Endometriosis (Çikolata kisti)

Endometriose kistinin bir ilacı maalesef yok tek kurtuluş yolu operasyon. Ama seninki büyük değil. Sanırım 4 cm nin altında pek operasyona gitmiyorlar. Regli ağrıların cok mu şiddetli? Ben her ay acile gidip serum taktırıyordum. Çok kötüydü. Eğer bu kadar kötü değilse bence 1 sene dene. 1 sene normal. 1 sene olmazsa doktorunla operasyon hakkında konusursun.

Peki aşılama falan yaptınızmı yoksa doğal yollarlamı hamile kaldınız ilkkar

Bizimki doğal yollardan oldu. Bebeğin olduğu ay farklı yaptığımız tek şey reglim biter bitmez her gün ilişkiye girdik. Normalde gün aşırı yapıyorduk doktor öyle demişti. Biz ama hamile kaldığım ay hergün birlikte olduk. Bir de ben her ilişkiden sonra 20 dkk bacaklarımı havaya diktim bekledim. Sonra kalktım tuvalete gittim. Ama banyoya ertesi gün girdim. Bence bunlar önemli olabilir.

Wet çok sancılı adet oluyordum ama serum taktıracak kadar değil zaten onun içinde gittim şimdî deniyoruz üç ay oldu bu ayla birlikte ayın sonunda adet olmam gerek ama bazı belirtilerim var tabi psikolojıkte olabilir

Bugün doktora gittim. Bu sefer de tek yumurtalığım da kist olduğunu söyledi. doğum kontrol hapı verdi. Bir daha ki ay adetimin 4. gününde tekrar kontrole gelmemi söyledi. Ancak kistin nasıl bir kist olduğu hakkında birşey söylemedi, sadece iyi huylu olduğunu söyledi. sizce çikolata kisti mi yoksa polıkistik over mi???

Canım bende sancılı adet gördüğüm için gitmiştim banada kist var demişti yasmin vermişti hap bitince gel demişti. Hapı kullandım gittim küçülmüş biraz dedi ama bunun ne kisti olduğunu net anlayabilmem için emar ve kantesti görmem gerek dedi. Emarada girdim kan testise verdim bana çikolata kisti olduğunu ama zararsız olduğunu söyledi soğan kürüne başladım iki ay sonra tekrar gel demişti kontrol altında tutmamız gerekiyo demişti bir ayım daha var bakalım ne dicek. İki kist bile olsa ikiside bis orun teşkil etmez bakma sen nette yazlanlara. 4cmden küçük ü bide kaç cm olduğunu söylemedimi?

hanımlar benim 5 yıldır kistim var ilk başta 3,5 tu simdi 5 küsür. çok doktor ameliyat dedi ama olak istemedim bekar olduğum için. 2 yıldır iyi bir doktor kontrolünde doğum kontrol hapı kullanıyorum büyümemesi için. benim asıl sorunum gaz. yaklaşak iki yıldır son 6ayı fazla olmak üzere gaz, gaz sancısı çekiyorum. bunlar normal mi. nasıl çare bulabilirim. gazı ilk başta başka nedendendir diye çok tahlil yaptırdım temiz çıktı. artık kistten diye karar verdim. bu sorunu yaşayanlar NE OLUR BİR ÇARE SÖYLEYİN BANA

Bendede gaz sancısı var ama bu yediklerinden olabilir bi doktora görün bence. Kistin kaç cm?

Ayy bendede oldu geçen ay o kahverengi tozlar, ttüylerden dolayı kkepek sanmıştım hiç aklıma kistten diye gelmemişti

Kızlar bendede 7cm ve 4cm lik çikolata kistim var, rutin sol kasık ağrım var, kabızlık, mide bulantısı... İyi huylu ama hep ameliyat diyorlar, bekarım ve bende sizler kadar korkuyorum. Yumurtalığıma yapışık değilmiş

Bu doktor kistimin 4 cm olduğunu söyledi. Sakın hamile kalma dedi birde. Bende artık bebek düşünüyorum. Bu süreç ne kadar devam edicek bilmiyorum. Çünkü daha öncede doğum kontrol kullandım yaklaşık 6 ay ancak kistim erimemişti. Kist varken hamile kalınmıyor mu? Ya da bebeğe zararı mı oluyor acaba?

ŞU AN 5,5 SÜREKLİ VAR NERDEYSE ARTIK BUNALDIM BUNDAN. KİMSENİN YANINDA RAHAT EDEMİYORUM. GİTTİM DEFALARCA DOKTORA GEÇİRMEDİ İLAÇLAR
Seni kesinlikle yanlış yönlendirmek istemem fakat eğer bekarsan ameliyat falan olma çünkü yumurtalığa zarar verebiliyormuş ve çikolata kisti kendini tekrarlıyorumuş ameliyattan sonra. Evlendikten sonrada bnm sana tavsiyem kesinlikle korunma doktor bana çikolata kisti olanların çocukları zor oluyor ama bunun tedaviside çocuk demişti. Yani hamile kal doğumda temizleyelim demişti şimdi hamile kalmak için uğrasıyorum

Çikolata kisti olduğu hangi testlerden anlaşıldı acaba?

Canim bak sana bisey soyliyim ben hamile kaldigimda kistim 3.5 cm di kisylerimi ogrendigimde nisanliydim dr lar hemen evlenip cocuk yapmalisin dediler.tabi bu sirada dogum kontrol hapi kullandim evlenene kadar evlendigim gun biraktim aradan 4 ay gecti ve hamileydim canim.

Sen
SENDe bekarsan amaliyat falan olma evlenmeyi bekle ve evlendîkten sonra korunma bir sene içinde hamile kalırsan doğumda temizliyorlar kisti

Seni kesinlikle yanlış yönlendirmek istememfakat eğer bekarsan ameliyat falan olmaçünkü yumurtalığa zarar verebiliyormuş veçikolata kisti kendini tekrarlıyorumuşameliyattan sonra. Evlendikten sonrada bnmsana tavsiyem kesinlikle korunma doktorbana çikolata kisti olanların çocukları zoroluyor ama bunun tedaviside çocuk demişti.Yani hamile kal doğumda temizleyelimdemişti şimdi hamile kalmak için uğrasıyorum

Kesinlikle katiliyorum cunku hepsini yasadim iki tup bebek denemem bile oldu :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…