Emzime dneminde sa boyama

MaxBinay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2008
22
0
Oğlum 1 Aylik Oldu Emziriyorum Saçimi Boyatmak Yada Gölge Yaptirmak Istiyorum Acaba Süte Geçermi?

Soru : merhabalar benim sorum şu: emzirme döneminde saç boyama hakkında bilgilendirirmisiniz? gölge yaptırmak boya tene değmediği halde sakıncalımıdır?

Cevaplayan : Jinekolog Dr. Figen Taser Güney 6/2/2005

emzirme/hamilelik doneminde boya
Emzirme döneminde boya yaptırabilirsiniz.Özellikle gölge yeya röfle saçlı deriyi boyamadığı için gebeliğin 4. ayından itibaren ve emzirme sırasında yapılabilir.

alinti

Hamilelik doneminde 3. aydan sonra ve emzirirkende boyadim ...yerimseniben

Bi aarkadasimizin doktora sordugu ve cevabi

Hamilelikte saç boyatmanın zararlı olduğu söyleniyordu, şimdi emzirirken de zararı olur mu bebeğe, yoksa hiç bir etkisi yok mu?

Merhaba,

Genel olarak önerilmez. Fakat kesin zararlı olduğunu gösteren bir bilimsel araştırmaya da ben rastlamadım. Çok gerekli değilse emzirme sonuna ertelemenizi, gerekli ise de bebeğinizin ayına göre boya yapılan gün ve ertesi günü emzirmeyip daha sonra emzirmeye devam etmenizi önerebilirim.

bir baska doktorumuzzz daaa

Emzirme döneminde boya yaptırabilirsiniz.Özellikle gölge yeya röfle saçlı deriyi boyamadığı için gebeliğin 4. ayından itibaren ve emzirme sırasında yapılabilir.

Bende röfle yaptırmayı düşünüyorum.Bebeğim 2 aylık.
Emzirme döneminde röfle yaptıran varmı???

ben yaptırmadım sonuçta kanıtlanmış birşey yok o şüpheyle yaşayamam..En iyisi emzirme bitimini beklemek diye düşünüyorum...

Konu sahibi ve bölüm sorumlusu arkadaşımın dikkatine..
Konu Doğum yapanlar bölümünden ilgili bölüme taşınmıştır
Sevgilera.s.

Bu haftaki Alem de sonlara doğru bir röportaj var Işık Kırgız ile şampuan ve kremlerdeki malzemeyi ve dikkat edilmesi gerekenleri anlatıyor

Ben almanyadan katılıyorum. Hamileyim ve yakında doguracam inşallah.Hamilelik döneminde yasak oldugunu biliyorum.Bebeğimi emzirecem ve dün doktoruma sordm Emzirince saçımı boyasam bebege zararlımı diye...

Doktorda boyatabileceğimi söyledi:))

dogduktan sonra Boya yapacagım...

O kadar bakımsız hissediyorum ki kendimi saçlarım rapunzel gibi oldu ve beyazlarım da var..Ne kadar inanmasam da çevrem yüzünden kestiremedim saçımı da...Doğurduğum gibi kestireceğim saçlarımı,emzirme dönemini de beklemek istemiyorum ya....Röfle yaptıracağım ...bıktım sıkıldım bakımsız saçlarımdan....:nazar:

ay ne alakaaaaaaa yahuuu ..tabıkı boyanır süte boya gecmezzzzzzz:eek:lmaz:

arkadaşlar okadar endişeleniyorsanız organik boyalar var şimdi onlarla boyatın

ben yaptırmadım sonuçta kanıtlanmış birşey yok o şüpheyle yaşayamam..En iyisi emzirme bitimini beklemek diye düşünüyorum...

Hamile kaldıktan sonra iyisimi saç boyatmayı bir kenara bırakın, AVM girişlerinde dedektör ve rontgenden uzak durun, mümkünse kesenize dokunmuyorsa son aylarda organik beslenin, kendinize ve bebeğinize Organicare Baby türünden tam organik şampuan (hem saça hem vücuda) kullanın.

Tabii olur olmaz kaynana stresi, elti baskısı, görümce dokundurması bunları hiiç kafanıza takmayın, bebeğin karnınızda sizin barış ve huzurunuzu hissetmesi tatlı tatlı ona laf atmalarınızı dinlemesi çok rahat bir doğum yapacağınız anlamına gelir.

Bu dönemde endişe ve korkuyu hayatınızdan silin. Hepinize rahat doğumlar nurtopu gibi bebekler diliyorum canlarım.

bende 5 aylık hamileyim. önceden her ay boya yaptırırdım. nerdeyse 6 ay oldu saclarımı boyatmayalı. dogumdan sonra bebegim 1 aylık olsun boyatacam. cok özledim. beyazlarımda var :KK43:

X