Emzik Ve Önemi

çokoprens

iki prens annesi
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2007
2.766
15
45
Kimi anneler, bebeklerini emzikten uzak tutmaya çalışır. Oysa bilim adamları emziğe karşı çıkmıyor. Hatta emziğin faydaları üzerinde duruyor...

Bilim adamları, bebeklerin emzik emmesinin, onları ani bebek ölümlerinden koruduğunu açıkladı.

Alman Rheinische Post gazetesinin Alman Yeşilhaç örgütüne (DGK) dayanarak verdiği bilgiye göre, düzenli olarak emzik emmek, ani bebek ölümü riskini yüzde 50 oranında düşürüyor.

DGK da görevli bilim adamları, emziğin ölüm riskini neden düşürdüğünü tam olarak bilmediklerini, fakat ağzında emzik olan bir bebeğin kolay kolay yüzünün üstüne yatmadığı ve battaniyeyi yüzüne çekmediği için ölmediğini tahmin ediyorlar.

DGK, emziğin yumuşak ve bebeğin ağız yapısına uygun olması gerektiğini belirterek, 2 yaşına gelen bebeklerin emzik kullanmalarının, dişlerinde sorunlara neden olacağı için uygun olmadığını kaydetti.

Finli bilim adamları daha önce, emziği bırakamayan küçük çocukların orta kulaklarının daha sık iltihaplandığını açıklamıştı.

Bilim adamları, 6 aylıkken emziği bırakan bebeklerin bir yaşına gelene kadar, emziği bırakamayan bebeklere göre, üçte bir oranında daha az orta kulak iltihabı olduğunu kaydetmişti.

Alıntıdır

benimki ilk günden beri keyif için alıyor cuk cuk cuk hatta onsuz uyumuyor sonra alıyorum ağzından bide tutmayı öğrend elini götürüp tutuyorrrr ellerini kullanıyor yani

benim büyük oğlum nerdeyse 4 yaşına kadar emzik emdiiiii en son emziğinin yarısı kopmuştu o haliyle emmeye çalıştı ağzında durmuyordu eliyle tutup da emiyordu bende hergün ucundan ucundan kesiyordum ufak ufak farketmesin diye neler yaptım bırakması için bırakmadı sonra da üstelememeye başladım kendi kararını verip bıraktı ben artık büyüdüm buna gerek yok dedi emziğini hala saklıyorum yerini de biliyor arada bir gidip ağzına alıyor yarım emziği ben bunu nasıl emiyordum diyor çok tatlı yaaa kurban olurum ben ona

benimki ilk günden beri keyif için alıyor cuk cuk cuk hatta onsuz uyumuyor sonra alıyorum ağzından bide tutmayı öğrend elini götürüp tutuyorrrr ellerini kullanıyor yani

şimdiki çocuklar inanılmaz oluyor berkan da daha on günlüktü biberonunu tutuyordu

Ay bende isterim emzik emsin cunku susturmasi kolay oluyo :Roflol:

Ama en cok gogsumu emmesini istiyorum simdi diyeceksinizki tabi emecek ama burda var boyle bebek almamis yadsutu gelmeyen yada gogsunun ucu olmayan anneler.O yuzden korkuyorum ya bende emziremezsem diye.Insallah bunlarin hicbiri olmazda emiziririm bebisimi.

Buyur tubish bacim bu iki bacimda tecrubeli bende adayim cocuk konusunda yada gebelik konusunda ise yardimci oluruz dimi kizlar..

ben emzik emen bebeği çok severim.emzikle alakalı herşeyi aldım inş. emer...

aynı korku bende de var canım sütüm olmazsa diye çok korkuyorum beyinle alakalı birşeymiş sütün oluşması onun için kendimi benim sütüm olcak bebeğimi emzircem diye şartlandırıyorum.inşallah bebeklerimiizi emzirmek nasip olur bizede.

Korkmayin Kizlar Benim Ucum Da Yoktu 15 Gün Silikon Uçla Emdi Sonra Uçlaini çikardi Valla Memişlerimin...emziksiz Uyumaz Keyif Yapacak Illaaaaaa

benbebekken annem bi türlü bana emzik verememiş. bi kavanoz bal bitirdin diyor. alışayım diye bala batırıp veriyourm cork cork iki defa emip bal bitince atıyorumuşum dışarı. bal bitince annem de inadından vazgeçmiş. ama bütün resimlerimde elimde emziğim. haytta alimden bırakmazmışım ağzıma da sürmez mişim. öyle tutramışım elimde sımsıkı! manyak mıymışım ney mişim yahu?? bakalım benim kızım emecek mi?

bende emzik veriyorum dogum yaptıgım hastane verme demişdi saglık bakanlıgı yasaklamış emzigi susturuyor bazen okadar cok bagrıyorki mecburen kulanıyorum oglumdada kulanıştım 1,5 yaşında bıraktık bakalım kız da ne yapacaz evelden tutmazdı emzigi şimdi nasıl emiyor ama benim kızım emzigi cıkarıp elini emek istiyor parmagını istiyor emsin bi inat gidiyoz bakalım ne yapacaz

bende emzik emen bebeğe bayılıyordummm allahım inş oğlum emer diyordum doğar doğmaz tıktım ağzına o dünden razıymış zatennn cak cak cak emdi, emiş o emiş 4 sene sürdü nerdeyse, oyle zor bıraktı kiiii

kızlar bende prensesime emzik aldım.ama bakalım nasıl olacak en başta tereddütlerim vardı ama anlatılanlara göre galiba ne emzikle oluyor ne de emziksiz...

Bizimki alana kadar neler çektik. Vermek zorundaydık çünkü cork cork elini emiyodu. Bi de göğsümde uyuyodu, çekince ağlıyodu. İlk zamanlar verdiğimde kusacak gibi oldu ama ben de ağzıma bi emzik aldım bi tane de oğluma verdim :smiley-cool:, bana dikkatli dikkatli bakıyodu, karşılıklı oynaya oynaya alıştı.

benim oğlumda emziği alışmadı kusacak gibi oluyo verince ne yapsam alışmıo göğsmü yalancı meme olarak kullanıo yalancı memeyi nasıl alıştırabilirim bana yardım edinnnnn

canım özüm arkadaşımız böyle alıştırmış sen de bir dene umarım işe yarar benim büyük oğlum pek hevesliymiş doğar doğmaz ağzına vermiştim hemen cuk cuk cuk emmeye başlamıştı, bazı çocuklar da hiç kabul etmiyor maalesef aslında anneye rahatlık seninki de bir alışsa

Kızlar kızım bazen emzik emiyor bazen verince resmen öğürüyor. Tercihini sorarsanız benim memem ağzından hiç çıkmasın istiyor.

kızlar konuyu görünce dayanamadım yazayım dedim emzik çocuk içinde anne içinde iyi birşey emziğe hiç karşı değilim ama belli bir yaşta bıraktırmayı unutmayın ben kızımda bunu başaramadım 7 yaşındaydı sınıfa götürüp sıranın altında emiyordu aslında ben evdeki emzikleri atıyordum gece bir bakıyordum emzik emiyor meğer rahmetli anneme yalvarıyormuş anneaneneside dayanamayıp emzik getiriyormuş sonunda bir şekilde bıraktırmayı başardık ama ben emzikten çok çektim ondan sizi uyarayım dedim sevgiler

benim bebeğim yok ama şahsen ben emzik kullanmasını istemiorum bebeğimin.yararlı olmadığını bir çok mikrobu içinde barındırdığını düşünenlerdenim..yinede fikrinize saygı duyuyorum kızlar.paylaşımın için saol

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…