Ellerim çok çatlıyor

Wanda Maximoff

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2022
278
291
Hanımlar benim kışları ortaya çıkan bir sorunum var. Kışın sürekli çatlıyor ellerim. O kadar çatlıyor ki hem yanıyor hem çatlayan yerlerden minik minik kanıyor ve cidden aşırı rahatsız ediyor. Bulaşıkları vs. eldiven ile yıkıyorum çok suyla temas etmemeye çalışıyorum. Sadece yemek yaparken sürekli elim suyun altında olur bide afedersiniz lavabodan sonra yıkarım buna rağmen kanayacak şekilde çatlıyor. Nemlendiriciler pek işe yaramıyor. Havalar biraz soğudu hemen çatlamaya başladı ellerim. Bana önerebileceğiniz ürün vs. var mı?

Tavsiyelere benim de ihtiyacım var. Ben de çok sık el yıkarım ve sabun/deterjan ürünlerinin tamamına alerjim var.
Çok büyük dert oluyor çoğu zaman.
Tavsiyeleri okuyacağım sizle beraber.

Annemin elleri de böyle, devamli beyaz kuru dut kaynatırdı ve ellerini o suyla yıkardı. İyileşme olmazdı ama rahatlatırdı. Ama miktarını vs hiç bilmiyorum, belki aktar sana yardımcı olabilir.

Benim de kışın sürekli çatlar. Neut ile başlayan bir markanın el kremi çabuk iyileştiriyor. Gece kremsiz uyumam. Gün içinde aklıma geldikçe de sürerim mutlaka. Kremlenmeyi alışkanlık haline getirirseniz sorun büyük ölçüde çözülüyor.

Çalıştığım zamanlarda masa üstüne pompalı bir el kremi almıştım. Yeşil kutulu, zeytinyağlı, aslında bir kolonya markasının kremiydi ve o da çok iyi gelmişti.

Marka ismi söylemek yasak mı

Ben de sadece yatarken losyon kullanıyorum ama o da pek işe yaramıyor biraz dindiriyor ama yanması falan tamamen geçmiyor

Marka ismi söylemek yasak mı

Ben de sadece yatarken losyon kullanıyorum ama o da pek işe yaramıyor biraz dindiriyor ama yanması falan tamamen geçmiyor
Sanırım reklama giriyor. Sadece geceleri kullanmak çözüm değil bizim için maalesef. Losyonlar da çok etkili olmuyor zaten çatlaklara. Hızlı emiliyor onlar bize biraz daha nem/yağ lazım (gece için). Gündüz aklınıza geldikçe losyon kullanabilirsiniz ya da başka bir el kremi. Gerçekten gündüz de kullanmak gerekiyor.

Deneyeceğim mutlaka teşekkürler

Jojoba yağı öneririm. Ben ne zaman elimi yıkasam hemen lavabonun yanında yağım var damlalıklı şişe, bir kaç damla elimin üstüne sıkar öyle çıkarım lavabodan. O kadar faydasını gördüm ki bildiğin pamuk oluyor cildim.

Ben aromaterapiyle yakından ilgilendiğim için jojobayı tercih ettim bir de mümkünse organik ürün alın derim içinde koruyucu vs olmasın yani. Trendyoldan falan bulabilirsiniz krem değil direkt yağ.

Aktarlarda bulunur mu acaba

Aktarlarda bulunur mu acaba
Bazı büyük aktarlarda satılıyordur muhtemelen. Sizin cildinizde nem eksikliği var eğer jojoba bulamazsanız hindistan cevizi yağı da kullanabilirsiniz, gratislerde bile satılıyor.

Hindistan cevizi yağı da jojoba gibi yoğun nemlendirici etkiye sahip o yüzden aynı sonucu alırsınız.

Bana da doktorum bunu vermişti ellerim çatlıyor diye. iyileşmeye yardımı oluyor ama yağlı ya bir de sıvı sabun kullanmak yerine dove katı sabun kullanmamı söyledi gerçekten faydası var
Ellerim çok kötüydü, parmak eklem yerleri çatlayıp kanıyordu, elimin üzeri bileklerime kadar kızarıyordu, kim görse eline ne oldu diye sorardı, yanık gibi görünüyordu. Aylarca denemediğim şey kalmamıştı. Eczacı önermişti bana da, evet fazla yağlı ama bir yerden sonra alışıyor insan, özellikle o kaşıntı ve acı hissi gidiyor ya, onun için bile değer.

Ben de vazelin demeye gelmistim. Vazelin olmazsa da "petrolatum" iceren baska kremler olur, bepanthen gibi. Petrolatum, cildin su kaybini önlüyor. Ayrica da gözenekleri tikamiyor, o yüzden dermatologlarin en cok önerdigi ürünlerden biri.

Ellerinizde egzama olabilir mi? Benim ellerimde de var ve eldivenle temizlik ürünlerine temas etsem bile ellerim catliyor, katı sabun, vazelin, elleri kuru tutmak, sürekli nemlendirmeyi öneririm size,umarım faydalı olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…