen aranızda?

Senin kistler küçükmus cnm doğal olma ihtimali var yani zten herkzte var o ihtimal yetrki Rabbm ol desin. Sende kafana cok takma streste olmsz etkiliyo inşallah tüp bebege gerk kalmaz cnm

Senin kistler küçükmus cnm doğal olma ihtimali var yani zten herkzte var o ihtimal yetrki Rabbm ol desin. Sende kafana cok takma streste olmsz etkiliyo inşallah tüp bebege gerk kalmaz cnm
Bazen çok küçük kistler hamile kalmaya engel olurken bazıları çok büyük kistlerle hamile kalabiliyor. Allahın takdiri nihayetinde canım. Bi de bende bu rahatsızlık yeni değil ben yıllardır bu şikayetleri yasiyordum ama evlenince anlaşıldı. O yüzden yapisikliklarin cok olabilecegini hatta rezervlerimin bile zarar görmüş olabileceğini düşünüyorum. Henüz rahim filmi ve hormon testleri yapmadı Dr. Bi kaç aya olmazsa onları yaptiracakmis.bakalim hayırlısı inşallah dediğin gibi olur doğal yollarla hamile kalabilirim. Senin sonucunu da merakla bekliyorum allah umitlerimizi boşa çıkarmasın. Bize umut ışığı olursun insallah

Çok haklsn cnm bnada rezervmn düşük olabilecigni söylemişti doktr ama genç oldgmdan erkn tedaviye baslamn ckk iyi olmuş demişti. İnşallah olumlu sonuçlar verrmde hem sizlerede umut olrm günler sayinca hic gecmiyo

Sayma canım hiç aklına getirmemeye çalış. Çok zor biliyorum ama bi kaç gün kafanı başka şeylerle meşgul et. Evde tek kalmamaya çalış misafir filan ağırla. Ya da çok sürükleyici bi kitap al aksamlari oku. Mümkün olduğunca hamileliği düşünme. Sadece dua ederken aklına getir. Çabucak geçecek. Dualarım seninle arkadaşım. Icini ferah tut

Kızlar merhaba,
Kuzenim evlendi bir yıl korundu, sonrasında çocuk olmayınca doktora gitti ve çikolata kistlerinin olduğunu öğrendi. doktor ameliyat etti kistleri temizledi. Tüplerinde de kısmen tıkanıklık vardı. Sonrasında yapılan 2 aşılama başarısız oldu. Aşırı kilo aldı, çok zorlandı . Tüp bebek denediler çok şükür bebekleri şu an 2 yaşında ve kuzenim 2. tüp bebeği yaptırdı, şimdi hamile. temmuz sonu gibi doğum yapacak. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah.

Hep dua edyrm dusunmemk elde değil cnm ama evde kalmiyorum yalnzken kafama dha cok takrm dye annemde kalıyorum gelen giden cok oluyo Allah razi olsn oyalnym biraz destek oldgn icn Sağol cnm

Amin cnm Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah Rabbm büyüktür böyle olumlu haberler duyunca umut oluyo bnada Sağol

Amin cnm Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah Rabbm büyüktür böyle olumlu haberler duyunca umut oluyo bnada Sağol

Canım ben kuzenimin ameliyatından sonra vs hep yanında kaldım birebir şahidim yaşadığı tüm zorluklara o yüzden yazmak istedim. Çünkü herkes genelde şifasını ararken buralara yazıyor sonrasında bebek sahibi olunca unutup gidiyor yaşadıklarını yazmayı. Bu tür durumlar insanlara umut oluyor, anlatıp yüreklere su serpmek lazım. Bende pco hastasıyım Rabbim hepimizin şifasını versin inşallah.

Çok haklsn cnm inşallah hepimzn dualri kabul olur bizmde sinavimz buymus ama insanin elinde olmadan üzülüyo gnede ben cok takiyorm çok istiyorum cevremdeki herks hamile ;-(

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…