Endometriosis (Çikolata kisti)

Benimde 5cm kistim var hangi doktora gittiysem ameliyat onermiyo Tub bebek diyolar bilmiyorum hastaneye dahi gitmek istemiyorum artık Rabbim kimseyi caresizlige düşürmesin Allah büyük

Arkadaşlar 1,5 ay önce ameliyat oldum ve kistim çİkolata değil borderline çıktı ve şuan 2,5 cmlik yine kist var doktorum acil hamile kalman lazım dedi sizden ricam Allah rızası çin şifa ve evlat sahibi olmam niyetine 1 tane yasin 500 kişiye Yasin okutuyorum yardımcı olursanız sevinirim okuyan haber verirse listeye ekliycem.Şimdeden Allah razı olsun.

Arkadaşlar 1,5 ay önce ameliyat oldum ve kistim çİkolata değil borderline çıktı ve şuan 2,5 cmlik yine kist var doktorum acil hamile kalman lazım dedi sizden ricam Allah rızası çin şifa ve evlat sahibi olmam niyetine 1 tane yasin 500 kişiye Yasin okutuyorum yardımcı olursanız sevinirim okuyan haber verirse listeye ekliycem.Şimdeden Allah razı olsun.
Ben alirim 1 tane Allah sifa versin insallah cocugunuz da tez vakitte kucaginiza almka nasip olur

Çok teşekkür ederim. Açık ameliyat olanları duyunca rahatlıyorum. Çünkü son yıllarda laparoskopi ile yapıldığı için acaba yanlış bir yöntemin peşinden mi gidiyorum diye korktum, Doktoruma da güveniyorum. Evet soğan kürünü duydum ama o kür, henüz başlangıç aşamasında olan küçük kistlerde etkili oluyormuş. Deneyeniniz var mı ? Bir de şunu merak ediyorum. Ameliyattan hemen sonra yeniden kist oluşuyor mu? Bunun bir zamanlaması var mı?
benim de iki yumurtalığımda kistler vardı..solda 4,5 sağda 2 cm ..doktorların bazıları alalım ama tekrarlar dedi,bazılar kendiliğinden yok olur ama tekrarlar dedi..uğraşamadım biyopsi temiz çıknca..soğan kürü yaptım sağ yumurtalığımdaki 2 cm olan kist yok oldu ama solda büyük olan hala aynı oranda duruyor..hamilelik istiyordum hamile kalabildim çok şükür..doktor hamilelik o kistin en iyi ilacı olacak dedi hadi inşallah..ama soğan kürü gerçekten şifa..ibrahim saraçoğluna bakın derim

Kadinlar daha cok sagdan yumurtladiklari icin
Sagdaki kist hamileligi daha cok etkiliyormus sagdakinden kurtulman guzel olmus solda hamilelikle gider insallah darisi basimiza

Ne pis bi illet mis bu. Soğan kürü bursa da ki kur ve daha neler neler yedin aylardır uğraşıyorum. Yetmez mis gibi bir de büyümüş ve 8 cm olmus agustos ayında ameliyat olacağım. Keşke ilk duyduğumda küçükken aldırıp bitirseydom....

Ne pis bi illet missifa Soğan kürü bursa da ki kur ve daha neler neler yedin aylardır uğraşıyorum. Yetmez mis gibi bir de büyümüş ve 8 cm olmus agustos ayında ameliyat olacağım. Keşke ilk duyduğumda küçükken aldırıp bitirseydom....
Ne pis bi illet mis bu. Soğan kürü bursa da ki kur ve daha neler neler yedin aylardır uğraşıyorum. Yetmez mis gibi bir de büyümüş ve 8 cm olmus agustos ayında ameliyat olacağım. Keşke ilk duyduğumda küçükken aldırıp bitirseydom....

Ya cok üzüldum kür yaparken mi buyudu Allah yardimcin olsun insallah sifa

canım soğan kürünü 1 ay yaptım ve 8cme cıkmıştı bende bıraktım onu.visanne içiyorum su an 3,5cm.ameliyatlık durum yok dedi doktorum.sende doktoruna sor visanne adlı ilacı

Su an saydığın durumların aynısını yaşıyorum ama en başında yim. Doktorum Prof kist le tüp bebek yapamam dedi kisti aldır alım dedi Şansın yüzde 20 dedi. Başka doktor yapalım tip bebek dedi. Ameliyat mi olsam yoksa tüp bebege mi başlasam bilemiyorum ki. CA 125 değeri 460 civarı kist boyutu 5 cm
Benim şuanki aklım olsaydı direk tüp bebek yapar o yüzde yirmilik şansımı denemek isterdim çünkü ameliyattan sonra yumurta rezervim azaldı sağ yumurtalığım küçüldü ağustos ayında nasipse aşılamayla tedaviye başlıyoruz

arkadaşlar yardım edin aranızda pelvik doppler yani renkli ultrason çektiren varmı hamile değilim doktorum istedi nerde çektirilir ve ücreti ne kadar çektirmek zormu o_O

arkadaşlar yardım edin aranızda pelvik doppler yani renkli ultrason çektiren varmı hamile değilim doktorum istedi nerde çektirilir ve ücreti ne kadar çektirmek zormu o_O

Canım ben yaklaşık 2 ay önce cektirdim özel hastanede ücret 250 tl ödedim. Kolay diyemeyecem film çekinmeden önce ağrı kesici yaptılar ama faydası olmadı bana belki herkesin bünyesi farklıdır bilmiyorum ama Afedersin aletleri yerleştirene kadar inanılmaz acı hissettim sonrası zaten saniyelik, bana 30 sn say dediler 30 a gelmeden bitti dayanılmayacak bi ağrı değil ama agrili canım

Merhabalar bayanlar bende bir endometri hastasiyim yaklasik 6aydir doktor sürecimiz var ve hep burdaki yazilanlarla bilgilendim :)
Bende 14aydr cocuk istiyorum nasip olmadi henuz. Sadece sag tarafimda ve 2cm.cik cikolata kistim var kolemen vs.den sonra asilamaya gectik 2kez denedik asilama ve olumsuz:KK43: bu kist nasil biswy ya 2cm bile bu kadar etki yapiyor doktorum kendini tüp bebege hazirla dedi
26yasindaayim tup bebek icin erken mi gercekten de bu kistle normal yoldan olmaz.mi bilemedim tup bebege baslayim mi ne dersiniz
Arkadaşım ben çikolata kisti olduğu halde 2 çocuk sahibiyim bize de tüp bebek dediler ama kendiliğinden oldu hiç sıkma canını doktorlar insanı çok korkutuyorlar

Canım ben yaklaşık 2 ay önce cektirdim özel hastanede ücret 250 tl ödedim. Kolay diyemeyecem film çekinmeden önce ağrı kesici yaptılar ama faydası olmadı bana belki herkesin bünyesi farklıdır bilmiyorum ama Afedersin aletleri yerleştirene kadar inanılmaz acı hissettim sonrası zaten saniyelik, bana 30 sn say dediler 30 a gelmeden bitti dayanılmayacak bi ağrı değil ama agrili canım
canım bu ağrı kesiciyi her yerde yaparlar mı ben büyük ihtimalle devlette yaptırıcam bide çok gerekli mi

bide aletleri derken bi tane uzun bir ultrason cihazı var o değil mi

Valla gerekliliği söyle bizde uzun zamandır bebek istiyoruz olmuyor 1 seneyi geçti 7aydirda 5,5 cm cikolata kistim var, 3ay d.kntr kullandim 3cm kuculdu Doktorum bide rahim filmi cekelim tuplere bakalım acikmi kapalimi diye 3cm kistle hamile kalabilirsin tüpler de sıkıntı yoksa eğer diye çok şükür tüpler im açık çıktı ama malesef kist engel oluyor kistim tekrar 5cm oldu doktorum ya asilama ya tup bebek diyor ben korkuyorum kafam çok karışık biraz kafa dinlemek istediğim için tedaviye ara verdim bitkisel ilaç kullanıyorum faydasi olursa mutlaka paylaşırım, , aletler derknde ben bi kaç alet görmüştüm masada sormustum hatta hepsimi kullanılacak diye evet demişlerdi o yüzden

Kızlar ikiniz farklı şeylerden bahsediyorsunuZ ben ikisini de yaptırdım hsg ağrılı ve ilaçlı olan tüplere bakılıyor renkli ultrason ise ağrılı acılı bir işlem değil zaten

X