Emeğe saygısızlık!!!!!!!!!

Sersoy

www.ebruhane.blogcu.com
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2007
2.998
2
45
merhaba arkadaşlar burda kendimize ait el emeklerimizi insanlara fikir olsun diye karşılıksız paylaşıyoruz.. yapılan işlerin hepsi birbirinden değerli benim gözumde.. emek verilmiş, sevgi katılmış, zaman harcanmış... bugun çok tesadufi bir olay oldu. Blogcuda yeni açılan konulara gözatarken bir başlık dikkatimi çekti " 5 şiş kulanamayanlar için 2 şiş ile pratik çorap yapımı... " aklıma Hurrem2000 arkadaşımızın yaptığı çorap geldi, acaba farklı bir şeklimi var diye meraktan baktım bloga.. birde ne göreyim herşey bire bir kopya! yazılan tarif bile! şok oldum doğrusu... diğer yayınlananlarıda kontrol ettim malesef kopya konu bir tek o değildi..."Koza ipten atkı " ve "iğne oyası vitrin takımı " paylaşımlarıda KK dan veya sahibinin ismi söylenmeden alıntı olduğu belirtilmeden yayınlanmış.... Hurrem arkadaşımızla göruştum, kendisinden kimse izin istememiş.. Hulya isimli bayan blogunda izinsiz yayınlamış paylaşımları... ve dikkatimi çeken şeyde özellikle fotoğrafın uzerinde isim yazılmamış konuları seçmiş olması.. kendisine notlar ilettim.. duzeltmeleri yapmasını rica ettim.. şimdilik bir gelişme yok ama takip etmeye deman edeceğim. konuyu açma sebebimde hem sizleri uyarmak hemde o arkadaşın burayı ziyaret edeceğini tahmin etmem... Arkadaşlarımız tamamen iyi niyetli duşunmuş ve imza bilgileri olmadığından dolayı atlamışlar...Lutfen çalışmalarınızın uzerine imza atın... Geç değil... (Bende ilk gunlerde bilmiyordum bir kaç paylaşımım imzasız)

buyrun lutfen ziyaret edip tepkinizi verin :enbuyukkk:

blog ismini siliyorum bu kadar reklam yeterlidir

Son düzenleme:
aaaaa inanamiyorum ama neden böyle birsey yapsin ki :-((((((

canım, bence yapılan çok ayıp bişey.. tepkisiz kalam malesef

siteyi ziyaret ettim.. tepkimi verdim...
malesef konunun üzerine imza atmayı beceremiyordum... bundan sonra ;ya konu açmıyacağım yada imza atmayı öğreneceğim.....keşke bir izin istemeyi deneseydi...kadınlar kulubümüze girdiğinde; konuyu açan kişinin profilini yani benim profilimi bir ziyaret edip ...izin almayı deneseydi; ben zaten paylaşım adına izin verirdim...kırıldım doğrusu....

haklisin canim ya ayip tabiki, ama ben bu mantigi anlayamiyorum, baskasinin yaptiklarini kendim yaptim diye blog acma ;-(((((
iyiki farketmisin

Hürrem foto programlarından birinde fotonun üzerine yazı yazacaksın..o kadar..

canım onu şefaf yapacaksın ama oldu sayılır

:1no2: o blog sahibini bir kadınlar kulubü üyesi olarak kınıyorum....emeğe saygı lütfen.... :mymeka:

sersoyum....
bu olayı fark ettiğin için .. emeğe sahip çıktığın için.. bizi koruyup kolladığın için sana çok ama çok teşekkür ederim canım arkadaşım benim....

canım yazı kutucuğunu resmin uzerine yerleştirirken sol alt tarafta iki seçenek oluyor biri şeffaf diğeri etiket (senin yaptığın) onları seçerek işlem yapıyosun. bilmem anlatabildimmi :S

: )
bundan böyle bana üzerine imza eklenmesini istediğiniz fotograflarınızın adresini verin ben imzalarınızı atayım. Bir deyelim bakalım ne yapacaklar bundan sonra : )

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…