En yakın arkadaşım , konuşmadığım küs olduğum insanlarla konuşuyor ?

sevimlihayalet101

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2016
110
106
29
Merhaba arkadaşlar . Benim çok samimi olduğum yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen bir arkadaşım var . Ve bana çok kötülüğü olan hayatımı çok kötü etkileyen büyük kötülükler yapan konuşmadığım küs olduğum 3 4 insan var . Bu en yakın arkadaşıma dedim onlarla küs konuşma demiyorum ortak arkadaşlarımız ama benim yanımda onlarla konuşma ben varken dedim ben yokken dilediğin gibi davrana bilirsin dedim . Ama yakın arkadaşım eskiden hiç bu kadar samimi değilken şimdi onlarla çok samimi olup konuşuyor ve bunu bana göstere göstere yapıyor sizce bu arkadaşlığa dostluğa sığar mı iletişimi koparmayı düşünüyorum ben kalbimde bitirdim zaten ama acaba yanlış mı düşünüyorum size sormak istedim . Değerli görüşlerinizi bekliyorum . Sağ olun .

vpXRLr.png

yapılan size yapılmış, onu bağlamıyor demek ki.
bazısı bekler aynı küslüğü arkadaşının da göstermesini bazısı beklemez.
arkadanışın kalbinizdeki yerini değiştirin, mesafe koyun çok rahatsız edici olmaya başladıysa.

Beni lutfen yanlis anlamayin ama ben ona karsiyim ben kusum sende mesafe koy gibi seyler hos olmuyor. Sizinle paylastiklari farkli onlarla paylastiklari farklidir bu yuzden arkadasliginizi zedelemeyin derim.
Bende buna karşıyım . Ne iş yansın ne kebap felsefesini benimseyen omurgasız insanlara tahammül edemiyorum herkesle iyi olan , benimle kötü olsun . Yorumunuz için teşekkürler .

Eşimin babası da böyle, "ben filancaya küsüm, bayramlaşmaya gitmeyin" , "ben falancaya küsüm, gelir birazdan konuşmayın siz de".
Almanya yenilince biz de yenilmiş olduk hesabı eşime bazen diyorum baban dağdaki tavşana da küsmüştür biz de tavşana küsmüş mü oluyoruz şimdi diye.

Sizin meseleniz sizi ilgilendirir başkalarına müdahele etmeyin derim ben.

O zaman bir tercih yapmak gerekiyor ya onlar ya ben bu tercihe de saygı duyulmalı çünkü herkesle iyi olan omurgasız bir insandır benim gözümde .
Omurgasızsa tercihini sen yap görüşme bencillik edip hayır onlarla konuşma deme hakkına sahip değilsin sana iftira atmışlar o arkadaşına degil

resmen baskı uygulamışsınız
aılede ıkı kardeş bırbırıne kusuyo kanlı bıcaklı oluyo o Zaman ana baba kıme kussun olacak şey degıl

resmen baskı uygulamışsınız
aılede ıkı kardeş bırbırıne kusuyo kanlı bıcaklı oluyo o Zaman ana baba kıme kussun olacak şey degıl
Bu öyle bir basit olay değildi ama . Önceden bu kadar samimi değilken şimdi aralarından su sızmaması zoruna gitmez miydi ? Ben ona küs konuşma demedim ben varken gidip de samimi olma dedim gözüme soka soka konuşacaksa böyle dostluk arkadaşlık olur mu sence ?

Bu öyle bir basit olay değildi ama . Önceden bu kadar samimi değilken şimdi aralarından su sızmaması zoruna gitmez miydi ? Ben ona küs konuşma demedim ben varken gidip de samimi olma dedim gözüme soka soka konuşacaksa böyle dostluk arkadaşlık olur mu sence ?
ozaman yanında görünen arkadasında bi sorun var guvenmeyın mesafelı olun
o secım yapamadıysa sız uzaklaşarak mesafe koyarak ona yardımcı olun
Belkı oda bunu ıstıyodur ama yapamıyodur

ozaman yanında görünen arkadasında bi sorun var guvenmeyın mesafelı olun
o secım yapamadıysa sız uzaklaşarak mesafe koyarak ona yardımcı olun
Belkı oda bunu ıstıyodur ama yapamıyodur

Evet böyle hiç düşünmemiştim . Bekli de o tercihini yaptı benim onunla konuşmamı kesmesini bekliyor olabilir anladım teşekkürler yorumunuz için .

Aynısını ben de yaşamıştım en azından benzerini ve de insanın çok canını sıkan bir durum... Herkes ne kadar "sana ne canım" dese de insan bilince "onlar kötü" diye düşününce arkadaşın da görsün; ona göre davransın istiyor insan. Tabi bu genelde de mümkün olmuyor, açıkçası ben olsam yavaş yavaş arkadaşımdan uzaklaşmaya başlardım bile ancak çok büyük şeyler yaptı iseler, ufak bir sürtüşme yaşayıp olan küslüklerde zaten arkadaşımız da tarafsız olabilir ama... Ben bana yapılan haksızlığı, arkamdan konuşulanı görüp de sessiz kalan ve de o kişilerle dostluk kuran kişiye dostum demem... Belki yanılıyorumdur.

Aynısını ben de yaşamıştım en azından benzerini ve de insanın çok canını sıkan bir durum... Herkes ne kadar "sana ne canım" dese de insan bilince "onlar kötü" diye düşününce arkadaşın da görsün; ona göre davransın istiyor insan. Tabi bu genelde de mümkün olmuyor, açıkçası ben olsam yavaş yavaş arkadaşımdan uzaklaşmaya başlardım bile ancak çok büyük şeyler yaptı iseler, ufak bir sürtüşme yaşayıp olan küslüklerde zaten arkadaşımız da tarafsız olabilir ama... Ben bana yapılan haksızlığı, arkamdan konuşulanı görüp de sessiz kalan ve de o kişilerle dostluk kuran kişiye dostum demem... Belki yanılıyorumdur.

Küçük bir olay olsa zaten böyle bir şey beklemem demiştim de zaten konuşuyorsan konuş ama gözüme soka soka samimi olma diye . Hz.Ali (r.a) şu sözleri çok manalı : “Benim düşmanımla dost olan bir kimse, benim düşmanımdır. Bana muhabbeti olduğunu söylese bile ben ona inanmam. Benim dostuma dostluk göstereni ben fazlasıyla sever ve onu dost kabul ederim.” “Ey benim düşmanımla dost olan kimse, benden uzak ol. Çünkü gönüller arasındaki sırlar birbirinden uzaktır.” Teşekkürler yorumunuz için .

X