EN AZINDAN NORMAL KILODA BIR GELIN OLMAK ISTIYORUM

elmas gzl

penguen yürüyüşlu hatun :)
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2015
3.636
2.930
Merhaba bayanlar.
Boyum 163. Kilom 69-70
2 ay sonra düğünüm var ve zayıflamak en azindan 60 kilo olmak istiyorum.
Bu arada hipo troid ve pco var bende :KK43:
Nasıl yapsam , ne yapsam 60 kilo olabilirim. ?
Gelinligi kiraladik ama zayiflayacagim dedim kadına. O da o zaman düğüne yakin gel oyle yapalim dedi.
Fikirleriniz neler.

Bu arada ev kiziyim spor salonuna daha önce 3 ay gittim cardio yaptim , bu 3 ayda 2 kilo aldım:KK53:

Bende mi bu anormallik var anlamadım ki.
Bana degerli fikirlerinizden sunarsaniz
Mutlu olurum
Saygilar :KK53::KK66:

Merhaba bayanlar.
Boyum 163. Kilom 69-70
Gelinligi kiraladik ama zayiflayacagim dedim kadına. O da o zaman düğüne yakin gel oyle yapalim dedi.
Fikirleriniz neler.

Bu arada ev kiziyim spor salonuna daha önce 3 ay gittim cardio yaptim , bu 3 ayda 2 kilo aldım:KK53:

Mutlu olurum

iki ayda 10 kilo vermen sağlıklı olmaz bence ziyadesiyle geri alırsın, genelde düğün öncesi koşuştururken fark etmeden zayıflar kızlar ama...
nasıl besleniyorsun?
ekmeği unlu şekerli şeyleri tamamen kes, protein sebze ağırlıklı beslen, günde bi saat tempolu yürü, bunları yaparsan bi kaç kilo verir ve sanki daha fazla vermiş gibi daralırsın

Merhaba bayanlar.
Boyum 163. Kilom 69-70
Fikirleriniz neler.

Mutlu olurum
Ne yiyip içiyorsun günlük bir yaz bakalım görelim:))

Az yeseydin bunca zaman :) yumurta biyere dayanmış muhabbeti gibi olmuş sizinki.. yinede öneri az ye, 1-2 kilo bile versen iyidir. Boyuna göre kilon fazla..

Kardiyoyla kilo aldım bölümünü okuyana kadar spora yazıl hemen diyecektim ama spor da tek başına çözüm olmamışo_O

Bende pco? yim (kimi doktor kesin pco var kimi de ne alakası var pcoyla) diyor. Herneyse cidden sağlıklı beslenip haftada 5 gün 1 saat tempolu yürüyüş/koşu yapınca patır patır veriyorum kilo. Ne yaparsa yapsın veremediğini söyleyen bir iş arkadaşım vardı , geçen sene yemeği de sporu da birlikte her gün konuşarak yaptık , kız 6 ayda 10 kilo verdi. Ben de 17 kilo.

Günde 2 öğüne düşür yemeği. Karbonhidratı mümkünse sıfırla değilse sadece kahvaltıda 1 dilim tam buğday yada çavdar ekmeği. Akşam sebze yemeği , salata ızgara tarzda beslen. Aralarda acıkırsan kuru kayısı kuru incir atıştır (hem bağırsaklarına iyi gelir hem de şeker ihtiyacını karşılar , acıkmanı geciktirir)

Ve her gün 1 saat (vaktin varsa 1 saat sabah 1 saat akşam 2 saat de olabilir) tempolu yürüyüş koşu çok hızlı koşu olarak istikrarla devam et. Koşu sonrası halin kalırsa mekik ve skuat da yaparsın yapabildiğin kadar.

2 ayda 10 veremesen de 6-8 verirsin kesin ama 10 kilo vermiş kadar sıkılaşırsın.

Protein ağırlıkli beslen bol su ve yeşil çay iç hergün bir saat yürü..ekmek pilav makarna tatlı ve Fast food lari çıkart hayatından. Bir ay içine 10 kilo verirsin.

iki ayda 10 kilo vermen sağlıklı olmaz bence ziyadesiyle geri alırsın, genelde düğün öncesi koşuştururken fark etmeden zayıflar kızlar ama...
nasıl besleniyorsun?
ekmeği unlu şekerli şeyleri tamamen kes, protein sebze ağırlıklı beslen, günde bi saat tempolu yürü, bunları yaparsan bi kaç kilo verir ve sanki daha fazla vermiş gibi daralırsın
Ayda 4-6 kilo sağlıkla verilmesi mümkün aslında. Önerilmeyen bir kilo değil. Ama zor tabi sağlıklı verebilmek.

Merhaba bayanlar.
Boyum 163. Kilom 69-70
Fikirleriniz neler.

Mutlu olurum

düğünün mü var ?
nasıl oldu ailen nasıl ikna oldu ..
hadi gözün aydın..

Merhaba bayanlar.
Boyum 163. Kilom 69-70
Fikirleriniz neler.

Mutlu olurum

10 kilo biraz zor ama 5 6 kilo verebilirsin bu bile çok fark edecektir
Akşamları 5ten sonra yeme
youtube'dan abs videolarını evde yap
bol su iç
ekmek tatlı abur cubur yeme
vs vs

Ayda 4-6 kilo sağlıkla verilmesi mümkün aslında. Önerilmeyen bir kilo değil. Ama zor tabi sağlıklı verebilmek.

artık çoğu yerde hızlı kilo vermenin yaşlandıcı etkileri olduğunu okumaya başladım ne gerek var ki, yavaş ve kalıcı olması daha güzel değil mi, hızlı kilo verdin mi onu korumak yorucu olur, 5 kilo kolaylıkla verir, birazda sıkılaşır, korseydi falandı filan, al sana ideal kiloda bir gelin:)

Az yeseydin bunca zaman :) yumurta biyere dayanmış muhabbeti gibi olmuş sizinki.. yinede öneri az ye, 1-2 kilo bile versen iyidir. Boyuna göre kilon fazla..
Her kilolu insan çok yediği için kilo almıyor. Pko'lu ve hipo troidli olanların kilo alması kolay vermesi çok zor oluyor. Konu sahibinde de ikisi birden var.
Konu sahibi sana tavsiyem: bol hareket et, bol su iç yediklerine içtiklerine dikkat et ama ölümcül diyet yapma.sağlığını bozarsın sonra.
Kilo Pko'yu tetikliyor , pko'da kiloyu bu da böyle bir kısır döngü işte.Gelinlik için değil ama özellikle pko tedavin için kilo vermen şart.bir süre sonra bebek düşündüğünde sorun olabilir.
Mutluluklar bu arada.

Tek başına spor yetmez spor zayiflamada ℅20 etkilidir, ℅80 diyete baglidir.

En güzeli rafine şekeri tamamen kesip, karbonhidratı azaltarak protein ağırlıklı beslenmek ve sporla desteklemektir. Ama bu daha çok uzun vadede sonuç verir. Hem de sağlıklı ve fit bir insana dönüsürsün.

Ben 9 10 kilo vereyim hemen diyorsan aç kalacaksın başka çaresi yok. Yine aynı şekilde karbonhidrati ve şekeri kesip, meyveyi bile belki birkaç günde bir porsiyon yemelisin. Yuruyus falan da yaparsan yine iyi olur. Ama geceleri o karnın bir guruldamali yatarken kahvaltı hayalleriyle uyumalisin. Hiç sağlıklı değil hem yağdan hem kastan verirsin.

Ben bir ara dukan diyeti ile bir ayda 8 kilo vermiştim. Sağlıklı idim üstelik. Dukani kendime göre uygulamıştim ve sonuç harikaydı.
Offf yeniden başlamak istiyorum..
Ben dün başladım yine. Bu defa büyük oynuyorum. En son orta okulda gördüğüm kilo 53 hedefim:KK48: koşuya da başladım dün, işe de yürüyerek gidip gelmeye başladım. Tembellik ruhuma işlemiş arabayla 3 dakika yürüyerek 7 dakika olan işe bile hergün arabayla gidiyordum.

Başla hemen sen de. Gerçekten enerji doluyor insan. Dukan değil de sağlıklı beslenmeye yöneldim ben. Sabahları tost poaça akşamları hazır makarna yiyip duruyorum 2 aydır. İşe bile arabayla gidip geliyorum. Vücudumuz gerçekten taş gibi maşallah makine olsa böyle kullanmaya bin kere bozulurdu!

Bugün sabah kahvaltı istedim iş yerine (patates kızartmalı reçelli yağda yumurtalı pek diyete uymayan bir kahvaltı geldi ama tosttan poaçadan iyidir ,geçiş aşamasında idare edilebilir diyip yedim :KK48: akşam peynirli salata yapıcam. 1 saat koşu da hafta içi fullemem lazım hafta sonu evde olmayacağım çünkü.

Sen de başla hemen akşama güzel bir salata ile merhaba de sağlıklı günlere

Her kilolu insan çok yediği için kilo almıyor. Pko'lu ve hipo troidli olanların kilo alması kolay vermesi çok zor oluyor. Konu sahibinde de ikisi birden var.
Konu sahibi sana tavsiyem: bol hareket et, bol su iç yediklerine içtiklerine dikkat et ama ölümcül diyet yapma.sağlığını bozarsın sonra.
Kilo Pko'yu tetikliyor , pko'da kiloyu bu da böyle bir kısır döngü işte.Gelinlik için değil ama özellikle pko tedavin için kilo vermen şart.bir süre sonra bebek düşündüğünde sorun olabilir.
Mutluluklar bu arada.

Çok doğru söylüyor kendinize pko var bilmem neyim var kilo vermem zor diye telkin Edip durmayın. Ben de pkoluydum doktora dedim napcaz, kilo versem olur dedi. 6 ayda 22 kilo verdim bir daha hiçbir düzensizlik vs olmadı pko falan kalmadı. Pko ya sebep olan kilolu olman diye düşün.

artık çoğu yerde hızlı kilo vermenin yaşlandıcı etkileri olduğunu okumaya başladım ne gerek var ki, yavaş ve kalıcı olması daha güzel değil mi, hızlı kilo verdin mi onu korumak yorucu olur, 5 kilo kolaylıkla verir, birazda sıkılaşır, korseydi falandı filan, al sana ideal kiloda bir gelin:)
Bilemedim ki ayda 3-4 ten fazla verdiğim olmadı benim gerçi de ayda 1 verecek olsam motivasyonumu kaydedebilirdim. 6 ayda verip sonra korumaya geçmek daha motive edici oluyor.

Ama ben yumuşadım kilo verdikten sonra sporu da bıraktığım için. Kilodan ziyade yumuş yumuş olmak rahatsızlığım şu sıralar. Tekrar başladım spora , hem kilo verip hem de şu yumuşaklıktan kurtulurum umarım

Ben dün başladım yine. Bu defa büyük oynuyorum. En son orta okulda gördüğüm kilo 53 hedefim:KK48: koşuya da başladım dün, işe de yürüyerek gidip gelmeye başladım. Tembellik ruhuma işlemiş arabayla 3 dakika yürüyerek 7 dakika olan işe bile hergün arabayla gidiyordum.

Başla hemen sen de. Gerçekten enerji doluyor insan. Dukan değil de sağlıklı beslenmeye yöneldim ben. Sabahları tost poaça akşamları hazır makarna yiyip duruyorum 2 aydır. İşe bile arabayla gidip geliyorum. Vücudumuz gerçekten taş gibi maşallah makine olsa böyle kullanmaya bin kere bozulurdu!

Bugün sabah kahvaltı istedim iş yerine (patates kızartmalı reçelli yağda yumurtalı pek diyete uymayan bir kahvaltı geldi ama tosttan poaçadan iyidir ,geçiş aşamasında idare edilebilir diyip yedim :KK48: akşam peynirli salata yapıcam. 1 saat koşu da hafta içi fullemem lazım hafta sonu evde olmayacağım çünkü.

Sen de başla hemen akşama güzel bir salata ile merhaba de sağlıklı günlere
Aynen ya bende öyle heryere araba ile gitmek insanı fena halde tembellestiriyor hareket şart.
Ben geçen hafta spora başladım zaten.bir spor kulübüne üyeyim. Hergün koşu bandında filan tepiniyorum.Bugün de diyet olayına yoğunlaştım.
Bu sabah kendime kahvaltı için muslili smohthe yaptım. Bol meyveli.akşam ızgara tavuk ve salata olacak.
Ay hadi gel birlikte yapalım. Yazalım birbirimizı gaza getirelim.?)

İnsülin direncine baktır eğer o varsa kilo zor veriliyor. Bence kiko vermekten daha önemlisi sıkılaşmak. Bu şekilde daha ince görünürsün. Şimdiden hayırlı olsun :)

Ya bu kilo verme işini biraz biz büyütüyormusuz.
Hayatımda ilk defa diyet yapıyorum.
Daha diyetisyenin verdiği listeye geçmedim.
Sadece ekmeği bıraktım hiç su icmiyordum içmeye başladım.
Bir de yeşil çay içmeye başladım uc haftada 5kilo verdim.
Listeye yeni başliycam spora da başlıyorum eminim o zaman da gidecek.
Yeter ki tatlıyı, ekmeği kes.

Öncelikle;kilonu takıntı yapma.Cunku psikolojik'men vücut kendini korumaya alır.kalorisi yüksek gıdalardan uzak dur.iki paket sallama yeşil çayı yarım litre sıcak suya sürahide at.su soğuyunca bir limonu sık.bir sise maden suyunu dok karıştır.gun içinde öğünlerden önce iç.on beş gün.sinra bir hafta ara ver tekrar başla.Aksamlari ızgara turu seyler ye bol salatayla.en son yemek saatin altı altı buçuk olsun.acikinca sonrasında ayran havuç salatalık cacık v.s yada sütun içine tarçın bir cay kaşığı ekle iç YÖK tutar

X