emzirirken zayıflamak

parfumkokusu

hola!
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2013
2.933
2.842
merhaba herkese, 16 aylık bebeğim var. sadece geceleri emiyor. zaten tüm gün çalışıyorum. emzirirken yeşil çay tüketilebiliyormuş. günde 2 kupayı geçmemek kaydıyla.. onu tüketiyorum.
süt olsun adı altında şu ana kadar tatlısından hümanasına o kadar çok şey tüketttim ki. bir 10 kilo kadar fazlam var. diyet yapmıyorum ama dengeli beslenmeye başladım. zaten benden bebeğe geçen süt miktarı da günlük 100- 150 ml anca vardır. o yüzden ekstra bitki çayları ile desteklemek de istiyorum.
9lu zayıflama çayları var. onları tüketsem zararı olur mu?
ikinci soru ise bu zayıflama çaylarının içeriğindeki maddeler de süte geçiyor ya, çocuğu da zayıflatır mı? çünkü kilosu sınırda olan bir oğlum var.
bilen arkadaşlar yanıtlarsa çok mutlu olurum

Merhaba, bebeginiz epey buyumus. Yesil cay icebilirsiniz ama icinde aci cehre, sinameki, mate gibi bitkiler bulunan caylar icmeyin. Sute gecer bebege zarar verir

Merhaba, bebeginiz epey buyumus. Yesil cay icebilirsiniz ama icinde aci cehre, sinameki, mate gibi bitkiler bulunan caylar icmeyin. Sute gecer bebege zarar verir
teşekkür ederim yanıt için... ama yeşil çay bende adet gecikmesi yaptı maalesef =( diğer bitki çaylarına da cesaret edemedim. şimdilik boğazımı tutmaya çalışıyorum ama o da bazen oluyor bazen olmuyor. sanırım en iyisi memeyi kesince bir diyetisyene başvurmak gibi gözüküyor.

Emzirirken istah kontrolu zor oluyor evet. Yeseniz de pek kilo almazsiniz ama. Veriliyor er ya da gec

Emzirirken istah kontrolu zor oluyor evet. Yeseniz de pek kilo almazsiniz ama. Veriliyor er ya da gec
beni süt çayları bitirdi. humana içmek zorunda kaldım. bebek 3 aylıkken sütüm çok azaldı. bari 6 aya kadar emsin diye doktor humana verdi. baya arttırdı o dönemlerde. sonra 1 yaşa kadar ne kadar emse kar mantığıyla bende devam ettim içmeye. şimdi o çayları kestim ama kilolar kaldı. ben 53 kilo ile hamile kaldım. 62 kilo ile doğuma grdim. oğlum 1 aylıkken 52 kiloya kadar düştüm. (zorlu bir bebekti ve bazı problemler çıktı) ama o humana ve benzeri çaylara bi başladım 1 yılda 10 kilo aldım neredeyse. şuan 59 kiloyum. umarım emzirme bitince iştah biraz kapanır. çünkü gerçekten oğlumla uğraşırken spora vaktim de kalmıyor enerjim de. disiplinli bir diyet yapayım deyince bu kez de açlıktan onun peşinde koşamıyorum. kısacası kısır döngü. sadece yediğime dikkat etmeye çalışıyorum şuanda o kadar =(

Humana kilo yapacak kadar seker iceriyor mu? Istah mi aciyor yoksa?
gunde 4 bardak içmezsen etki etmiyor. zaten doktor da 4 bardak yazmıştı. onun içindeki şeker bile yetiyor kilo aldırmaya. ayrıca iştah açıyor mu bilemiyorum. benim sonrasında iştahım açıldı ama çay mı etki etti yoksa kendi oburluğum mu bilmiyorum =) aslında çok yemekle sütün hiç ilgisi yok. ilk ay dediğim gibi çok kilo verdim ben. stres kaynaklıydı. ama yemeye de çalıştım. sonrasında yemem düzene girdi kilo almadım. sütüm de yetiyordu. ne zmaanki süt azaldı bu çaylar başladı ben de daha çok yemeye başladım. süt, çaylardan kaynaklı arttı. yani yine olsa yaparım. kiloyu düşünmem. çünkü çocuğu emzirebildim 1 yaşına kadar. ki hala da emziriyorum. çayı kestim. süt azaldı şuan. az da olsa emiyor bebeğim. ama o da büyüdü zaten. yemek yiyor sonuçta. ama benim iştah aynen kaldı.

Aradığım konu 😀 Benim oğlum da 10 aylık. Benim de 9 kilo fazlam var ve emzirdiğim diyet yapamıyorum. Basıl gidecek bu kilolar bilmiyorum😒 Tatlıyı tamamen kesemiyorum çünkü gece uyku sorunumuz olduğundan gündüz enerji lazım oluyor. Ama eskisi kadar çok yemiyorum. Şimdi bira verebildiniz mi kilo?

Aradığım konu 😀 Benim oğlum da 10 aylık. Benim de 9 kilo fazlam var ve emzirdiğim diyet yapamıyorum. Basıl gidecek bu kilolar bilmiyorum😒 Tatlıyı tamamen kesemiyorum çünkü gece uyku sorunumuz olduğundan gündüz enerji lazım oluyor. Ama eskisi kadar çok yemiyorum. Şimdi bira verebildiniz mi kilo?
bi ara verdim. yeşil çay içtim yaklaşık 2 kilo verdim ama yeşil çay bende adet gecikmesi yaptı. kestim. ödem tuttum tekrar. sonra o iki kiloyu da geri aldım. şuan yediğime dikkat ediyorum ama kilolar gitmiyor. dediğiniz gibi enerji sorunum var. çok halsizim ben de gece uyku sorunu bizde hala var. olduk 17 aylık... emzirme bitsin diye beklemeye karar verdim. gece uykusu düzene girip emzirme bitince kilo veriliyormuş biraz. o da 2 sene diyorlar. 2 yaşından sonra diyet spor ne bulursam yapıcam :halay: :halay:

Mrblar bende yeni doğum yaptım ve emzirirken gereksiz karbonhidrat almamaya çalışarak fazlalığımi vermek istiyorum dikkatimi çekti konunuz o yüzden bu süt çayları bu kadar etki ediyor mu ya ben günde bı kupa humana bı kupa rezene içiyorum şimdilik süt yapiyor ama büyüdükçe yetmez mi ki 🤔🤦

bi ara verdim. yeşil çay içtim yaklaşık 2 kilo verdim ama yeşil çay bende adet gecikmesi yaptı. kestim. ödem tuttum tekrar. sonra o iki kiloyu da geri aldım. şuan yediğime dikkat ediyorum ama kilolar gitmiyor. dediğiniz gibi enerji sorunum var. çok halsizim ben de gece uyku sorunu bizde hala var. olduk 17 aylık... emzirme bitsin diye beklemeye karar verdim. gece uykusu düzene girip emzirme bitince kilo veriliyormuş biraz. o da 2 sene diyorlar. 2 yaşından sonra diyet spor ne bulursam yapıcam :halay: :halay:
Allah bağışlasın🙂Ah bu uykusuzluk neler yapıyor🤨 mecburen bekleyeceğiz napalım artık🙂

Mrblar bende yeni doğum yaptım ve emzirirken gereksiz karbonhidrat almamaya çalışarak fazlalığımi vermek istiyorum dikkatimi çekti konunuz o yüzden bu süt çayları bu kadar etki ediyor mu ya ben günde bı kupa humana bı kupa rezene içiyorum şimdilik süt yapiyor ama büyüdükçe yetmez mi ki 🤔🤦
Allah bağışlasın.Süt yapan asıl şey psikoloji. Kafanızdan en başta ileride sütüm yetmez mi ya da şimdi sütüm az mı gibi düşünceleri çıkarın. Benim sütüm dünyaya yeter gibi düşünün bakın bakalım üstünüz nasıl güzel yetiyor🙂😉

süt yapan en önemli şey psikoloji.... ben onu çok net yaşadım. eşimle boşanırız herhalde diyecek kavgalı dönemimde sütüm o kadar azaldı ki! sonra işler yoluna girdi biraz daha.. ben de stres yapmayacağım artk deyip hobilerime yönelince ertesi gün sağdığım süte inanamadım....
ikinci şey su iç bol bol.... kesinlikle arttırıyor.
dereotu, hurma ve biz egeliyiz ben keşkek yedim çok. süte katkısı oldu bende...
bir doktorum bana süt istiyorsan ineği değil ineğin yediğini yiyeceksin demişti. yani karbonhidrat protein vs dozunda al ama asıl süt yapan şeyler yeşil koyu yapraklı otlarmış... roka, dereotu, maydonoz vs
humanaya gelince... o psikolojim bozuk olduğu dönemde sütüm 30 cc anca çıkardı iki göğüsten. çocuk aç kalmaya başladı hissettim. soluğu hemen doktorda aldım. doktor mama yazmadı. 1 hafta süre tanıyacağız dedi. hemen mama yok dedi... dolapta donmuş anne sütleriyle oğlumu takviye ettim o dönem. günde 4 bardak içeceksin dedi. 3.günden sonra o süt öyle bir arttı ki şaşırdım kaldım.tek göğüsten 90 almaya başladım. yani çok etki etti. sayemde humana o dönem zengin oldu. ben bebek 1 yaşına gelene kadar 4 brdak içtim her gün...rezene bende etki etmedi. günde 2 fincan içerdim ama bi etkisini de görmedim yalan değil..ama bünyeye göre değişebilir böyle şeyler...
bu arada 1 hafta sonra doktor konrolümde oğlumun 300 gr aldığını gördüm. 4 aylıktı. 1 haftada aldı o kiloyu.. yani humana bende çok işe yaradı..

süt yapan en önemli şey psikoloji.... ben onu çok net yaşadım. eşimle boşanırız herhalde diyecek kavgalı dönemimde sütüm o kadar azaldı ki! sonra işler yoluna girdi biraz daha.. ben de stres yapmayacağım artk deyip hobilerime yönelince ertesi gün sağdığım süte inanamadım....
ikinci şey su iç bol bol.... kesinlikle arttırıyor.
dereotu, hurma ve biz egeliyiz ben keşkek yedim çok. süte katkısı oldu bende...
bir doktorum bana süt istiyorsan ineği değil ineğin yediğini yiyeceksin demişti. yani karbonhidrat protein vs dozunda al ama asıl süt yapan şeyler yeşil koyu yapraklı otlarmış... roka, dereotu, maydonoz vs
humanaya gelince... o psikolojim bozuk olduğu dönemde sütüm 30 cc anca çıkardı iki göğüsten. çocuk aç kalmaya başladı hissettim. soluğu hemen doktorda aldım. doktor mama yazmadı. 1 hafta süre tanıyacağız dedi. hemen mama yok dedi... dolapta donmuş anne sütleriyle oğlumu takviye ettim o dönem. günde 4 bardak içeceksin dedi. 3.günden sonra o süt öyle bir arttı ki şaşırdım kaldım.tek göğüsten 90 almaya başladım. yani çok etki etti. sayemde humana o dönem zengin oldu. ben bebek 1 yaşına gelene kadar 4 brdak içtim her gün...rezene bende etki etmedi. günde 2 fincan içerdim ama bi etkisini de görmedim yalan değil..ama bünyeye göre değişebilir böyle şeyler...
bu arada 1 hafta sonra doktor konrolümde oğlumun 300 gr aldığını gördüm. 4 aylıktı. 1 haftada aldı o kiloyu.. yani humana bende çok işe yaradı..
Anladim canım teşekkür ederim bilgiler için deniycem tavsiyelerini inşAllah 🤲🤗

teşekkür ederim yanıt için... ama yeşil çay bende adet gecikmesi yaptı maalesef =( diğer bitki çaylarına da cesaret edemedim. şimdilik boğazımı tutmaya çalışıyorum ama o da bazen oluyor bazen olmuyor. sanırım en iyisi memeyi kesince bir diyetisyene başvurmak gibi gözüküyor.
Hayırlı günler bi soru sorabilirmiyim bu yeşilçay bende de geçikme yaptı galvi günüm geçti hamile değilim testlerde çıkmıyor Bıraktıktan nekadar sonra tekrar Regli oldunuz 😞

ilk gebeliğimde aynısını yaşadım oğlum 40 günlükken işe başlamak zorunda kaldım snr malt içtim çok kalorili kilo yaptı tabi çok zor verebildim. şimdi ikinci geliyor hamilelikte iştahım tavan yaptı kokruyorum kilolar üzerimde kalacak diye
emzirirken kilo verme imkanı yokmu ya

Süt olması icin emzirmeden önce 1 bardak su icin soguk olmasın.veya emzirirkende icebilirsiniz.emzirdikce hem zayiflar hemde gece kalkip mama yapma sıkintisindan kurtulursunuz bebisde saglikli kilo alir.ben emzirdikce zayifliyorum emzirmeyi birakincada o odemler falanda tamamen gidiyor..bu dogumdan sonrada karatay diyeti ve emzirmeyle kilo vermeyi dusunuyorum allah nasip ederse..
Süt olsun diye tatlı falan tuketmeyin yani baklavalar corekler boreklere abanmayin.sut ve sut urunleri yesillikler kuru baklagiller ve et hem bol bol sut yapar hemde saglikli zatiflarsiniz.bitki caylari size bile zarar verirken bebegi dusenemiyorum

X