En erken kac gunluk bebek tespit edilebiliyor?

Bellaroma

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2012
83
3
Arkadaslra herkese merhaba.
Nette biraz arastirdim ama tam net bir bilgi bulamadim.Forumda 2-3 haftalik hamileyim diyenleri biliyorum.
Fakat az once bir sitede bebegin 4.haftada anne rahmine yerlestigi ve 4.haftadan sonra beta hcg ile tespit edilebilecegi yaziyor.
Yani hamileligimizi en erken bebek 4 haftalikken mi ogrenebilecegiz?

Hamileliğin haftası son adet tarihinden itibaren hesaplanıyor. Yani mantık olarak daha ilikşi bile olmadan hamileymişiz gibi oluyor. Ben hatta ilk hamileliğimi öğrendiğimde 5 haftalıktı ve şaşırmıştım bundan 5 hafta önce adetliydim diye. Son adet tarihinden sonra 15 . Günde falan döllenme oluşuyor ve hcg kanda salgılanmaya başlıyor. Hcgnin kanda max seviyeye ulaşıp idrara geçmesi 2-3 hafta kadar sürüyor yani son adet tarihinden sonraki 5. Haftada idrar testinden ortaya çıkıyor. 4 haftalıkken erken gebelik testleriyle öğrenebiliyorsun. 3. Haftada falan da şanslıysan kanda çıkıyor. Ama bazen geç döllenme oluyor. O zaman da adet tarihine kadar kanda çıkmayabiliyor. Bildiklerim bu kadar canım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.... :)

Ama doktorlar neden supheli iliskiden 15 gun sonra kanda beta hcg dogru sonuc verir diyorlar o zaman?

Bisey daha sormak istiyorum.Hadi dedin ya son adet tarihine gore hesaplaniyor diye,son adet tarihinden sonraki iliskilerden dolayi olusan gebelik icin oyle hesaplaniyor degil mi?Yani sunu demeye calisiyorum.Sen 5 haftalikken ogrenmissin ya,Son adetini oldun adetten sonraki iliskilerden dolayi gebelik olustu.Olusan o gebelik son adet tarihine gore hesaplaniyor degil mi?Ornek olarak vereyim.
Sat 1 ocak olmus olsa,15 ocakta iliski olsa ve gebelik olmus olsa biz 1 subatta o gebelige 2 hafta once iliski olmasina ragmen 4 haftalik mi diyoruz?Yoksa 1 ocaktan onceki iliskiden mi gebelik olusuyor?Bir turlu idrak edemedim su mevzuyu doktoru cildirtiyordum: D

Evet ilişkiden 15 gün sonra farkettin diyelim sat ın 1. Gününden itibaren hesaplanıp 4 haftalık deniyor

Ben sata göre zaman dilimi söyledim cnm. İlişkiden 15 gün sonra kanda çıkabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…