Elti ve kayınvalide sorunsalı

cansuerdemir

Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2021
34
30
30
Kızlar merhaba uzun tutmamaya çalışıcam ama uzayacak muhtemelen.. Biz eşimle 2 yıldır evliyiz, eltim var onlarda 4 yıllık evli. Kayınvalidemler eltime takı olarak 350 gram altın yapmışlar, eltimlerin evi var ve o evi de eltimler kredi çekip kendi ödemişler. Biz evlenirken kayınvalidem aileme dediki biz öbür gelene 350 gr altın yaptık şimdi cansuya 100 gram yapıcaz ama ev alıcaz evlerini biz ödiycez aradaki farkı öyle kapatıcaz dedi. Bizde tamam dedik neyse 100 gr altın yapıldı ev için kredi çekildi evde kayinpederin üstüne oldu. 5 yıllık falandı borcu. Neyse bir evlendik bütün düğünde takılan altınlar alındı ve ev borcu da bize kitlendi 1bucuk sene boyunca hep biz ödedik. Ta ki 6 ay önce eşim dükkan açma kararı aldı ve evi satmaya karar verdik. Kayinbabadan vekalet alarak. Kayinvalidem işte krediye bulaşmayın evi satıp borcsuz kur işini dedi eşime. Ve ev satıldı. Satışın olduğu gün kayinvalidem 1500 kere esimi aradı satış kaçta diye ve birlikte bankaya gitti eşimle daha para eşimin hesabına geçeli 5 dk olmuştu ki 80 bin lira parayı kayinvalidem ve kaynım bölüştüler. Zaten var olan bir kredi borcu da vardı o da kapatıldı eşime hiç para kalmadı gibi bisey. Ve bizim ev 3 ay falan satılık durdu asla söylemediler ev satılınca bizde para alıcaz falan diye. Benim 6 aylık bebegim var ve doğum ucretim 5000 lira tutmuştu 1000tl kaynım destek çıkmış yani hastanede o an korona testi ücretini o ödemiş. Ve kayinvalidem anneme dedi ki zaten ev satilinca aldığımız para cansunun doğum parası, borcu aldık biz yani falan saçma sapan konuştu annemin çok ağrına gitti kızının doğum parasının söylenmesi. Ki ortada öyle bisey yokken. Kayınvalidem ben lohusayken annemi arayıp, benim eşim için ne yaptığı belli değil borç yatağında intiharın eşiğinde diyen, siz bana 20.000 TL verin ama oğlum duymasın diye saçmalayan biri ki böyle bisey asla yok. Kendi söylediği yalanlara kendi inanıyor, benim sutumun kesilmesine sebep oldu üstüme gele gele. Eltime gelince biz yalnızken arkasından konuşur kayinvalidemin yüzüne çok iyi annecim annecim, bu son yasananlardan sonra ben kimseye yine bisey dememisken o da bana karşı tavır aldı. Tabi bende gerekmedikce arayıp sormuyorum. Ve kayinpederim kanser hastası yani hastaneye yatıyor eve çıkıyor görüşmek durumunda kalıyoruz illaki. Ve kayinvalidem öyle bir insan ki mesela bugün tartıştık diyelim yarın hiç bisey olmamış gibi canım cicim yapar arar beni. Eşim bu olaylarda benim yanımda durdu bir kere bile ailesini savunmadı. Ama o da küs değil yani görüşülüyor illaki ve kayinvalidem o kadar hiç bisey yok gibi davranıyor ki soğuk da davranamıyorum eltime ne kadar iyise bana da o kadar laf sokar sert konuşur yani ve kendi ağzıyla söyledi eltim çok kirilganmis ben o kadar degilmisim o yüzden nabza göre şerbet yapiyomus. Bana bir fikir verir misiniz nasıl davranacağımı bilemedim küs olmak değil ama soğuk olmak istiyorum ikisine karşı ve aynı ortama gelince yapamıyorum bunu

Kızlar merhaba uzun tutmamaya çalışıcam ama uzayacak muhtemelen.. Biz eşimle 2 yıldır evliyiz, eltim var onlarda 4 yıllık evli. Kayınvalidemler eltime takı olarak 350 gram altın yapmışlar, eltimlerin evi var ve o evi de eltimler kredi çekip kendi ödemişler. Biz evlenirken kayınvalidem aileme dediki biz öbür gelene 350 gr altın yaptık şimdi cansuya 100 gram yapıcaz ama ev alıcaz evlerini biz ödiycez aradaki farkı öyle kapatıcaz dedi. Bizde tamam dedik neyse 100 gr altın yapıldı ev için kredi çekildi evde kayinpederin üstüne oldu. 5 yıllık falandı borcu. Neyse bir evlendik bütün düğünde takılan altınlar alındı ve ev borcu da bize kitlendi 1bucuk sene boyunca hep biz ödedik. Ta ki 6 ay önce eşim dükkan açma kararı aldı ve evi satmaya karar verdik. Kayinbabadan vekalet alarak. Kayinvalidem işte krediye bulaşmayın evi satıp borcsuz kur işini dedi eşime. Ve ev satıldı. Satışın olduğu gün kayinvalidem 1500 kere esimi aradı satış kaçta diye ve birlikte bankaya gitti eşimle daha para eşimin hesabına geçeli 5 dk olmuştu ki 80 bin lira parayı kayinvalidem ve kaynım bölüştüler. Zaten var olan bir kredi borcu da vardı o da kapatıldı eşime hiç para kalmadı gibi bisey. Ve bizim ev 3 ay falan satılık durdu asla söylemediler ev satılınca bizde para alıcaz falan diye. Benim 6 aylık bebegim var ve doğum ucretim 5000 lira tutmuştu 1000tl kaynım destek çıkmış yani hastanede o an korona testi ücretini o ödemiş. Ve kayinvalidem anneme dedi ki zaten ev satilinca aldığımız para cansunun doğum parası, borcu aldık biz yani falan saçma sapan konuştu annemin çok ağrına gitti kızının doğum parasının söylenmesi. Ki ortada öyle bisey yokken. Kayınvalidem ben lohusayken annemi arayıp, benim eşim için ne yaptığı belli değil borç yatağında intiharın eşiğinde diyen, siz bana 20.000 TL verin ama oğlum duymasın diye saçmalayan biri ki böyle bisey asla yok. Kendi söylediği yalanlara kendi inanıyor, benim sutumun kesilmesine sebep oldu üstüme gele gele. Eltime gelince biz yalnızken arkasından konuşur kayinvalidemin yüzüne çok iyi annecim annecim, bu son yasananlardan sonra ben kimseye yine bisey dememisken o da bana karşı tavır aldı. Tabi bende gerekmedikce arayıp sormuyorum. Ve kayinpederim kanser hastası yani hastaneye yatıyor eve çıkıyor görüşmek durumunda kalıyoruz illaki. Ve kayinvalidem öyle bir insan ki mesela bugün tartıştık diyelim yarın hiç bisey olmamış gibi canım cicim yapar arar beni. Eşim bu olaylarda benim yanımda durdu bir kere bile ailesini savunmadı. Ama o da küs değil yani görüşülüyor illaki ve kayinvalidem o kadar hiç bisey yok gibi davranıyor ki soğuk da davranamıyorum eltime ne kadar iyise bana da o kadar laf sokar sert konuşur yani ve kendi ağzıyla söyledi eltim çok kirilganmis ben o kadar degilmisim o yüzden nabza göre şerbet yapiyomus. Bana bir fikir verir misiniz nasıl davranacağımı bilemedim küs olmak değil ama soğuk olmak istiyorum ikisine karşı ve aynı ortama gelince yapamıyorum bunu
Eşinizin tavrı ney bu olaylara karşı?

Kayınvalidem ben lohusayken annemi arayıp, benim eşim için ne yaptığı belli değil borç yatağında intiharın eşiğinde diyen, siz bana 20.000 TL verin ama oğlum duymasın diye saçmalayan biri ki böyle bisey asla yok.

siz de kayınvalideyi arayıp, torunun elimde hemen vereceğim hesapa 1milyon yatır yoksa torununu göremezsin de :KK70:
sesini de gizle, kız belki yatırır belli mi olur...

Altin isteme verme mevzulari bana biraz garip geliyo ben evlenirken hic konusulmadi bunlar. Ama madem sizde sart. En basta digerine ne takildiysa size de o takilmaliydi razi olmamaliydi aileniz. Iyilikten maraz nasi dogar gormussunuz. Esiniz gitsin anne babasi ailesi ama siz gorusmek zorunda degilsiniz bencd

Aile içinde para pul konusu olunca anne evladını tanımıyor ne paraymış Allahım ya..
Hiç sesinizi çıkarmasanız bile sizin ailenizden para istediğinde konuşacaktınız ailem niye sana bizden habersiz yirmi bin verecek diye hesap sormalıydınız. Hiç sesiniz çıkmazsa daha çok saçmalıklara maruz kalacaksınız .
Ağzıyla demiş işte sizin kalbinizi de kırsa paranızı da elinizden alsa üstüne ailenize de dadansa sesiniz çıkmıyor niye iyi davransın ki .Kendini önemsemeyen kendine değer vermeyen öz saygısı düşük hakkını savunmayan insanı ezerler. Bu değişmez kuraldır "yine de sustum" sizin iyi biri olduğunu göstermez

Ben sizin yerinizde olsaydım ne altın isterdim ne ev.
Azıcık aşım kaygısız başım hesabı.
Böyle mevzularda takılsa ne oluyor ki baksana olan sana olmuş paranız da pul olmuş.
Konunun doğum mevzusuna kadar inmesi çok yanlış olmuş.
O kadar paranın içinde 5.000 gibi küçücük bir rakamın telaffuz bile edilmemesi gerekiyordu.

Bu saatten sonra hiç birisiyle görüşmezdim.

Evlendiğinizden beri sürekli para muhabbbeti dönmesi hiç hoş olmamış bence
Sonu da iyiye varmamış zaten

Annenizden istenen 20 binin hesabını sorardım sanırım
Gerisine de karışmazdım
Nasıl biliyorlarsa öyle yapsınlar

terbiyesizlik resmen ya o evi altın yerine alıp birde satışından pay mı almış benim asıl üüldüğüm kişi eşiniz. ben eşinizin yerinde olsam üveymiyim acaba diye düşünürdüm.

Benimkiler altın istemediler çocukları borçsuz evlendirelim dedikleri halde karşı taraf borç kitledi bize. Valla keşke küsselerde gidilip gelinmese bu ne anlamıyorum hem laf sayıp hem küsülmüyor.

Eşinizin ailesi parayla ciddi aşk yaşıyor. 🥴Çoluk çocuk torun umrunda değil. Yaptıkları yıkıcı şeylerinde farkında değiller. Bu da demek oluyor ki hız kesmeden böyle davranmaya devam edicekler. Mesafeli davranın.

Eşiniz için bişey diyemem hadi analık babalık hakkı var. Sizde öyle birşey yok istediğiniz gibi davranın.

zamaninda hakkini alavaktin 350 gram yok onun yerine ev alalim sunu yapalim bunu yapalim olmaz . zaten ayni parayi odeyecek olsaydi ha 350 g altin almis ha ev farketmezdi.basta kandirilmissiniz.
annenize soyledigi sey icin ortaligi yikmaniz lazim ama sizde hic bir kipirti yok .
ne diyeyim boyle gelmis boyle gider siz 350 g altini almaya bakin gene isteyin .

X