Endometriosis (Çikolata kisti)

Kac aydir kullaniosun ve kist kac cm adet goruomusun cnm.Ben 1 AYLIK yasmin kullaniorum 12 gundur kullaniorum kanama falan olmadi

Kızlar bişi sssorcam sizleree beekarım, yumurtalığa yapışık değil ama çok uzağındada değil kistlerim , 7cm ve 4.5cm olarak 3kiste sahibim. Tabiki doktorlar ameliyat diyorlar ama ben bekar olduğum için bunu istemiyorum şimdilik bir zararı yok, tabi bazen ağrılar olabiliyor ama önemli değil. Kanamalı değil benimkisi içine kanamalı. Nişanlıym evlenince çocukla birlikte alırsam, çocuğa zararı olur mu? Bu yüzden korkuyorum , 20sinde Prof. Dr. a randevum sonra yine kendi dr ye gidip kontrol altında tutalım, çocukla birlikte alalım diycem o_O
Yorumlarınızı bekliyorum, Napim sizce?

Kizlar bu cuma kistten ameliyat olucam bi de polip var dedi doktor kist 7.5 cm...cukulata kistinden supheleniyoruz dedi doktor.birde ben kendim disaridan ca 125 testi yaptirdim sonuc 151 cikti sinir 33 mus...bu kanser mi demek cok korktum..sizde yaptirdinizmi..cikolata kistinde degerin boyle cikmadi normal mi?smear temiz cikti bi sikinti yok...bi arkadasimla konustum onun ca 125 i 2200 cikmis bu degerler olursa anca kanser demek dedi..acil donus lutfen..
Simdiden tesekkurler

Canım bana umut oldun.. Evet Rabbim ol desin yeterki engel yok.. Rica etsem bana biraz anlatırmısın? Nasıl oldu kaçıncı ayda hamile kaldın çok merak ediyorum
canım bana hamıle kalman cokzor dedıler vs agladım cok. ıkı yıl sureklı yasmın kullandım buyumesın dıye.dr evlenesıe kadar kullan dedı. o kurlerıfalan yaptım hıc kuculmedı . gectıgımız agustosta evlendım ve hamıle kaldım o zaman. yanı bırılerı ne derse desın takma cok dua et ve stres yapma. dr bana hapı hazıranda bırak yumurtalıkların duzene gırsın patlama olur yumurtlamada bırakınca o da agustosa denk gelir hemen cocuk sahıb olmaa calısdemıstı. ben bu kadar erken beklemıordum onca olumsuz sozden sonra suprız oldu yanı bana. dr da şaşırdı yanı ALLAH BUYUKTUR O NE GUZEL VEKILDIR...

canım bana hamıle kalman cokzor dedıler vs agladım cok. ıkı yıl sureklı yasmın kullandım buyumesın dıye.dr evlenesıe kadar kullan dedı. o kurlerıfalan yaptım hıc kuculmedı . gectıgımız agustosta evlendım ve hamıle kaldım o zaman. yanı bırılerı ne derse desın takma cok dua et ve stres yapma. dr bana hapı hazıranda bırak yumurtalıkların duzene gırsın patlama olur yumurtlamada bırakınca o da agustosa denk gelir hemen cocuk sahıb olmaa calısdemıstı. ben bu kadar erken beklemıordum onca olumsuz sozden sonra suprız oldu yanı bana. dr da şaşırdı yanı ALLAH BUYUKTUR O NE GUZEL VEKILDIR...
Gercekten çok şaşırdım.. Aynı şeyleri ben yaşıyorum.. Çok ağladım çok üzüldüm .. Banada dua edermisin bende çok istiyorum..

Su an aglama krizine girdim yine Allah cok buyuk bizede nasip olur insallah.Bazen cok umutsuz oluyorum.

Su an aglama krizine girdim yine Allah cok buyuk bizede nasip olur insallah.Bazen cok umutsuz oluyorum.
bebegın olması olmaması kadar normal bırsey . yanı hıc bı sebeb yokken de evlat sahıbı olunamayabılıyor. bu tur sebeblere takılmamak lazımmıs. kendını strese sokarsan zaten olmaz. ben kendıme olmayabılır dıye cok telkınde bulundum ama illa kı olacaktırdıyordum. rahatla lutfen sebebler hastalıklar boş gercekten.
olmadı amelıyat olursun.6ay icinde hamile kalmaya calısırsın.sımdıden umıtsız olma.yıpratma

Arkadaşlar varmı başka kistle hamile kalan duymaya çok ihtiyacım var klomen ve iğne kullanacam adet olunca olmazsa sonraki aşama ne olur acaba?

Benimde bu ay klomenden önceki son şansım ilk bebeğime 3.5 cm kistim vardı ameliyattan sonra hamile kaldım şimdi 2.17 cm bklm ne oluck ayın 24 de belli olur nasip

Benimde bu ay klomenden önceki son şansım ilk bebeğime 3.5 cm kistim vardı ameliyattan sonra hamile kaldım şimdi 2.17 cm bklm ne oluck ayın 24 de belli olur nasip
İlk bebeğine 3.5 cm kisti ameliyatla aldırıp sonramı hamile kaldın sonrada tekrar çıktıda 2. için mi uğraşıyon doğru mu anladım.

Arkadaşlar bişey sorcam size.

Bende epey büyük bu çikolata kisti. Kist olduğunu bilmeden klomen kullandığımda reglimin ilk günü çok kötü ağrı çekiyordum. Sonra ağrı olduğunu duyunca 2. doktorum kesmişti klomeni.
Daha sonrasında adetin ilk günü çok az sancılarım olmuştu.
Şu iki aydır çok kötü ağrı çekiyorum regl olduğumda. Hele bu ay öldüm dirildim resmen.
Gece karın ağrısıyla uyandım yine iki büklüm kaldım. Sancıyı 1 saat kadar çektim. Af buyurun biliyorum ki büyük abdestim olduğunda bu sancıyı çok çekiyorum ben. Dedim eşime beni tuvalete götür. Gittim ve tuvalette ecel teri döktüm resmen. Gözlerim karardı midem bulanıyorda diyemiyorum bi tuhaf oluyor. Her yerim uyuşuyor (dişlerime varana kadar) Kulaklarım uğulduyor. Bi güçlükle attım kendimi dışarı. Yere yattım kaldım. 5 dk sonra yine tuvalete girdim yine aynı oldum, bu sefer kustum (af buyurun lütfen) Daha sonrasında da bitkin yattım öylece. Ertesi gün o kadar ağrım yok yine lavaboya gittim. Orda yine aynı şeyleri hissetmeye başlayınca yine kötü olucam diye nasıl kalktığımı bilmiyorum tuvaletten gözlerimde kararmış şekilde bi yeri göremeden körlemesine yürüyüp eşimi çağırdım koştu geldi adam, kendimi kollarına nasıl attım bilmiyorum o gün yine çok kötü yattım :KK42:

Hiç böyle ağrı sancı çeken oldu mu? Sebebi neymiş bilen bir Allah kulu var mı yaa. Allah düşmanımın başına bile vermesin.

Bu arada yeniden doktoruma gidicem. Böyle bir şeyi asla bırakmam ama şu an reglimin bitmesi lazım ve daha sıkıntılı olan eşim 2 gün sonra operasyon geçirecek varikoselden bu sebeple gecikebilir doktor, o yüzden erkenden bir bilen varsa bişeyler öğrenmek istiyorum.

Arkadaslar tek tarafli olan cikolata kisti diger olmayan taraftan yumurtlama oldugunda hamile kalmaya yinede engel oluyor mu

X