Endometrioma, çikolata kisti, yumurtalık kisti

Kızlar merhaba, benim gibi bekar olup çikolata kisti olanlar tedavinizde nasıl yol izledi doktorunuz, kistler size de rahatsızlık veriyor mu çok?
Merhaba canım. Ben mart ayında visanne tedavisine başladım. Biri 35 mm diğeri de 75 mm olmak üzere her iki yumurtalığımda da çikolata kistim vardı. Günlük ağrım olmuyor ama regl dönemimde çok ağrım oluyor ve akıntılarım çoktu. Neyse tedavim ekim ayında bitti. Küçük olan kistim yok oldu. Büyük olan da 35 mm'ye kadar indi. Ama maalesef regl ağrılarım ve akıntılarım devam ediyor. Benim de en büyük korkum yumurta kalitesini düşürmesi. Daha bekarım ve uzun bi süre evlilik de yok. Bakalım ileride ne olacak. İnşallah sorun çıkarmaz bu kistler bize.
Senin doktorun visanne önermedi mi?

Contractubex etkili oldu mu izler için peki.

Henüz 1 aydır kullanıyorum, tabi kendi iyileşme süreci de devam ettiği için baya iyi durumda şu anda ama hala kırmızı izim. Jeli 6 ay kullanacağım, fayda göreceğimi umuyorum
Kızlar ben contractubex jeli 2012 yılında yanağımdan aldırdığım benden sonra ameliyat izim geçsin diye 6-9 ay kadar kullandım. Yüzümde olmasına rağmen izi tamamen geçirdi. Sadece çok dikkatli bakıldığında hafif tırnak izi gibi bir iz var o da mecbur olucak kesik izi sonuçta. Ama dediğim gibi çok çok dikkatli bakınca belli oluyor. İçiniz rahat olsun yani işe yarıyor krem.

Henüz 1 aydır kullanıyorum, tabi kendi iyileşme süreci de devam ettiği için baya iyi durumda şu anda ama hala kırmızı izim. Jeli 6 ay kullanacağım, fayda göreceğimi umuyorum
İnşallah izi tamamen geçirir o zaman

Geçici menopoz için mi kullandın visanne yi? O sayede mi küçldü kistin? Benimde ağrım ve akıntım yoğun maalesef.

Geçici menopoz için mi kullandın visanne yi? O sayede mi küçldü kistin? Benimde ağrım ve akıntım yoğun maalesef.
Evet öyle de denebilir. Visanne hormon ilacı ve bazen reglyi engelliyor ben 7-8 ayın ilk 3 ayında regl oldum, diğer aylar olmadım. Kist küçültmede gerçekten işe yarıyor ama tabi çikolata kistinden tamamen kurtulmak asla mümkün değil. Ne zaman tekrarlar ya da büyür yeniden bilmiyorum

Yani kesintisiz kullandın ara vermeden visanneyi. Adet oldukça büyüyor diyor doktorlar. Ameliyat da çözül değil çünkü tekrarlıyor. Ameliyat rezervi de düşürüyor. Öyle baktıgımda acıkcası ağrısına razı oluyorm. Çünkü henüz boyutları cok büyük değil benimkilerin

Evet ben 8 kutu kullandım zaten sınır 9 kutu. Aralıksız her gün aynı saatte aldım. Ameliyat ben de düşünmüyorum. Doktorum da evlendikten sonra ilk 8-9 ay korunmadan ilişki, eğer çocuk olmazsa ameliyat dedi. Zaten benim bildiğim kadarıyla küçük olduğu zaman ilk önce ilaç tedavisine başlanıyor. Büyümeden almıyor doktorlar. En azından benim gittiğim 3 doktor da bana visanne önerdi ilk başta ki benim bir kistim yaklaşık 7.5 cm'ydi. Baya da büyük. Ve işin ilginç yanı ben kistim olduğunu hiç farketmedim. Herkeste regl sancısı aynı olur diye düşünmüştüm. Çok akıntım olduğu için doktora gittiğimde tesadüf eseri farkedildi ultrasonda.

Cogunlukla tesadüfen farkediliyor. Ben de tesadüfen farkettim. Ben 3 ay kullancam doğum kontrol ilacını. Yeni başladım. 3 ay regl olma dedi. Bakalım küçülecek mi.

Cogunlukla tesadüfen farkediliyor. Ben de tesadüfen farkettim. Ben 3 ay kullancam doğum kontrol ilacını. Yeni başladım. 3 ay regl olma dedi. Bakalım küçülecek mi.
İnşallah küçülür. Benimki küçülmesine rağmen regl ağrılarım hala aynı. Soğan kürünü duydunuz mu hiç ibrahim saraçoğlunun? O kürle kistini küçülten çok kadın varmış ama çok güvenemiyorum böyle şeylere

Ben gğvenmiyorum acıkcası. Çünkü ameliyat olsan bile yeniden oluşan bir kist. Kesin tedavi tıpta yokken bi soğan kürüyle care bulabilceğimixi düşünmüyorum. Ve o sogan kürünün hormonlar üzerinde etkisi büyükmüş. O yüzden hiç denemeyi düşünmüyorum. Çok çok büyüdüğünde çaresiz ameliyat olacağım. Ama inşallah büyümez. Bakalım ilaç ne kdar etki edecek bana. İnşallah benimki de küçülür

Merhaba yasadiklarinizi aynen yasadim bende acillik oldum film vs çekildi çok yoğun enfeksiyon var denildi ama 1 kutu antibiyotik gecirmedi sonra karın ağrısı gecmeyince tekrar dahiliyeye gittim benimde karaciğer enzimlerim yüksekti nedenini cozemedik orda ultrason çekildi temiz dediler ama kasiklarima çok inmeden bakildi ve usg temiz dendi 1 kutu daha antibiyotik yedim 2 ay oldu halen adet donemleriminde tuhaflik hissediyorum mesela yumurtlama zamanı yumurtalarima hafif iğne batiyormus gibi ve adet öncesi önce lekelenme yaşıyorum gözden kaçırılan birşey oldugunu düşünüyorum umarım çikolata kisti değildir kafayı yiycem 10 gün sonra kadın doğuma randevu aldim acaba sizin kasık bolgesinemi yoksa karninizami bakıldı USG de

Biran önce başka bir kadın doğum doktoruna jinekolog onkologa görünmenizi tavsiye ederim özellikle de özel büyük bir üniversite hastanesi olabilir, benimde iğne batıyor gibi oluyordu ama aşırı oldu tahammülüm kalmadı dayanamadım o ağrıya bence sende bian önce çaresine bak canım, nerde yaşıyosun bilmiyorum ama ben üniversite tıp hastanesine gittim doktorumun özel muayenesi vardı direkt oraya gittim ben, o ağrıyı anlatamam sana yaşadıklarım çok zordu gerçekten Rabbim kimseye yaşatmasın ameliyat oldum 10 gün sonra 1 olacak ameliyat olalı, ama karnım huzursuz şişliğim çok oluyor ama o kistim varken ki ağrım yok

Bende adet dönemlerimde tuhaflık hissetmiştim dedim ki bu önümüzdeki adet günlerimi atlatabilirim inş dedim , 5 gün sonra fenalaştım insan hissediyor bayanız sonuçta bekleme kesinlikle benimki patlama seviyesindeymişti acil ameliyat olmak durumunda kaldım ,

Ben ilaçlı tomografiye girdim detaylı canım, ultrasona da soktorular karın kassık heryerimi muayene ettiler, böbreklerim vs hepsi temiz çıktı çok şükür ki , bu ayın sonunda tekrar gideceğim pataloji sonucumda 21 inde çıkacakmış

Aydınlattığın için teşekkür ederim canım Balıkesir de şehir hastanesinden randevu aldım opr. Dr mus iyi olduğu söyleniyor bu sehiri çok bilmiyorum yeni geldim...evet ağrı inanılmazdı kramp giriyordu karnıma sanki çocuk doğuruyor gibi 5 dk ya bir falandı ben idrar yolu enfeksiyonu gecirdigimi hiç düşünmedim çünkü onunda nasıl birşey olduğunu biliyorum sorunum bagirsaktaydi özellikle yemek yiyince ortaya çıkıyordu ve tuvalette çok zorlanıyordum..o dönem adet sonuydu ikinci kez ustuste adet oldum ve aşırı yoğun kanama vardı ikincisi pihtiliydi, ayakta duramiyodum mide bulantısı baş dönmesi, yerimden dogrulamiyodum biri yanlislikla karnıma dokunsa ciglik atiyodum o derece... Ben sandım ki huzursuz bağırsak sendromu geciriyorum ama dedigim gibi USG falan temiz çıktı karnıma karaciğerimi baktılar kasiklarim pek incelenmedi..şimdi o ağrı geçti ama adet donemlerim tuhaf geciyor, erken oluyorum veya öncesinde kahverengi lekelenme oluyor, beraberinde sancimda oluyor

Çok geçmiş olsun Şuan iyi hissediyormusunuz

Bende de oluyordu kahverengi lekelenmeler falan canım aynılarını bende yaşadım opr dr sa gitmeseydin ona, bence farklı doktorlara da görün çünkü anlatmalarına göre kist gibi duruyor aynılarını bende yaşadım bizzat birebir

Çok geçmiş olsun Şuan iyi hissediyormusunuz
Sağolasın canım, tabiki de şuan çok iyi hissediyorum kendimi ama hareketlerm kısıtlı hapşururken öksürürken zorluk çekiyorum , yüksek yerlere uzanamamıyorum . Uzun süre ayakta duramıyorum ağrılarım oluyor zorlamıyprum kendimi zaten dikişlerm daha tam kavuşmadı, haaa şuan o kistin verdiği ağrı kesinlikle yok ama benim kistim sağ yumurtalığımın içerisinden alındığı için sağ tarafımda ara ara ağrılarım oluyor oda normal sonuçta kolay değil

Profesör yoktu bir dahakine araştırmaya yada özele falan giderim heralde hele bir teşhis koyulsunda, inşallah kötü birsey yoktur korkuyorum sizin peki ameliyat olmadan önce müdahale ettiklerinde durumunuz düzeldi mi benim ağrılarım geçti sadece bu adet sorunlarim kaldı yani bu kist olayı belirti verip geçip tekrar falan mı vuruyor ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…