emzik ve biberon hijyeni

Strawberry_83

Guru
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2008
5.352
1.396
kızlar kullanılan emzik ve biberonları nasıl ne kadar sıklıkta dezenfekte ediyorsunuz ben emziğini ilk aldığımızda kaynattım şimdide emziği düştükçe ve arada kaynar su ile yıkıyorum bide bu emzikleri ne kadar sürede değiştirmeliyiz bilgisi olanlar var mı?

canım ben 2 güne bir kaynatıyorum emzik ve biberonu.
biberonu değil de emziği ayda bir değiştirmeyi planlıyorum.

arkadaşlar ben dün doktora gittim.doktor emziği uygun bulmadıklarını ancak kullanılıyorsa da hergün kaynatılması gerektiğini söyledi.ben de kullanıyorum da...

ben emziği hergün bazen günde iki defa kaynatıyorum.biberonu ise her kullanımdan sonra mutlaka kaynatarak sterilize ediyorum. emziği ayda bir,biberonun ise iki ayda bir değiştirilmesi gerekiyormuş.

ben biberonları önce sıcak suyla yıkıyorum kombinin suyuyla sonrada kaynatılmış su ile çalkalıyorumki şebeke suyundan herhangi bişey kalmasın diye.. haftada bir kaynatıyorum.. emziği ise sürekli kaynamış su ile yıkıyorum..

emziğin kaynatılması gerekmiyor diye biliyorum.hijyenini sağlamak için kaynamış suda 10 dakka bekletmek gerekiyormuş.bir de yıkarken çeşme suyu değil de kaynamış soğumuş su kullanılmalıymış

benim bebeğim emzik almadığı için emzik derdim yok ama biberonunu her kullanımdan sonra biberon fırçasıyla ve sabunla yıkayıp musluk suyuyla duruluyorum.arkasından iyice kaynamış şaşal suyunda bekletiyorum.ben biberonu kaynatmıyorum çünkü aldığım yerden kaynatmayın,memeyi ve lastiğini gevşetir kaynatmak dediler.bende kaynar su da bekletiyorum,yani aslında 10 dk kaynatın diyorlar ama..işte bi öyle duyuyoruz bi böyle.ben kendime göre bir yöntem buldum içime siniyor diyebilrim,tavsiye ederim arkadaşlar

biberonların daha çok küçük oldukları için her kullanımda kaynaması gerektiğini söylemişti doktorumuz. bende öyle yapıyorum.emzikleride hergün kaynatıyorum fakat çabuk eskiyor.kaynak suya sokup çıkarmak en doğrusu. 2.5 aylık oldu bebekler 15gün önce falan değiştirdim emziklerini....

sıcak buharlı sterilazatör aldım ilk aydan beri kullanıyorum,her kullanımda önce sıcak su ve sabunla yıkayıp sonra sterilazatöre atıyorum,kaynatmaktan daha sağlıklı,üstelik içim rahat,tavsiye ederim

Walla ben kaynar suda bekletiyorum arada.
Her kullanımdan sonra kaynatmıyorum ama.

Biberonla işim bitince içine kaynar su doldurup bekletiyorum.Başlığını da ters içine koyuyorum.
Çok da sterilize ortamlara alıştırmamak lazım.

Ben Nette Tv de izlemiştim.Her kullanımda kaynatmak gerekmez diye.

Yıkadıktan sonra mikrodalga fırında da steril edebilirsiniz. hem emzikler zarar da görmez hem de daha kesin..

Yıkadıktan sonra mikrodalga fırında da steril edebilirsiniz. hem emzikler zarar da görmez hem de daha kesin..

NASIL YAPACAĞIMIZI DA ANLATIRMISIN özel poşet yada kutuyla mı yoksa pratikbi yolu mu var
ben froşun buluşık deterjanını aldım içinde kimyasal madde yok diye öce onunula yıkayıp kaynarlıyorum haftada bir kaynatıyorum ama kaynatınca üstü beyaz beyaz oluyo bida yıkıyorum
harkese mutlu yıllar......

sherpilcim daha öncede duymuştum mikrodalga da steril etmeyi ama nasıl yapıldığını bende bilmiyorum ve merak ediyorum cnm.bu arada sanki iyi değil mikroda gibi hatırlıyorum ya emin değilim

NASIL YAPACAĞIMIZI DA ANLATIRMISIN özel poşet yada kutuyla mı yoksa pratikbi yolu mu var
ben froşun buluşık deterjanını aldım içinde kimyasal madde yok diye öce onunula yıkayıp kaynarlıyorum haftada bir kaynatıyorum ama kaynatınca üstü beyaz beyaz oluyo bida yıkıyorum
harkese mutlu yıllar......

deterjan kullanılmamalı diye biliyorum ben.
sanada mutlu yıllar..

X