Endometriosis (Çikolata kisti)

İnş canım tez zamanda kurtulalım artık :) Götürüyorumda bakmadıki bu seferki doktor belki diger testen sonra topluca bakıcak bilemiyorum şuan hiç :26:

engel kalkınca belki aşılama yada tüp bebege gerek kalmaz banada öylesi daha mantıklı geliyor

İlaçla küçüldü benim canım hatta kayboldu çok şükür. yasmin kullandım 1,5 yıl. Olumlu düşünmek lazım.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canım neden etkisi olmasın? Yasmin ile benim 1,5 yılda eridi. kaç cm senin kistlerin?

Canım neden etkisi olmasın? Yasmin ile benim 1,5 yılda eridi. kaç cm senin kistlerin?

9 cm 3 tane birbirine yapışmış endometriyomalar
yasmin değil ama Samsunda ilk gittiğim doktor adet söktürücü ilaç verdi. mm küçülmedi üstüne büyüdü bile

9 cm 3 tane birbirine yapışmış endometriyomalar
yasmin değil ama Samsunda ilk gittiğim doktor adet söktürücü ilaç verdi. mm küçülmedi üstüne büyüdü bile

Sen iyi düşün. Allah'ın izni ile bir çözümü olacaktır. Rabbim şifa versin.

Yani eşim bir ameliyat olsun da bi, 3 ay daha ötelicez çocuk durumunu

Sen iyi düşün. Allah'ın izni ile bir çözümü olacaktır. Rabbim şifa versin.

Hayırlısı diyoruz napalım.

Nötrüm bu aralar ne düşünsem bilemiyorum
Çocuk konusunda neremizi tutsak elimizde kalıyor.
Vakti zamanı gelmedi heralde

Hayırlısı diyoruz napalım.

Nötrüm bu aralar ne düşünsem bilemiyorum
Çocuk konusunda neremizi tutsak elimizde kalıyor.
Vakti zamanı gelmedi heralde

Allah onu baştan yazmıştır zaten canım. Bebeğinin sana geliceği tarih bellidir.

Arksdaslar benim yengemin gelinindede cikolota kisti varmis ama simdi hamile doktorda sasirmis bu saracoglunun sogan kürlerini fln kullanmis diye anlatiyor bir kac gün önce yengem burda okuyunca aklima geldi yazdim belki faydasi olur

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

arkadaşlar tekrar merhaba.. hafta sonu ankaraya gittim. bende büyük bi çikolata kisti var. rahmimde de miyomlar. doktorum ameliyat düşünmüyorum kesinlikle dedi. bu şekilde tüp bebek denememizi uygun gördüğünü söyledi. çok şaşırdım bu vaziyette bebek nasıl tutar diye bile soramadım. benim için son noktaydı orası. ne derse onu yapacaktım. çok da çarem yok zaten. bilmiyorum hiç bişey düşünemiyorum. bu bebek tutarsa bi mucize olacak bana göre. ilaç kullanmaya başladım. temmuzun ilk haftası tekrar gidicem. yazmak istedim inşallah hepimiz bu dertten biran önce kurtuluruz. dualarım bizim durumumuzda olan herkes için. lütfen siz de dua edin bana, çok üzülüyorm

Benimde kistim 10 cm di. Doktor bana acik ameliyatmi kapali mi istersin diye sormadi bile. Direk laproskopi yapti. Bende o daha iyi diye duymustum ama Turkiyede cok laproskopi ile yapilmadiginida duydum. Ben yurt disinda oldum ameliyati.
Ameluyattan sonra 1 yil menapoza soktular beni ( aylik ignelerle)
Igne bittikten sonrada hic birakmadan dogum kontrol hapi kullaniyorum. Normalde
adet olmamam lazim ama ara ara kanamalarim oluyor( bu pek iyi degil )
aradada cok agrim oluyor sanki adet oluyomusum gibi. Bir haftadir agrilarim var
burayada oyuzden girdim agrim coktu internette bir arastirayim diye.
Rabbim hepimize sifa , bebek isteyenlerede en kisa zamanda bebek versin insallah.
Ben napicam bu agrilarla bilmiyorum surekli agri kesicide icilmiyor.
Bir ay once nisanlandim, nisanlima soylemelimiyim sizce bu hastaligi
banada yardimci olursaniz bildiklerinizi paylasirsaniz cok sevinirim

hayırlı kandiller canım öncelikle benim kuzenmde de var çikolata kistten yazık kızcağz 3 defa ameliyat oldu ikinci amelytnda apendistide alındı ama devamlı tekrarlıyo kisti yazık birde çok zayıf zaten toparlayamıyoda kendisini ama doktor artık tekrarlasada alamam seni amelyata demiş çocuk doğurman lazım demiş ama tabi kistleri yumurtalarını çürütmüş bebekte olmuyo tüp bebek koydurcak onlarda.bu arada nişanlın hastalığını bilmiyosa mutlaka söylemelisin saklanacak bişiy değil bu canm şimdi saklasan evlendkten sonra yine öğrenecek nasılsa güzel bi dille anlat

Cekiniyorum onla konusmaya Bende bu hastalik yuzunden kullandigim ilaclar nedeniyle 15 kilo aldim. Insallah yegeninizde iyilesir, bebek sahibi olabilir

Nisacim oncelikle cok gecmis olsun canm.oncelikle bu durumu nisanlinla mutlaka paylas ayip degil gunah degil.sonra bir kez daha ameliyat olma.her ameliyat dunyanin en iyi doktoru da yapsa yumurtaliklari mahvedoyo.bunu haftasonu doktor soyledi.cikolata kostinde iyi ameliyat yok yani.bak benimde buyuk bi kistim var miyomlar da varmis buna ragmen ameliyat istemiyorum dedi.tup bebek deniycez.hic kendini uzme.ben ilk duydugumda resmen tramva gecirdim.ama insan herseye alisiyo.dualarimiz seninle.moralini yuksek tut.dermansiz dert olmadin tatlm

Nisacim oncelikle cok gecmis olsun canm.oncelikle bu durumu nisanlinla mutlaka paylas ayip degil gunah degil.sonra bir kez daha ameliyat olma.her ameliyat dunyanin en iyi doktoru da yapsa yumurtaliklari mahvedoyo.bunu haftasonu doktor soyledi.cikolata kostinde iyi ameliyat yok yani.bak benimde buyuk bi kistim var miyomlar da varmis buna ragmen ameliyat istemiyorum dedi.tup bebek deniycez.hic kendini uzme.ben ilk duydugumda resmen tramva gecirdim.ama insan herseye alisiyo.dualarimiz seninle.moralini yuksek tut.dermansiz dert olmadin tatlm

Cok tesekkur ederim moral verdiniz. 4 yildir cekiyorum bu hastaligi. Birde 4 yildir adet olmuyorum, biraz hassaslastim galiba duygusal olarakta. Tavsiyenizi dinleyecegim soylemeye calisicam. Onlada problemlerimiz var, arkadasim tanistirdi bizi. acayip soguk bir insan, cokta ilgisiz. Arkadaslarim bayanlar odun gibi erkekleri bile yola getirir derlerdi, ben beceremiyorum galiba. Bir guzel soz soylemiyor, ilgisiz. Ayrilalim diyorum istemiyor.

Rabbim insallah sizede saglikli bir bebek verir en kisa zamanda, insallah hersey gonlunuzce olur.

Valla canm bu surec hastalik cok yipratici.anlayisli bi es ilk sart yoksa hersey altust olabilir.kararini ona gore ver iyi dileklerin icin cok tesekkur ederim.gorusmek uzere.

Allah hepimizin yardimcisi olsun bu hastaligi yasamayan bilemez benimde 6 cm kistim ve siddetli agrilarim oluyor ayricada yeni evliyim esim cok destek saolsun

Selam kizlar. Ben de 3 ay once ogrendim tam 3 tane cikolata kistim oldugunu. Iki tanesi 5-6 cm civarinda digeri ise 3 cmdi. Gecen hafta kontrole gittim buyuk olan kistler 3 cm.e gerilemis. Tabi bu surede dogum kontrol hapi kullandim. Ayrica aktar bana bitki cayi karisimi ve ari poleni falan vermisti onlari da icmistim. Hepimize gecmis olsunn..

Onlar da kaybolup gider üzülme canım. Yasminle hepsi kayboldu benim. Ve umut olmak için söyliyim yasmini bıraktığım ay hamile kaldım. herkes iyileşiceğine inansın. Rabbim ol deyince oluyor her şey.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…