En yakın arkadaşıma karşı tutumum nasıl olmalı lütfen yardım :(

hibbo

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2023
191
277
Kızlar merhaba . Aranıza yeni katıldım konudan biraz bahsedeyim uzun olursa affınıza sığınıyorum dilerseniz okuyup yardımcı olabilirsiniz çünkü yardıma ihtiyacım var

Öncelikle benim çok sevdiğim , çok yakın bir arkadaşım var kendisi çok zor zamanlar geçirdi ailevi olarak bende zor zamanlar geçirdim . tam bu zorlu zamanlarda tanıştık ve birbirimize aile olduk ..

Ama arkadaşımın şöyle bir problemi var benim açımdan , onu her aradığımda ağlıyor ve sürekli dertleniyor kendisi yeni evlendi eşiyle mutlu fakat hala ailesi açısından yeni olan olayları anlatıp ağlıyor bende dinliyorum teselli ediyorum ama bu ağlamaları yüzünden gündelik konuları konuşamaz olduk kendi derdimi dahi acamaz oldum kendisine . Sürekli ağladığı için uzuluyorum ister istemez önceden de böyleydi ama bu kadar değildi . Birde hamilelik konusu sürekli hamilelikten bahsediyor en son birkaç ay önce yine hamilelikten bahsetti bende doktora gitmesini söyledim daha sonraki günlerde konuşmalarimizda hamilelik konusu geçmedi fakat bu sefer hamilelik konusunu açmadan sürekli laf arasında , ya midem bulanıyor , sen beni biliyorsun pek uyku sevmem ama bu aralar hep uykum geliyor , iştahım hiç yoktu normalde bu aralar iştahım arttı , adetim gelcek gibi de kaç gündür gelmek bilmedi vs vs belirtileri kendinde olduğunu sayıyor ama doktora git dediğimden beri hiç hamilelik konusu açmıyor fakat bana bunları sayıyor artık öyle bir raddeye geldi ki bunaldim kendisini de kırmak istemiyorum yani hamile olsa kaç aydır aynı mevzu bu belli olur ilk haber vereceği kişi de benim sürekli bunlardan bahsetmesine anlam veremiyorum bir olur iki olur her aramada aynı seyler .. en son konuşmamızda doktora git dedim tekrar, bir sorun olabilir dedim doktora gittim ama sonuçlarımi doktor bana soylemedi beni azarladi dedi ne yapmaya calistigini anlamiyorum gerçekten yalan mı soyluyor neden böyle basit bir konuda yalan söyleme ihtiyacı duysun diye düşünüyorum . Birde artık malesef kendimle alakalı hiçbir olayı kendisi ile paylasamiyorum 3 saat aralıksız konuştuğum arkadaşımla 3 saati de onun ağlamaları ve midem bulanıyor basim dönüyor acikiyorum uykum var olarak geçiyor artık telefonlarini açmak dahi istemiyorum ama senelerimi verdiğim bir arkadasim olduğu için de hayatımdan cikaramiyorum

Ruh emici gibi
Tüm olumsuz enerjisini size veriyor
Ben olsam ona bir uzmandan yardım almasını söylerdim
Ve kimsenin 3 saat yakınmasını dinleyemem
Menepozlu gibi gelir bana:mad:
Kurtulun bence bu dostluk denilen yükten

Olumsuz kim olursa olsun dinleyemem 3 saat çok uzun 15-30 dk dinleme süresi tanıyın teselli verin daha da fazlasını vermeyin. Bozulmaz merak etme 3 saat dert anlatanın zaten sizden başka bi arkadaşı yoktur herkes mutsuz insandan kaçar bi süre sonra.

Hayatın sanki çok kolaymış gibi bide arkadaşının bu kadar dert yanmasına maruz kalmamalısın. Konuşmayı dene baktın ki düzelmiyor ya da hatasının farkına varmıyor biraz konuşma arama ararsa açma hatasını anlar belki 🤔

Tüm histerik tarafını size kakalayip telefonu kapatıp eşiyle kakara kikiri olduğuna yemin edebilirim ama ispatlayamam.
Sen onun gozunde copsun. Sana içini bosaltiyor. Ben yuzlesmeni önermem. 10.dakikada Aaa asansöre biniyorum de kapat. Bir daha ararsa yine kapı çalıyor de kapat. Ondan önce siz anlatın derdinizi. Zaten sizin çöp torbası olmadığınızı anladığında kaçar.

senin arkadaşın ağlayıp kendini acındırmayı seviyor. dertli falan değil. insanlar ona acısın diye abartıyor yalan söylüyor. bu huyunu büyük olasılık annesinden almıştır. dikkatle bak kadının annesi de sürekli sızlanan ruh emicidir. sağlığı var yeni evli genç hala aynı. iletişimi sana hiçbir yararı yok her gün 3 saat senden çalıyor. bedavadan senin enerjisini alıyor kendi rahatlıyor bütün pisliğini sana akıtıyor. kendi huzurlu yatıyor senin uykuların kaçıyor.defet gitsin.yetişkin bir kadın kendi dertlerini kendi çözmeyi başarmak zorunda.arkadaştan destek alınır ama arkadaş sömürülmez.

Ruh emici gibi
Tüm olumsuz enerjisini size veriyor
Ben olsam ona bir uzmandan yardım almasını söylerdim
Ve kimsenin 3 saat yakınmasını dinleyemem
Menepozlu gibi gelir bana:mad:
Kurtulun bence bu dostluk denilen yükten
Bir pskolojik danışmadan yardım almasını soylemeye çok yeltendim fakat yanlış anlaşılırım diye hiç giremedim o toplara :/

Bir pskolojik danışmadan yardım almasını soylemeye çok yeltendim fakat yanlış anlaşılırım diye hiç giremedim o toplara :/
Gir bu toplara bence kimsenin ağlama duvarı değilsin
Birgün bir hafta olsa bu bir insanlık görevidir destek ol arkadaş dosttur denir
Lakin bu ilişki öyle değil

Belkide yaptıgı seyin farkında değil. Belkide normal konusması artık sızlanmak oldu ayırt edemiyor. Madem sıkı fıkısınız bunu şaka yolluda söyleyebilirsiniz. Ne çok derdin varmış normal konusmayı unuttuk da diyebilirsiniz.
Bende anama dert yanıyordum baktım oralı olmuyor. İyim deyip kapatıyorum. Buda bi taktik

Ondan bir tane de bende var deli ediyorum zaten çocuğu var ama durmadan midem bulanıyor ya basım dönüyor ay halsizim bişey mi varki deyip gülüyor yok işte oğlu var bide kızı olsaymis e yap diyorum yok Allah korusun şimdilik diyor ama hergun belirti sayıyor . Aylardır hamile belirtisi var kendine heyecan mi ariyor nedir . Bende evlendkten birkaç ay sonra hamile kaldım 2. Aylık gebeydm millete yeni yeni demeye başladımkimseye ay midem bulanıyor ay başım dönüyor demedim bende darlaniuorumm 😁😁

Ondan bir tane de bende var deli ediyorum zaten çocuğu var ama durmadan midem bulanıyor ya basım dönüyor ay halsizim bişey mi varki deyip gülüyor yok işte oğlu var bide kızı olsaymis e yap diyorum yok Allah korusun şimdilik diyor ama hergun belirti sayıyor . Aylardır hamile belirtisi var kendine heyecan mi ariyor nedir . Bende evlendkten birkaç ay sonra hamile kaldım 2. Aylık gebeydm millete yeni yeni demeye başladımkimseye ay midem bulanıyor ay başım dönüyor demedim bende darlaniuorumm 😁😁
Ay gerçekten aynısıı , bende bunu düşünüyorum heycan mi ariyorlar nedir anlam veremiyorum çok istiyorsan yap çocuğu geç kenara gerçekten bana da bayginlik geldii

Ay gerçekten aynısıı , bende bunu düşünüyorum heycan mi ariyorlar nedir anlam veremiyorum çok istiyorsan yap çocuğu geç kenara gerçekten bana da bayginlik geldii
Ne kadar saçma ya sanki bana uluslararası iş görüşmesine kabul edildiler . Allah'ın verdiği cana bile böbürlencek hale gelmişiz. Dünya etrafında dönüyor onun sorunu onun çocuğu onun sağlığı. Ben görüşmemi en aza indirdim vakit kaybi aradığında acmiyorum mesaj atıyorum su isim vardı bu ışım vardı diye amann

Simdi şöyle yapiyosun guzel kardeşim aglayarak arkadasini ariyorsun..gercek bir derdinin olmasina gerek yok.cok bunaldim günler hep ayni fln gibi bahanelerde olur uzatttikca uzat.aglaman dursa dahi ic cekerek anlat.konuyu kendine cekmeye çalıştığı her an sozunu keserek kendini anlat.baksin bakalim nasil oluyomuş..bi insanin derdi olur anlarim hepimizin var. Ama dinledigimiz kadar dinlenilmeyeceksek arkadasligin anlami ne?

Kızlar merhaba . Aranıza yeni katıldım konudan biraz bahsedeyim uzun olursa affınıza sığınıyorum dilerseniz okuyup yardımcı olabilirsiniz çünkü yardıma ihtiyacım var

Öncelikle benim çok sevdiğim , çok yakın bir arkadaşım var kendisi çok zor zamanlar geçirdi ailevi olarak bende zor zamanlar geçirdim . tam bu zorlu zamanlarda tanıştık ve birbirimize aile olduk ..

Ama arkadaşımın şöyle bir problemi var benim açımdan , onu her aradığımda ağlıyor ve sürekli dertleniyor kendisi yeni evlendi eşiyle mutlu fakat hala ailesi açısından yeni olan olayları anlatıp ağlıyor bende dinliyorum teselli ediyorum ama bu ağlamaları yüzünden gündelik konuları konuşamaz olduk kendi derdimi dahi acamaz oldum kendisine . Sürekli ağladığı için uzuluyorum ister istemez önceden de böyleydi ama bu kadar değildi . Birde hamilelik konusu sürekli hamilelikten bahsediyor en son birkaç ay önce yine hamilelikten bahsetti bende doktora gitmesini söyledim daha sonraki günlerde konuşmalarimizda hamilelik konusu geçmedi fakat bu sefer hamilelik konusunu açmadan sürekli laf arasında , ya midem bulanıyor , sen beni biliyorsun pek uyku sevmem ama bu aralar hep uykum geliyor , iştahım hiç yoktu normalde bu aralar iştahım arttı , adetim gelcek gibi de kaç gündür gelmek bilmedi vs vs belirtileri kendinde olduğunu sayıyor ama doktora git dediğimden beri hiç hamilelik konusu açmıyor fakat bana bunları sayıyor artık öyle bir raddeye geldi ki bunaldim kendisini de kırmak istemiyorum yani hamile olsa kaç aydır aynı mevzu bu belli olur ilk haber vereceği kişi de benim sürekli bunlardan bahsetmesine anlam veremiyorum bir olur iki olur her aramada aynı seyler .. en son konuşmamızda doktora git dedim tekrar, bir sorun olabilir dedim doktora gittim ama sonuçlarımi doktor bana soylemedi beni azarladi dedi ne yapmaya calistigini anlamiyorum gerçekten yalan mı soyluyor neden böyle basit bir konuda yalan söyleme ihtiyacı duysun diye düşünüyorum . Birde artık malesef kendimle alakalı hiçbir olayı kendisi ile paylasamiyorum 3 saat aralıksız konuştuğum arkadaşımla 3 saati de onun ağlamaları ve midem bulanıyor basim dönüyor acikiyorum uykum var olarak geçiyor artık telefonlarini açmak dahi istemiyorum ama senelerimi verdiğim bir arkadasim olduğu için de hayatımdan cikaramiyorum
Arkadaşınız ilk fırsatta sizi üzer, gittiğiniz yol yol değil.

Bence eğer konuşmada söyleyemiyorsanız mesajla anlatın durumu. Eğer size değer verip düzeltirse kendisini devam edin arkadaşlığınıza ama sizi suçlar veya düşmanlaşırsa bilinki halis niyetli değil.

Bır konuyu ilk defa ise 15 dakika dinlerim , akıl istiyorsa veririm . Aynı konu bir daha gündeme gelir ise bunu konuştuk ya, neden aynı konuyu temcit pilavı gibi konuşuyoruz derim. Bir süre sonra zaten aramaları azalır çünkü kendisine başka çöp kovası lazım

X