Endometriosis (Çikolata kisti)

Cnm bn m 5 cm di visanne verdi 4 ay kullandım 4 ay boyunca adet görmedim 2.8 cm e düştü bn kendi isteğimle ilacı bıraktım çünkü eşimde sperm hareketliğşnde sıkıntı çıktı ve ilaçtan sonra adet gördüm ve o ay korunmadık doğal yolla oldu öncesinde bir yıl denemiştik olmamıştı. Bnde çok doktora gittim ve bu doktoru sevdim çünkü ağzına hiç ameliyat kelimesini almadı. Bu ilacı iç küçülür dedi en az 6 ay kullanmam gerektiğini söylemiştş
Visanne'nin mantığını bir türlü çözemedim. Zaten bizim sorunumuz yumurtalıkların her ay adet döneminde bir kısım kanı dışarı atamaması değil mi? Bu ilaç kullanılarak nasıl oluyor da kist küçülüyor? Yanlış anlamayın, mantığını çözebilen varsa diye soruyorum. Mesela benim algımda, bize öyle bir ilaç vermeliler ki yumurtalıklarımızda bize yaramayan ne varsa aksın gitsin.

Be
Merhaba, kistim 2.11 ölçüldü dediniz ya, hangi doktor ya da hastaneye gidiyorsunuz? Nasıl böyle kusuratlı ölçü verdiler? Ben ölçüsünü bile net bilmiyorum. :KK43:
Ben ankarada oturuyorum zekai tahir burak hastanesine gidiyorum ama eşim sürekli yurt dışına çıktığı için tam anlamıyla tedavi göremedik nasipse bu ay başlicaz inşallah gerek kalmazda daha önceki gidişimde 2.17 cm ölçülmüştü şimdiyse 2.11 e kadar düştü en son üç ay önce gitmiştim bklm nasipse ekim ayında tekrar gidicem gelişmeleri yazarm zaten

Be

Ben ankarada oturuyorum zekai tahir burak hastanesine gidiyorum ama eşim sürekli yurt dışına çıktığı için tam anlamıyla tedavi göremedik nasipse bu ay başlicaz inşallah gerek kalmazda daha önceki gidişimde 2.17 cm ölçülmüştü şimdiyse 2.11 e kadar düştü en son üç ay önce gitmiştim bklm nasipse ekim ayında tekrar gidicem gelişmeleri yazarm
zaten
Ilac kullanıyor musunuz? Yoksa kendisi mi küçüldü acaba? Ölçümü net vermesine şaşırdım. Bende yuvarlak bir şey söyleyip geçiyorlar. Geçmiş olsun inşallah kuculmustur. Ben de ekimde gideceğim tekrar.

Visanne'nin mantığını bir türlü çözemedim. Zaten bizim sorunumuz yumurtalıkların her ay adet döneminde bir kısım kanı dışarı atamaması değil mi? Bu ilaç kullanılarak nasıl oluyor da kist küçülüyor? Yanlış anlamayın, mantığını çözebilen varsa diye soruyorum. Mesela benim algımda, bize öyle bir ilaç vermeliler ki yumurtalıklarımızda bize yaramayan ne varsa aksın gitsin.
Cnm çikolata kisti her adet olmamızdan besleniyor. Adet görmediğimiz için kist beslenemiyor. İlaç bunu sağlıyor.

Laparoskopi olan arkadaşlar ameliyat sonrası yuzunuzde sivilce çıktı mı?oncesinde sadece adet döneminde bir iki tane çıkardı fakat suan cildim çok kötü.

Laparoskopi olan arkadaşlar ameliyat sonrası yuzunuzde sivilce çıktı mı?oncesinde sadece adet döneminde bir iki tane çıkardı fakat suan cildim çok kötü.
Aynen benim de suratim hep sivilce dolu iki ay oldu ayni geçmiyor doğum kontrol hali kullaniyorum üstelik geçmesi gerek. Ama hic ameliyata yormamistim stresliyim sanmistim.

Sizinkiler gercekten ameliyatlik boyutta. Sasirabilirisniz derken de sunun icin soyledim toplamda 10 cm kistim oldugunu goren cogu doktor beni ameliyata yonlendirdi bu sekilde tutunma olmaz vs. Ve burada okuduklarimda hep ufak boyutlardaki kistlere dahi ameliyat yapilmis.ben ameliyat onerilmiyo dedigimde herkes cok sasirdi.cikolata kisti menopoza kadar rahat vermiyo cidden zor bi hastalik.sancisi zaten en buyuk sorun.insallah sizde en kisa zamanda bebeginize kavusursunuz.iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim
mrb benim biri 7.5 diğeri 3.5 kistim vardı.bir sürü bitki ile biri 1 cm diğeri 4.5 cm geriledi.ve ankara başkentte tüp bebek yaptım.bebeğim 5 aylık maşallah.gözünüzü korkutmayınnnn

mrb benim biri 7.5 diğeri 3.5 kistim vardı.bir sürü bitki ile biri 1 cm diğeri 4.5 cm geriledi.ve ankara başkentte tüp bebek yaptım.bebeğim 5 aylık maşallah.gözünüzü korkutmayınnnn
Ayyy çok sevindim neler kullandiniz benim ameliyattan sonra tekrarlasi hemen ne yapmam herek bilmiyorum :KK43:

Ayyy çok sevindim neler kullandiniz benim ameliyattan sonra tekrarlasi hemen ne yapmam herek bilmiyorum :KK43:

soğan suyunu o dönem düzensiz içmiştim.ama her sabah civan perçemi aslan pençesi ve hayıt otunu karıştırıp içmiştim özellikle civan perçemi.aburcuburu azaltmıştım.şimdi 1 cm lik kistim yok doğumdan önce yok olmuştu.bebeğim 40 günlük olunca dr gittiğimde sol tarafta sadece3.5 cmlik kistim duruyordu.şimdi o yok olsun diye soğan suyu içtim.2 gündür de sodyumbi karbonat içiyorum.bakalım işe yarayacak mı.benim tüpler açık.normal yolla bebek deniyorum.olursa size yazarım.bakalım adet olunca dr gidecem daha 10 gün kadar var.bu sürede karbonata devam.

soğan suyunu o dönem düzensiz içmiştim.ama her sabah civan perçemi aslan pençesi ve hayıt otunu karıştırıp içmiştim özellikle civan perçemi.aburcuburu azaltmıştım.şimdi 1 cm lik kistim yok doğumdan önce yok olmuştu.bebeğim 40 günlük olunca dr gittiğimde sol tarafta sadece3.5 cmlik kistim duruyordu.şimdi o yok olsun diye soğan suyu içtim.2 gündür de sodyumbi karbonat içiyorum.bakalım işe yarayacak mı.benim tüpler açık.normal yolla bebek deniyorum.olursa size yazarım.bakalım adet olunca dr gidecem daha 10 gün kadar var.bu sürede karbonata devam.
Çok sevindim.adiniza agrilarim iyice artti sizin nasildi küçülme sürecinde agri oluyor mu acaba ya da büyüyünce daha fazla mi oluyor sizde nazil di ayrıca bebginize çok sevindim.bize de dua edin hayorli evlatlaromiz olsun Sonay06 Sonay06 Togretmen Togretmen ve daha hasta olan tüm arkadaslarimla

X