Endometriosis (Çikolata kisti)

Kızlar derdim büyük ve doktorlar bir türlü fikir veremiyor. Bende hem çikolata kisti tedavisi sürüyor hem hashimoto. Çikolata kistinden ameliyat oldum (10 cm olmuştu ve sürekli tekrarlama riski var, ikinci ameliyatımdı bu) dr menopoz iğnesi verdi bu hormonlarımı neredeyse çalışmaz haşe getiriyor, regl olmamam gerekiyormuş. E hashimoto için de hormonlarım yeterli çalışmadığı için hormon çalıştırıcı ilaç vereceğini söyledi dr. Şu an kafam allak bullak, bi yerden baskılamaya çalışıyorlar bi yerden arttırmaya ne yapacağımı şaşırdım vücudumun dengesini mahvedeceğim diye çok korkuyorum ikisini birlikte kullanan varsa, ya da İstanbul'da iyi bi dr (farmakolojik bilgisi iyi olan) varsa yardım edebilir mi lütfen

Ben 12 yıldır bu rahatsızlığı çekiyorum, doktorum ilaçla kontrol altında tutuyordu şimdiye kadar.Ancak ocak ayından beri 5cm den aşağı küçülmüyor kistim CA125 değerimde yükselmiş çok.
Takibe alındım yıllarca ameliyattan kaçtım sonuç ne olacak bilmiyorum.

Tekrarlama riski olmasa ol ameliyat kurtul ama oda garanti değil.Biraz parmağımız kesilse kaçgün ağrısını acını çekiyoruz. Bu ameliyat daha zor.Evlen doğumla geçer yada doğum sezeryan olur kistte alınır diyor doktorum.sırf kistten kurtulmak içinde evlilik olmuyor.Artık 12 yaşında 13 yaşında kız çocuklarında var, kisti olmayan kalmadı. Bence bunun artık araştırılması dikkat çekilmesi lazım.Kanserden daha yaygın bir hastalık oldu ve kanser olma riski yüksek bir hastalık.

Merhaba arkadaşlar bende sayfadaki bütün yorumları okudum bende de çikolata kisti vardı 7cm ve 8cm. Dört sene önce bende tesadüfen ögrendim benimde gitmediğim doktor kalmadı.evliyim ve 9 yaşında oglum var.Benim gittiğim her doktor mutlaka aldırmalısın mutlaka dedi ve her kontrole gittiğimde testler yapılıyordu ve bu beni çok endişelendiriyordu.Ameliyat oldum aldırdım kistleri bu ayın 28 inde 1 ay olacak zamanla yapışkanlık yapıyor arkadaşlar bu kistler benim bagırsaklarımda yapışkanlık yapmış korkmayın arkadaslar ameliyat olun ileride daha büyük problemlere neden oluyor..

Sakinca bekliyorum şu an. Ne yapacağımı nasıl yapcam imi bilmeden. Rüzgar eşiğinde ya da hava soğuk olduğunda ince sizama lar hissediyorum. Çok yoğun ağrılar olmuyor. 3 aydır da kontrole gitmedim. Merak etmiyorum onun orda ne yaptığını. Ama koşarken zıplar ken ya da hızlı yürürken elimde tutmak zorunda hissediyorum kendimi. Ne zama bir bu sıkıntı ya da nasıl döner bilmiyorum. Sakın bir şekilde kabullenDim ve kistim le yaşıyorum. ... Bebeğimi çağırıyorum. Ya da bebekleri mi. Ne olur rabbim yardım et bana. Ne olur rabbim yardım et bizlere... amin........

Denizhanilknur kist varkenmi yapışkanlık olmuş, ameliyat sonrasımı.
Hayatımda hiç ameliyat olmadım ve internetteki vdeolara bakıncada moralim sıfır oluyor.
Ameliyat ve sonrası yaşanan sorunlar neler?

Kizlar anwliyat icin sınır kac?Bana once 6.5 cm dediler sonra 5,4,3 en son 2,8 dediler ve gebelige pek engel olmayacagini solediler ama bebis yok..Ikinci asilamayi yapturacm haftaya

Denizhanilknur kist varkenmi yapışkanlık olmuş, ameliyat sonrasımı.
Hayatımda hiç ameliyat olmadım ve internetteki vdeolara bakıncada moralim sıfır oluyor.
Ameliyat ve sonrası yaşanan sorunlar neler?
Kist varken yapışkanlık olmuş çok pis hastalık zamanla yumurtalıklara da yapışkanlık yapıyor. yumurtalıklara alınabiliyor

Kist varken yapışkanlık olmuş çok pis hastalık zamanla yumurtalıklara da yapışkanlık yapıyor. yumurtalıklara alınabiliyor
Korkmayın korkulacak kadar degil benim doktorum çok iyiydi birkaç gün dikişler agrı sızı yapıyor ama ameliyatımın ertesi günü hastanede cafeye indim kahve içmiştim :) benimde kasıklarım çok agrıdı adetim agır geçerdi hızlı yürüdüğüm zaman agrım olurdu ilişkide agrı olurdu yani bana zararı çoktu iyi ki olmuşum çok mutluyum ileri seviye de kansere dönüşme riski var en kötüsü .ameliyat öncesi çok daha sıkıntılıydı benim için testler yapılıyor smear insan korkuyor allahtan temiz çıktı hepsi şükür..

Kızlar çikolata kisti bende de var 5 cm di vısanne kullandım 4 ay 2.8 oldu sonra korunmayı bıraktım hamile kaldım inanın. İnanırsanız herşey olur

Slm canım şuan ki ilaç tedavin nedir benimde 1 ay sonra dogum kontrol hapına başlarsın dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…