Endometriosis (Çikolata kisti)

arkadaşlar bebek istiyoruzz bi dış gebelik geçirdimm ve düzenli gittiğim muayenemde bugün doktorum ultrason istedi ve yaklaşık 6 cmlik douglas boşluğunda kist izlendi. Doktorum mr çektirmemi ve kan tahlilleri falan verdi bu ca-125 falan onları işte. benm ca-125 normalden yüksek çıkmış mr da pazartesi çekilcem sorum şu: bunun tedavisi bir tek ameliyatla mı olurr ben çok korkuyorum ameliyattan sabahtan beri ağlıyorumm yardım edin bana :KK43:

selam kızlar.uzun zamandır yazmıyorum.çikolata kisti olup ne yapcam ben diyenlere yazıyorum bunu.9.5 aylık evliyim adet sancısı ağrılı ilişki ile başlayan bir süreç oldu benimki.doktora gittim çikolata kisti dediler.doğum kontrol hapı verdiler fakat bünyem kabul etmedi bu hapı ve bıraktm.bitkisel yolları denedim.aylarca soğan suyu kürünü denedim ayarca çörekotu bal karışımını denedim aylarca polen denedim aylarca karışımlı bitki çayları denedim ama maalesef sonuçsuz kaldı hepsi...benim çikolata kistimin boyutu sol yumurtalıkta 6 cm.ve evlendiğimden beri korunmuyoruz.çocuğumuzda olmadı.ankara başkent hastanesi maltepe kadın doğum prof dr esra kuşçu'ya muayene oluyorum.bu çarşamba laparoskopi ile kistimi almaya çalışacaklar.inşallah açık ameliyata dönüşmez diye dua ediyorum..ilaç ve bitkisel yollar çözüm bulamadı inşallah ameliyat iyi gelecek.çünkü ağrılara artık dayanamıyorum..ameliyat masrafı 1.250 tutacakmış.sormak konuşmak isteyenler mesaj atabilrler.ameliyattan sonra cevaplarım.canınızı sıkmayın sakın.umudunuzuda kaybetmeyin.ama uyduruk doktorlara gitmeyin sakın..dualarınızı bekliyorum aeo.

canımm öncelikle geçmiş olsun sonra da hayırlı olsun sanırım hamilesin :) bana da bahseder misin biraz ameliyat için verilen karar nasıl verildi ameliyat nasıldı sonrasında ne zaman hamile kaldın benm de belirtileri senin gibi ve 6 cm şimdiden teşekkr :KK43:

canımm öncelikle geçmiş olsun sonra da hayırlı olsun sanırım hamilesin :) bana da bahseder misin biraz ameliyat için verilen karar nasıl verildi ameliyat nasıldı sonrasında ne zaman hamile kaldın benm de belirtileri senin gibi ve 6 cm şimdiden teşekkr :KK43:

Canim allah razı olsun darısı başına:)))) ankara baskent hast gittim doktorum önce laparoskopi ile kisti aldi ama bebegim olmadi ve kistim büyüdü maalesef. .Sonra bir aşılama oldum oda tutmadi. ..bir kez tüp bebek yapildi oda tutmadi.en son bu sene ikinci tüp bebek icin doktor aspirasyonla kistimin icindeki sıvıyı aldi.sonra yine tüp bebek yapildi cok şükür simdi tuttu :)))) hic canini sikma vee korkma olurmu

Canim allah razı olsun darısı başına:)))) ankara baskent hast gittim doktorum önce laparoskopi ile kisti aldi ama bebegim olmadi ve kistim büyüdü maalesef. .Sonra bir aşılama oldum oda tutmadi. ..bir kez tüp bebek yapildi oda tutmadi.en son bu sene ikinci tüp bebek icin doktor aspirasyonla kistimin icindeki sıvıyı aldi.sonra yine tüp bebek yapildi cok şükür simdi tuttu :)))) hic canini sikma vee korkma olurmu

benn çokk ama çokk korkuyorummmm :KK43: kıyamam sanaa sonunda rabbim acılarının mükafatını vermişşş bana da gösterir inş o günlerii rabbim sağlıklı kucağına almayı nasip etsin tatlımmm :)

benn çokk ama çokk korkuyorummmm :KK43: kıyamam sanaa sonunda rabbim acılarının mükafatını vermişşş bana da gösterir inş o günlerii rabbim sağlıklı kucağına almayı nasip etsin tatlımmm :)

allah razı olsun duaların için kuzummmmm :KK48: darısı başına dediğim gibi korkma olurmu herşey olacağına varır :KK54:

allah senden de razı olsun bebişe en yakın zamanda arkadaş istiyoz biz çabuk ol hadi :KK9:
Ceydacim oncelikle cok gecmis olsun.sakin korkma .insallah hersey guzel olacak.bende de ayni dert var.ama ben ameliyat olmuycam.tup bebek tedavisine basliycaz.haftaya gidiyorum.insallah hersey yolunda gider.sende moralini bozma.rabbim dermansiz dert vermesin

Ceydacim oncelikle cok gecmis olsun.sakin korkma .insallah hersey guzel olacak.bende de ayni dert var.ama ben ameliyat olmuycam.tup bebek tedavisine basliycaz.haftaya gidiyorum.insallah hersey yolunda gider.sende moralini bozma.rabbim dermansiz dert vermesin

saolasın canım allah razı olsunn ameliyat olmadan tüp bebek tedavisi oluyo mu sana ve bebeğe zararı olmaz mı canımm

saolasın canım allah razı olsunn ameliyat olmadan tüp bebek tedavisi oluyo mu sana ve bebeğe zararı olmaz mı canımm

Valla tatlim benim de aklim kesmiyo allaha sigindim artik.bu kisti ilk ogrendim iki tarafli 6 ve 4 cm dedi doktor.hemen ameliyat dedi bu durumda cocuk olmaz dedi.ben de kabul ettim bu ayin 20 sinde ameliyatim vardi tabi 2 ay falanda dogum kontrol hapi kullandm.neyse tabi biz arastirmaya devam ettik.yumurtaliklarin ameliyatta cok zarar gordugunu soyledi butun doktorlar.bu konuda iyi bi doktor oldugunu duyduk ankarada.ne kaybederizki dedik gittik muayene oldm ve ameliyat istemiorum dedi.ben de guvendim.rabbim yardim etsin.bu arada 4 cm olan kistim gitmis.haptan mi artik bilmiorumm.uzun yazdm biraz ama benm hikayem iste boyle canm.cok merak ediorum nolacak????

bu arada canim bu tup bebek macerasinda bana umut oldun.ne zaman olumsuz seyler dusunsem aklima sen geliosun.lutfen dua et.hamilelerin duasi kabul olurmus...

canım bende çok mutluyum hatta burda bikaç arkadaşım kistli olmasına rağmen ilk denemede gebe kaldı gerçi ben ikincide gebe kaldım ama olsun önemli olan bebişin bizimle olması :))) asla yılmayın sabretmekten vaçgeçmeyin siz yeterki:))) inşallah rabbim en kısa zamanda annelik duygusu yaşatır hepimize :)))

Canım tesadüfen gördüm yazdığını. Nacizane sana tavsiyem, bir doktor ameliyat dedi diye ameliyat ya da laparoskopi olma, yumurtalıklara zarar veriyo durduk yere, hele çok da ehil olmayan bi elde yapılırsa sıkıntı oluyo. Artık genelde kistle birlikte tüp tedavisi yapıyolar, benim oyle yapıldı. 4cm kistim vardı ve baska bi doktor laparoskopi yapacaktı, kıyısından döndüm. DOktor değiştirdim, Allah'a şükür olumlu netice aldık, alamayadabilirdik, ama amaliyat ve laparoskopi son çareler olmalı bunu öğrenmiş oldum. Deneyimimi paylaşayım dedim, çünkü ben de 2 yıldır böyle deneyimleri duymaya çok ihtiyaç duymuştum. Allah yardımcınız olsun sizin de..

Canım tesadüfen gördüm yazdığını. Nacizane sana tavsiyem, bir doktor ameliyat dedi diye ameliyat ya da laparoskopi olma, yumurtalıklara zarar veriyo durduk yere, hele çok da ehil olmayan bi elde yapılırsa sıkıntı oluyo. Artık genelde kistle birlikte tüp tedavisi yapıyolar, benim oyle yapıldı. 4cm kistim vardı ve baska bi doktor laparoskopi yapacaktı, kıyısından döndüm. DOktor değiştirdim, Allah'a şükür olumlu netice aldık, alamayadabilirdik, ama amaliyat ve laparoskopi son çareler olmalı bunu öğrenmiş oldum. Deneyimimi paylaşayım dedim, çünkü ben de 2 yıldır böyle deneyimleri duymaya çok ihtiyaç duymuştum. Allah yardımcınız olsun sizin de..

eğer doktorum da bana bunu teklif ederse bende kabul ederim ne güzel hem bebeğim olur hem kistim gider :) saol canım önerin için :) hepimizin allah yardımcısı olsunn inş bebeklerimize kavuşuruzz bizde

kızlar merhaba.ınanın bu baslıgı gorunce morelım yıne bozuldu.ıkı senedır ugrasıyorum bu kıstlerle.bır senedırde hamıle kalmaya calısıyorum.ama rabbım ol demeyınce olmuyor ıste.ımtıhanda oldugumu dusunuyorum ve yınede halıme sukredıyorum...
laparoskopının ustunden tam bır yıl gectı.ama malesef hala hamıle kalamadım...doktorum yıne hareketlenme var dedı kıstlerde...ne yapayım arkadaslar hersey allahtan...
saglıcakla kalın....

mrb sen bu yazıyı 2008 de yazmıssın ben cok merak ettım acaba suan hamıle kalabıldınmı?bebısın oldumu? 6 yıl gecmıs olduysa nasıl ve nezman oldu anlatır mısın lutfenn..şu bende senın yukarıda yazdıgın seylerı yasadım 2 yıl gectı ve ben hala hamıle kalamadımmm...inş.bebısın olmusturr..

X