Bebek Beslenmesi emziğe nasıl alıştırdınız???

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

sipiga

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2009
105
0
arkadaşlar kızıma bir türlü emzik veremedim.sürekli ellerini yalıyor.hiç değilse emzikle oyalanır.çevredekilerde emzik emerse rahat edersin diyorlar.ne yapacağımı şaşırdım.

ben kızıma emziği ilk verdiğimde pıt pıt atıyodu ilk gecce çok zor geçti atıyo ağlıyo istiyo veryorum gene atıyo ertesi gün almaya başladı daha doğrusu atmamaya sakın şekerli bişeylere batırma canım ilk dişleri bile çürük çıkabiliyomuş bi süre elinle tut hatta minik minik titret canım emme hareketi gibi başlıyo almaya şimdi 6 aylık hemen hemen ve 1 <ydır emziğiyle oynuyo alıyo ağzına koyuyo falan bebeğini sağlıkla büyüt inşallah

çok ağlayan bir çocuk değilse uğraşmayın bence. annemin tüm ısrarlarına rağmen ben hiç vermedim oğluma. hiç bi sıkıntısınıda yaşamadım. en azından bıraktırma derdimiz olmıcak.

ağlayan bir bebeğim var.o yüzden istiyorum.ağzında tutturmaya çalışıyorum ama bir süre sonra kusma hareketi yapıyor.

ben her ne kadar vermek istemesem de oğlumun ağzından çıkaramadım...
kimi bebek alıo. kimisine de vermek istemezsin alır. onu bence onlar karar verio :)

ben kızıma 2 aylıkken bakkal emziği verdim aldı sonra aynı emziğin wee markaısnı aldım 2 ay emzi bıraldı

arkadaşlar kızıma bir türlü emzik veremedim.sürekli ellerini yalıyor.hiç değilse emzikle oyalanır.çevredekilerde emzik emerse rahat edersin diyorlar.ne yapacağımı şaşırdım.

benim olayım komik birazda doğumdan sonra gözümü açtım annem hemen emziği tıkmıştı ağzına. Allahıma şükür alıştı. şimdi 4 aylık sinirlenince emziğini bana fırlatıyor :)

Ben alıştıramadım. İlk gittiğim doktor "emzik verebilirsiniz ama 1. ay vermeyin meme ile emziği ayırt edemez doydum zanneder" demişti. Lafını dinledim, ilk ayın dolmasını bekledim. Ondan sonra sürekli denedim ama bir türlü alışmadı. Şekerli birşeylerle vermeyi denemedim. Denedim de 5. ayında filandı artık emzik alacak çağı geçmişti. Uyku sorunu yaşadığımız bir dönem çaresizlikten denedim. Deneme sürecinde her tür her marka emzik denedim. Bir gece emzik emdi o da bakkal emziği idi. Dünyanın parasını verdiğim güzelim emzikleri almadı bile ağzına.
Alıştırmak istiyorsanız benim gibi 1. ay bitsin diye filan beklemeyin. Düzenli emzirirseniz memeyle filan karıştırmaz.
Eskisi gibi katı da değil doktorlar emzik konusunda. Bebek alıyorsa verebilirsiniz diyorlar. Ha benimki almadı çok mu eksikliğini duydum? Yooo. Ama uyku sorunu olduğu dönemlerde gerçekten rahatlatıryor bebeği de anneyi de. Emme refleksi güçlü bebekler için lazım.

Benim ablam 2.gün hastahanede vermişti böyle daha kolay alışır diye. Oğlumda maşallah tam emziklik bir bebekti. Sürekli ağlayan sürekli gazlı. Aman gelin görünki nefret etti emzikten. 5 ay uğraştım. Bşaramadım. Almıyan çocuk almıyor malesef:KK43: Buarada di'li geçmiş zaman kullanmışım ama 8 aylık hala gazlı ve ağlıyor:KK43:

ben de ilk ay memeyle karıştırmasın diye vermedim.sonra vermeye çalıştım almadı.emzikle oyalanır diyordum ama beceremedim.napalım artık uğraşmayayım bari :)

bizde doğumdan sonra 5.gün kontrole gittiğimizde hastanede sorun olmasın diye annem tıktı azına oda uyudu hemen de öle kaldı azında yoksa hala tutamıyor cuk cuk ediyor çıkıyor ağzından 4,5 aylık ve hala güzel tutmaz emziği ama ellerini ağzına sokmaya bayılıyor hemde ikisini birden sadece uyutucağımız zaman oda elimle azında tutucam anca öle alıyo yoksa hiç tutamıyor nuk kullandım wee marka da kullandım ama almadımı almıyor.

Benimki ilk ay çok güzel alıyordu, ayda bir değiştirmek iyi diye eskisini vermedik, birkaç gün yeni de alamayınca emzikten tamamen koptu, şimdi 3 aylık asla tutmuyor ağzında. Eğer emziği istemiyorsa ne yapsan ne etsen almıyor, ama bazı çocuğun da sürekli ağzında çok seviyor. Yeğenime bir verdiler hemen aldı 1.5 yaşında ama hala emiyor.

benim kızım 25 günlük
meme emmedi hiç,bütün hayatı biberonu,boş halde bile onu emerek uyuyor:KK9:
emzik için de hala uğraşıyorum
en iyisinden de aldım ,orta hallisinden de işe yaramadı
ama bakkal emziği diyorlar fatoş emzik ona alışacak gibi

artık emzik vermekten vazgeçtim.ama annem hala uğraşıyor.bizimkisinde çıt yok.anında atıyor ağzından.dediğiniz gibi ellerine gelince şapır şupur emiyor.

canım ben hiç emzik vermedim.kullanmayı hiç istemiyodum.kayınvalidemin bütün çabalarına rahmen kızım emzik emmedi.iyikide emmedi.
gayette rahat ettim emzik olmasada.bıraktırma sorunumuz olmadı bu sayede....
illaki emzik emecek diye bişey yok.bazı çocuklar emmiyo kızım gibi...

bu emzik konusu kesinlikle cocuguna bagli,bundan emin oldum.Kizima ilk 2 ay hic emzik vermedim,vermek gibi bir sey aklimin ucundan da gecmedi,cevremde emzik emen bebek hic yoktu zaten.Ama bir gun baktim cocuk surekli elini agzina goturuyor,neyse sorun etmedim biraktim emsin,icgudu sonucta.Ertesi gun babasi isten geldi,kizimin bileginin eline yakin kismi mosmor,bu ne diyor,dustu mu diyor.Yok dedim,ben fark etmemistim bile,sonra bir gorduk ki yavrum orayi bir guzel emmis emmis morartmis.O gun anladim ki bu bebek emzik istiyor,resmen ampulu kesfetmis gibi hissettim kendimi :)) Karsi olmama ragmen(ki sonradan aslinda zararadan cok faydasi oldugunu ogrendim),kizim kendi istedi,e bende verdim.Simdi 10 aylik,emzigini kendisi gorup istiyor,sikilinca cikarip atiyor,gece de ayni sekilde,kendisi istedigi zaman cikarip istedigi zaman yine aliyor.Bir ara gece cok zorlaniyorduk,dusurunce kendisi alamiyordu,zirt pirt kalkip emzigini veriyorduk.Offf hersey iyi guzel de ,simdi bi de bunu biraktirma asamasi olacak :18:

o sadece kendi tercihleri benim ilk kızım asla ağzına almadı hatta biberona bile zor alıştırdım Suyu bile bardaktan pipetle içerdi Şimdi 4 aylık bi kızım var oda aynı İlk alınan emzik biraz sert oluyor ya onun için kendim emip yumuşattım ama nafile, kızım 'sen alışçan memeye dikkat et anne' diyordu Eğer isterse alıyorlar emziği Yani paşa gönülleri biliyor :emir_bebek:

ben de doğar doğmaz verirler ya, onu istemiyordum. ilk beni emsin demiştim ama sonra verdiğimden midir bilmem hiç almak istemedi. bütüüüüün emzik türlerini denedim, silikon, kauşuk, kiraz, bakkal emziği :)) emziği resmen çiğniyor. pıt atıyor. tutuyorum ağzında, bir iki emiyor, pıt atıyor. bazen eğlenmek için veriyoruz, mimikleri güldürüyor bizi. aslında emmesini isterdim, çünkü 9 aya kadar içgüdüsel olarak emmek istiyor. ben de bu yüzden süt emme süresini -keyfi- uzatıyorum.

benimde kızım yoğun ısrarlarıma rağmen emziği almamıştı 5 farklı emzik aldım silikon kauçuk damaklı damla şekilli hatta birde ucuz bakkal emziği ama almadıda almadı ellerini özellikle baş parmağını emdi bende 3ay sonra bıraktım uğraşmayı sonra 3buçuk 4aylık gibiydi artık parmağının ve damağının yapısını bozar korkusuyla bi akşam emziği ağzına sokmamla cop cop emmeye başladı sevinçten ağlayacaktım :KK70: şimdi sadece çok ağlarsa birde uyuyacağı zaman veriyorum etki ediyor uyuyuncada ağzından atıyor zaten hani emsin istiyorum ama bağımlıda olmasın yani:KK66: bir bıraktırma yöntemide tarif edeyim bıraktırmak isteyenler denesin: emziğin kapak gibi yerini açıp meme kısmının içine limon tuzu koyuyorsunuz ve kapağı kapatıyorsunuz sonra memenin başını deliyorsunuz o emdikçe ekşi ekşi gelecek ve kendiliğinden atacaktır emziği çevremdekiler denedi başarıyla sonuçlandı:)

X