Emir efenin doğum yolculuğu

eliftim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2011
119
34
5 şubat sat başlangıcı olarak isteğimizle hamile kaldım.12 haftalıkken bir oğlumuz olacagını öğrendim çok heyecanlı bir o kadarda uzun geçti hamillelik süreci.40 haftamız doldu.doktorumuz 37 haftada yaptığı çatı kontrolünde dar bir çatım olduğunu normal doğumu bebek çok iri olmazsa deneyebileceğimizi söyledi.40 hafta 3 günlükken doktorum artık iki gün daha bekleyelin suni sancı ile bu doğum çok zor olur bebekte 3 kilo 200 gr oldu.normal doğum başlamazsa sezeryana alalım dedi.ben sürekli ben yapamam sezeryan olsun dedim doktor ısrarla bebek donmuş herşey yolunda deneyelim diye ısrar etti.eve geldik sezeryana 1 gün kala sabah çok hafif kanamam geldi doktoru aradım hemen gelin bi bakalım dedi eşim işten koşturarak geldi ve doktora gittik.alttan muaynede 3 cm açılmam olduğu doğumun başladığı ve benim yatışımı yapması gerektiğini söyledi eşime sen evden eşyaları getir dedi.biz yatış işlemleri için danışmaya igttiğimizde boş oda olmadığı için akşam 6 civarı odanın boş olacağını öğrendik doktorumuz zaten hiç sancın yok eve git duş al sancın başlarsa suyun gelirse hemen gel böyle iyi olursan akşam 6 da gel ben senin için gece nöbet alıyorum dedi.eve geldik annemler kayınvalidemler herkes geldi benim hiç sancım yok akşam oldu biz doktorlada konuşarak 8 gibi hastanedeydik babam bu kız turp gibi bu nasıl doğuracak diyordu:)orda açılmama baktılar 4 cm olmuş hiççç sancı yok yani tüm gün 1 cm açılmış arkadaşım elifi aradım benim için okuduğu fatma anamızın eli çiçegini suya koymasını istedim.lagma yaptılar ve suyumu patlattılar işte o zaman sancı başladı ve çicek suya konduktan 1 saat sonra doktor anca gece olur dediği açılmam 910 cm olmuş bile bebek geliyo dediler herkes şaşırdı kesinlikle bu çiçek mucizevi birsey (bu arada bir kere kullanılan birşey degil hacdan getiriliyor benden sonra bi arkadaşımda süper bi doğum yaptı)bebeğimin çıkışı çok zordu 7 kişi üzerimden bastırdı göz altlarıma kan oturdu ıkınmaktan yalvardım sezeryana alın diye derya kanza gül mükemmmel bi doktor o kadar başımda ilgilewndiki başka doktor olsa keser biçerdi eliyle sürekli esnetmeye çalıştı ve ben 3 dikişle doğum yaptım 9 ay boyunca mükemmel desteği ilgisi ve güler yüzü için ona çok dua ediyorum.emir efe 3400 gr 50cm boyunda 17 kasım 2011 de dünyaya geldi anne olmak çokkkkk güzel bi duygu rabbim herkese nasip eylesin

allahım sağlıkla sıhhatle büyütmeyi nasip etsin.

maşallah canım sana ,

bende şuan 37+2'yim 37+0 ken aşırı derecede sancım oldu o gün doktor muaynem vardı doktora gittim çatı muaynesi yaptı ve çatımın dar olduğunu söyledi ama bebek çok kilolu olmadığı sürece normal doğum olacağını belirtti.Nst de sancım çıktı ve ben sabah sancım olduğunu anlamıştım zaten ve 1 cm açılmam olduğunu belirtti.Erken doğum olabileceğini söyledi.

Şimdi ben de Hz.Fatımanın otundan var ve onu ne zaman suya koyacağımı bilemiyorum.. suya koyduktan sonra içecekmiyim.. yardımcı olabilir misin?

arkadaşlar o ot nasıl bişey ani nasıl suya koyuyosunuz nerden alıyosunuz ne işe yarıyo bana biraz anlatabilir misiniz

arkadaşlar o ot nasıl bişey ani nasıl suya koyuyosunuz nerden alıyosunuz ne işe yarıyo bana biraz anlatabilir misiniz

canım o otu umreden gelen bir arkadaşım getirdi Hz.Fatımanın doğum otu ya da rahim otu diye geçiyo.Yani umre ya da hacca giden birinden isteyebilir ya da doğumunda birisinden de alabilirsin öyle aktarcılarda satılmıyor yani.
o otu suya koyunca o açıldıkça seninde rahmin açılıyomus ve doğumun kolay oluyomuş.
benimde erken doğum riskim olduğu için ne zaman koyacağımı bilemiyorum açıkçası bi de doğuma girerken o sudan içilmesi gerekiyomuş ama kesin bi bilgi değil içilemesi gerektiğinden emin değilim :S:S

canım evet bu ot sadece hacıdan geliyor.aynen ot açıldıkça rahimde açılıyor onun bir duası var doğum baslayınca onu suya koy duasını birisi senin adına okuyup koyabilir suyunu içmiyorsun birde doğum gerçekleştikyen sonra çıkar ki rahim yine o ot gibi toparlansın ben çatım müsait olmamasına ragmen doğurabildim bu ot bir kere kullanılıp atılacak bişety degil biz benden sonra arkadaşıma yaptık sabaha kadar sancı çekti hep bir ccm di açılması sabah beni aradı otu suya koyduk 1 saat sonra aradık doğurmuş

Rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin.Bu arada paşa benle aynı tarihte doğmuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…