Endometriosis (Çikolata kisti)

Bu bilgiyi biraz genişleteyim.. Tüp bebek tedavisine 2 cm lik sağlı sollu iki kistle 23 Şubat'ta başladım. Nisan 2sinde ilk ultrasonda bebekleri ve keseleri görmeye gittiğimde kistin 11 ve 9 cm olduğunu öğrendim. Yani anlayacağınız tedavi süresinde kullandığımız ilaçlar onları da büyütüyor. Ancak gebelikle birlikte hızla da küçülüyorlar. İki gün evvel biri 5 biri 6 olmuştu. Rahatsızlık da vermiyorlar ..

Dicaycım ikizlerin mi olacak senin adına çok sevindi Allah kucağına almayı nasip etsin

Benim kistlerim doğum kontrol kapına rağmen hiç küçülmedi ilk öğrendiğimde 5 cm idi küçültenler nasıl küçültüyor anlamadım evet doktorun dediği bir ihtimal benimde içime hiç sinmedi çok üzün süre beklemem zaten benim kistler büyük olduğu için direk tüp bebek yapmazlar zannediyorum eni sonu ameliyatmış gibi seninde evliliğin 3 sene dolmadı herhalde tüp bebek tedavisi kaç bin liraya mal oldu

Ben doğum kontrol hapıyla küçültmedim, visanne diye bir ilaçla küçüldü. Benim evliliğîmin 3. Yılı Mayıs'ta dolacak ama biz yaklaşık olarak 1.5 yıldır istiyorduk yani korunmuyorduk.. Ben Memorial de tedavi oldum. İlaçlar hariç 2100 Euro hastaneye verilen ücret. İlaçlar 1000-2000 arası tutuyor. Ben tanıdık eczaneden aldığım için 1000 liraya mal oldu. Devlet ameliyat etmeden üstüne 3 aşılama yapmadan yani seni yıldırmadan yapmıyor ne yazık ki tüp bebeği.. Şükür ki allahım çok aratmadı ilk denemede ikizlerimi verdi gerçi daha yolun başındayım henüz yeni:)darısı başınıza..

Sağol canım:) sana ikiz dilemiyorum ,dayanabilir misin bilmiyorum:))

rabbim bğışlasın bebeklerini bi srum olacak 2,5cmlik çikolata kistimde var benim tüp bebek düşünüyoruz perşembe günü dr.görüşüne gidecem ön tedavi gerektirirmi ne bileyim küçültme gibi yoksa bu tüp bebek yapmaya engl değilmi

Dr bana önce ameliyat önerdi aslında..ben istemediğimi, ameliyat olanların sonrasında komplikasyonlarla uğraştıklarını (yapışıklık, kist tekrarı vs) ve risk almak zaman kaybetmek istemediğimi söyledim. Çok az doğal yoldan hamile kalıyor ameliyattan sonra.. Yaşım genç değil direk çözelim dedim. Yani başka bir problemin yoksa Dr direk yapabiliyor. Neresiyle görüşmeye gideceksin?

en iyisini doğrsunu yaptın bence

kıbrısta bi doktorla görüşmeye gidecem iyi yapmışsın valla bi problem yok ama bu kistle ancak tüp bebekle oluyormuş hiç uğraşmamak gerekmiş

Evet canım ikiz.. :) sağol darısı tüm isteyenlere

Ayy çok sevindim.. Benim ikiz kız kardeşim var ve bir ikiz eşi olarak şunu söyleyebilirim: Harika bir şey.. İnsanın en yakın arkadaşıyla birlikte dünyaya gelmesi çok güzel bir duygu. Ben de çok istiyorum kendim gibi ikizlerim olmasını. Ayrıca bence anne ve babalar için de güzel; çünkü en çok oyun istedikleri yaşlarda birbirleriyle oynuyorlar ve böylece anne baba biraz rahat nefes alıyor.

Hayırlı olsun...

Kefirin tüm bağırsak hastalıklarına çok iyi geldiğini duymuştum benim bağırsaklarda rahatsızlığım yok ama çikolata kistinin bağırsak rahatsızlığıyla bir ilgisi varsa denemekte fayda var

Kefirin tüm bağırsak hastalıklarına çok iyi geldiğini duymuştum benim bağırsaklarda rahatsızlığım yok ama çikolata kistinin bağırsak rahatsızlığıyla bir ilgisi varsa denemekte fayda var

bir kere içimiştim kefir ama gene alayım bari iyi ise bu arada adet sancısı başladı bende bu ay soğan suyu içmedim demekki ondan ağrıdı baya karnım yasminde fayda etmedi demek..sıcak su torbası yaptım demek hemen soğan suyu içtim..bir de yasmini bu ayda kulansammı bilemiorum iki ay kullandım küçülme olmadı sanki hiç..kullanıp kulanmammakta kararsızım

Son düzenleme:

Bu ay gittiğim doktor bana doğum kontrol haplarının küçülmesine hiç faydası olmadığını söyledi bende en azından baskılıyor diye biliyordum bende salı günü son hapımı kullandım 4,5 ay normal yola hamilelik deneyeceğim çünkü bu haplar yüzünden hamile kalamayacağımı bile öğrenemedim sen tedavinin ne aşamada normal yola denemeyi bıraktın mı ona göre kullan bence soğan suyunu bende denedim 3,4 ay üst üste ama saraçoğlu kürleri alışkanlık haline getirmeyin dediğini duymuştum o yüzden ara verdim bende kistlerimde bir küçülme olmadı ama kürü düzenli yaptığım ay adet kanımın çok pütürlü geldiğini farkettim ultrasonda görünen kistlerde küçülmesede diğer yapışıkları söküp atıyor o yüzden bu ay gene başladım bu sitede çok kişi soğan kürü sayesinde adetlerinin ağrısız geçtiğini yazmış demekki baya faydalı

Merhaba kızlar. Bende de çikolata kisti var sol yumurtalığımda iki tane 2,5 ve 1,5 cmlik kistlerim varmış. Ben 6 ay visanne kullandım ve kistler yarı yarıya küçüldü. Hapı bırakıp hamile kalmak istiyorum. Doktor da bugün tüplerin tıkalı olabilir rahim filmi çektirelim dedi. Ben de ilk önce hamile kalmayı deneyeceğimi eğer kalamazsam rahim filmi çektirmek istediğimi söyledim. Bilmiyorum doğru mu yaptım acaba? Bir de sağ yumurtalığımdan 2008 yılında 12 cmlik kist aldırdım. önce laparoskopi sonra açık ameliyat oldum. Şu an sağ yumurtalığım temiz kist oluşmadı bir daha. Doktora sağ taraftaki tüpümün açık olup olmadığına illaki ameliyat sırasında bakmışlardır o tarafta bir problem yoktur dedim. O da yok o zamanlar bekardın ve bekarlarda bakılmıyor film çektirelim dedi. Bilmiyorum artık özel hastane olduğu için para yüzünden mi film konusunda ısrar etti. sonuçta hiç çocuk denemedim daha kendiliğimden hamile kalabilirmiyim acaba? ve laparoskopi sırasında bekarların tüplerine bakılmıyormu acaba?

Bende geçen hafta çektirdim randevu olduğum doktor çekelim deyince fiyatını yüksek söylememesine rağmen dönemedim ama yarı fiyatıydı aslında birde anestezi altında oldum sadece uyuyup uyanmışsın gibi hiç acı hissetmiyorsun bence hamilelik düşünüyorsan zaman kaybetme derim ben 7,8 ay kaybettim senin önceden olduğun ameliyatta çikolata kistimiydi ameliyattan çok zaman geçmiş o zaman açıksa bile kapanmış olabilir para yüzünden içine sinmediyse başka yere yaptır benimde çok zoruma gitti iki kat para alınca bekarlarda rahim filmi çekilmez sanırım çünkü film çeken aletleri vajinaya sokup sıvı gönderiliyor ama laparoskopi sırasında bakılır (birde anlamadığım konu bu lanet kistleri küçülten ilaç varsa benim gittiğim doktorlar neden söylemedi yazmadı benim karşılaştığım doktorlar hep tedavisi yok dediler ameliyattan başka)

Hangi hastaneye gidiyorsun bilmiyorum ama nereye gidersen git sana o filmi soruyorlar.. Özel muayenehanelerden Medicanaya, acibademden Memorial a kadar. Yalnız kesinlikle fındıkzade radyomar da çektir derim ben

Bak CNm B'nde 4 sene önce icimde kist varmış bı kaç tane bı tanesi patladı ve iç kanama geçirdim acil ameliyat oldum . Şükürler olsun ki kistlerim tekrarlamadı . Ve 2 buçuk yıllık evliyim suanda hiç bebeğim olmadı 7 ay önce pkolusun dedi doktor ve bı ay klomen kullandm güzel Sonuc almama rağmen Bebek olmadı. Snr hsg istedi benden çekildim o filmi ama anestezi almadan. Çok feciydi . Çok canım yandı. Ve sag tüpüm kapalı çıktı. Bende bakarken oldum kist ameliyatını bak meger tüpüm kapalımıs acmamış. bence Çekil filimi geç kalma......

bilmiorum bazı doktorlar küçülür dior bazıları küçülmez dior bende anlamadım benim bekarken ksitimi eritmişti ama o belki çikolata kisti değildi bilemiorum artık..soğan suyu ben beş kür yaptım bana çok iyi geldi ağrılarıma faalan kistimide küçülttü bence 4 cm falandı 3 cm e inmişti en son..ben inanıorum faydasına ama dediğin gibi devamlı içmek zarar olur demiştim bu ay içmedim ama ağrım çok oldu gene demek soğan suyu iyi gelmiş bana..bir de yasmin içince ağrı olmuyor demişlerdi ama oluyor kan tam akmadığı sökülmediği için oluyor ağrı haplada çok az gelior nasıl kisti küçültüo anlamadım bende..benim sanki bu ay büyüdü gibi hissettim..neyse baktrcam ultrsonda iki kutu kullandım üçüncüyü düşünüorum alsammı diye..tüp bebek yapılana kadar içmek iyi olurdu aslında ama bir yanda da faydası yok gibi sanki..ben sonbahara doğru düşünüorum tüp bebek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…