Endometriosis (Çikolata kisti)

Arkadaslar bi sorum var. Dün akşam tuvalete gittiğimde peçete de hafif bir damla kan vardı. Adetime daha çok var. Çikolata kistinde olabilir mi bu durum daha önceden hiç böyle bi damla kan görmemiştim tuvalet kagidinda

Arkadaslar bi sorum var. Dün akşam tuvalete gittiğimde peçete de hafif bir damla kan vardı. Adetime daha çok var. Çikolata kistinde olabilir mi bu durum daha önceden hiç böyle bi damla kan görmemiştim tuvalet kagidinda
Canim benim bazen oluyordu ama çok nadir . Belki hamilesin yerleşme kanamasıdır

günaydın kızlar :KK200:
ilk defa adetim 1 2 gün gecikmişti.
dün idrar testinde 2.çizgi silik çıktı
sabah uyandım 1 2 damla kıpkırmızı kan. :KK43:
test yaptım negatif. Yumurta takibinin ilk ayı hüsran yani.
2 ay sonra aşılamam var. sanırım ona doğru yol alıyorum. biraz içim burkuldu.
sizinle paylaşmak istedim:cry:

inşallah yerleşme kanaması olsun.çok sevinirim :KK200:

inşallah yerleşme kanaması olsun.çok sevinirim :KK200:
Canim yerleşme kanaması değil eminim hamile olmadigimdan çünkü eşim şehir dışında adet bittiğinden beri ilişki olmadı. 3 gün oldu adetim biteli hiç böyle olmamıştı ilk defa pecetede çok hafif bi kan pihtisi gordum

Canim benim bazen oluyordu ama çok nadir . Belki hamilesin yerleşme kanamasıdır
Canim hamile değilim eminim yani. Ilk kez oldu bu bende ya da ben ilk kez farkettim. Adet dönemi dışındayim adetime de daha 21 gün var. Çok küçük bir kan pihtisi şeklinde geldi sen de de öyle mi oluyordu. Yani yoğun bi ara kanama filan degil

günaydın kızlar :KK200:
ilk defa adetim 1 2 gün gecikmişti.
dün idrar testinde 2.çizgi silik çıktı
sabah uyandım 1 2 damla kıpkırmızı kan. :KK43:
test yaptım negatif. Yumurta takibinin ilk ayı hüsran yani.
2 ay sonra aşılamam var. sanırım ona doğru yol alıyorum. biraz içim burkuldu.
sizinle paylaşmak istedim:cry:
Canim bence bi test daha yapmalisin hatalı pozitif çok nadir görülen bir durum ama hatali negatif daha sık görülüyor. Dün pozitif çıkıp bugün negatif çıkması enteresan. Eğer yoğun bir şekilde adet olmadiysan mutlaka bi test daha yap. Inşallah hamilesindir bize de umut ışığı olursun

Canim hamile değilim eminim yani. Ilk kez oldu bu bende ya da ben ilk kez farkettim. Adet dönemi dışındayim adetime de daha 21 gün var. Çok küçük bir kan pihtisi şeklinde geldi sen de de öyle mi oluyordu. Yani yoğun bi ara kanama filan degil
Canim bende peçeteye pembe şeklinde gelmişti ama 2 kere falan oldu.

Ya bendede var kist kaç doktora gittim ama hepsi farklı konuşuyor 4 aylık evliyim bende ya ne olacak bilmiyorum adetim düzenli oluyor her ay u ay adete 8 gün kala leke geldi ama geçti bana klomen verdi doktor başka doktora gittim oda adeti düzenli olana klomen verilmez dedi anlamadım

Canim bence bi test daha yapmalisin hatalı pozitif çok nadir görülen bir durum ama hatali negatif daha sık görülüyor. Dün pozitif çıkıp bugün negatif çıkması enteresan. Eğer yoğun bir şekilde adet olmadiysan mutlaka bi test daha yap. Inşallah hamilesindir bize de umut ışığı olursun
:KK43::KK61::KK61::KK61::cry:

yanlış alarm:KK43:

7 yıldır 5 cm kistim var. DeğerleriM nasıl sizce
FSH 3,38
LH 2,73
prolaktin 15,28
E2 25,21
TSH 2,30

AMH 3,37
CA125 44,80. Üst sınır 35 mis doktoru aradım kisti olan için 100 kadar olabiliyor ameliyat a gerek yok dedi.
SİZCE NASIL DEĞERLERIM?
Cuma günü de rahim filmi var

Bugün MR sonuçlarımı alacağım ve kistimin ne tür kist olduğunu öğreneceğim doktor çikodan şüphelendi o da bir gerçek
ca125 39 değeri ca 19-9 50 :cry:

Bugün MR sonuçlarımı alacağım ve kistimin ne tür kist olduğunu öğreneceğim doktor çikodan şüphelendi o da bir gerçek
ca125 39 değeri ca 19-9 50 :cry:
Çikolata kisti kanser değil o kadar korkmayın. Ben 7 yıldır yaşıyorum bünye meselesi tamamen bu ben hiç sıkıntısı ni çekmedim sadece bir ara CA 125 değeri 300 ler de çıkınca Araştırma yapıldı ara sıra oluyormuş doğum kontrol hapı ile normale döndü
Şimdi tekrar bakılıyor oda çocuk istediğim için. Sizin öyle korkulacak birsey yok

Çikolata kisti kanser değil o kadar korkmayın. Ben 7 yıldır yaşıyorum bünye meselesi tamamen bu ben hiç sıkıntısı ni çekmedim sadece bir ara CA 125 değeri 300 ler de çıkınca Araştırma yapıldı ara sıra oluyormuş doğum kontrol hapı ile normale döndü
Şimdi tekrar bakılıyor oda çocuk istediğim için. Sizin öyle korkulacak birsey yok

Teşekkür ederim yüreğime su serptiniz :oops:
inşallah tez vakitte sizde hamiş kalırsınız güzel haberiniz ile birlikte bizlere de umut olursunuz.

Merhaba kızlar ,

bugün MR sonuçlarımı doktora gösterdim çikolata kisti değilde hemorajik ( yumurtalık kisti ) çıktı
onu geçtim, Doktorum bu defa bayandı ( İST haseki eğitim ve araştırma hastanesi ) olduğu için doktorlar sürekli değişiyor.

ilgisiz, sert bir bayan bir şey soruyorsun cevap vermiyor tam açıklama yapmak yok ters ters bakıyor .. lanet olsun dedim çıktım.
şimdi kist takibe alınacak bakalım.. Rabbim bizleri işinde iyi doktorlar ile karşılaştırsın

Merhaba kızlar ,

bugün MR sonuçlarımı doktora gösterdim çikolata kisti değilde hemorajik ( yumurtalık kisti ) çıktı
onu geçtim, Doktorum bu defa bayandı ( İST haseki eğitim ve araştırma hastanesi ) olduğu için doktorlar sürekli değişiyor.

ilgisiz, sert bir bayan bir şey soruyorsun cevap vermiyor tam açıklama yapmak yok ters ters bakıyor .. lanet olsun dedim çıktım.
şimdi kist takibe alınacak bakalım.. Rabbim bizleri işinde iyi doktorlar ile karşılaştırsın
Canim benim Mr sonucunda da hemorojik kist yazıyor ama bana çikolata kisti dedi Dr. Zaten çikolata kistinin Emel özelliği içine kanaması hemorojik kistte kanama olan kist anlamına geliyor. Takip dışında bişey önerdi mi sana ameliyat ya da başka tahliller filan

canım, yumurtalık kistlerde
HEMORAJİK KİST (OVERDE KORPUS HEMORAJİKUM) diye bir kist de var biliyorsun ki :) çikolata kisti olsa MR da Endometriosis diye belirtmez miydi. doktor korkulacak bir şey olmadığını çikolata kisti de olmadığını söyledi,

3 ay takibe alacağız adet dönemlerinde kendi kendine kaybolmasını bekleyeceğiz dedi. ameliyattan hiç bahsetmedi, bugün kan verdim o kan tahliline göre de ilaç tedavisi olabilir dedi.
hafta sonu tüm tahlillerimi alıp birde kendi özel doktoruma gideceğim . bakalım o ne diyecek :) :KK51:

canım, yumurtalık kistlerde
HEMORAJİK KİST (OVERDE KORPUS HEMORAJİKUM) diye bir kist de var biliyorsun ki :) çikolata kisti olsa MR da Endometriosis diye belirtmez miydi. doktor korkulacak bir şey olmadığını çikolata kisti de olmadığını söyledi,

3 ay takibe alacağız adet dönemlerinde kendi kendine kaybolmasını bekleyeceğiz dedi. ameliyattan hiç bahsetmedi, bugün kan verdim o kan tahliline göre de ilaç tedavisi olabilir dedi.
hafta sonu tüm tahlillerimi alıp birde kendi özel doktoruma gideceğim . bakalım o ne diyecek :) :KK51:
Anladım canım inşallah en kisa zamanda adetle gider kistin zaten basit kistse sana bi zararı da olmaz kalmasının. Bende endometriosiz filan yazmıyor hemorojik yazıyor ama sanırım bişey daha yazıyordu belki ona istinaden çikolata kisti olduğuna karar vermişlerdir. Zaten Mr i kist için çektirmemistim ben bel ağrısı için cektirmistim. Orda çıkmıştı. Benim teşhis ultrason ile konmustu. Bu arada basit kistler soğan suyu çok iyi geliyormuş dene istersen. Daha çabuk gecer

Anladım canım inşallah en kisa zamanda adetle gider kistin zaten basit kistse sana bi zararı da olmaz kalmasının. Bende endometriosiz filan yazmıyor hemorojik yazıyor ama sanırım bişey daha yazıyordu belki ona istinaden çikolata kisti olduğuna karar vermişlerdir. Zaten Mr i kist için çektirmemistim ben bel ağrısı için cektirmistim. Orda çıkmıştı. Benim teşhis ultrason ile konmustu. Bu arada basit kistler soğan suyu çok iyi geliyormuş dene istersen. Daha çabuk gecer

Benimde ultroson ile kesin tanı koyamadıgı için mr istedi. İnş tatlım allah hepimize kistlerden kurtulmayı nasip etsin,, deneyeceğim dün taze soğanlar aldım bakalım fayda görecekmiyim

Kızlar bugün adetimin 3. Günü ve aşırı sancım var. Ama adet ağrısı gibi değil nasıl anlatsam böyle yürürken bile karnımi tutuyorum gaz ağrısına benziyor ama çok şiddetli. Karnıma bastiramiyorum. Her ay bu şekilde olmuyor bazı aylar oluyor. Çikolata kistinde normal mi böyle tuhaf bi ağrı olmasi

X