Eleştiriye açık mısınız

eleştriye açığımdır, kendimi eleştirdiğim de olur.
benim fark edemediğimi başkaları düzgün bir üslupla söylediğinde dikkate alırım. yapıcı eleştri değil de farklı niyetle söylendiğini düşünürsem tepkim çok farklı olur ama.
yakın hissettiğim, değer verdiğim kişilere olumsuz bile olsa ben de fikrimi söylerim.

Hayatımdaki her insan eleştiremez beni..:nazar:
Hemmenn savunma mekanizmam çalışır..kaydirigubbakcemile
Ama öyle kıymetli olanlar varki,onları can kulağıyla dinlerim..:asigim:

Aynen böcüğüm herkez eleştiremez beni buna müsade etmem.
Değer verdiklerimin olumlu yada olumsuz eleştirelerine her zaman açığım. Kırılacak olsam bile.
Ama canımı acıtmaya çalışanların kasti yaptığı aşikar ise işte o zaman rolleri değişiriz.

Eleştiren kişiye bakış açıma ve eleştirinin boyutuna bağlı...

yapılan eleştiriye göre değişir,bazı kendini bilmez insanlar maaesef eleştirmek adı altında hakarete varan sözler söyleyip,sonrada aldığı tepki karşısında sende hiç eleştiriye gelmiyorsun diye gayet pişkin tavır takınan lar var.insanlarımız eleştirmeyi de bilmiyorlar.eskiden açıktım yapılan eleştirilere böyleleri yüzünden artk değilim.ne yapıyorum nede yapılmasına izin veriyorum..

tabiki eleştiri olacak hayatımızda ben eleştirmem diyenlerede inanmıyorum eleştirmekte eleştirilmekte güzel bence.

bir de öyle insanlarda varki oturdukları yerden herkesi eleştirirler..
tanımadan etmeden kafalarına göre...
sanki herkes kötü bir kendileri iyi..şakkıdı
bakınız eşimin halası,babannesi...:nazar:
uyuz olurum..öyle tiplere de hiç gelemem..:mymeka:

beni ancak eleştirmeyi hakedecek kadar değerli insanlar eleştirebilir.Benim için önemli olanlar ve gerçekten bende olanlar sonuna kadar konuşsun geride kalanlar da sonsuza kadar sussunnnnn..........:nazar:

dozunda olan herşeye varım yıkıcı olmamalı yapıcı olmalıdır

kişisine - konusuna - nasıl söylendiğine bağlı :uhm: bu kadar şart koyduğuma göre hayır eleştirilmeyi sevmem çünkü kalbim kırılır.

bir de öyle insanlarda varki oturdukları yerden herkesi eleştirirler..
tanımadan etmeden kafalarına göre...
sanki herkes kötü bir kendileri iyi..şakkıdı
bakınız eşimin halası,babannesi...:nazar:
uyuz olurum..öyle tiplere de hiç gelemem..:mymeka:

o tanımadan etmeden ,eleştirenlerle son zamanlar da çok fazla karşılaşıyorum.. bu biraz da önyargı ,sanırım...... önyargıda ,akabinde,eleştiriyi getiriyor....şunu düşünmüşümdür hep, önce tanı,.... baktın, ,o kişide, gerçekten sana uymayan, seni rahatsız eden şeyler var ve illaki onu eleştirmek istiyorsun, işte ,o zaman eleştir.....

o tanımadan etmeden ,eleştirenlerle son zamanlar da çok fazla karşılaşıyorum.. bu biraz da önyargı ,sanırım...... önyargıda ,akabinde,eleştiriyi getiriyor....şunu düşünmüşümdür hep, önce tanı,.... baktın, ,o kişide, gerçekten sana uymayan, seni rahatsız eden şeyler var ve illaki onu eleştirmek istiyorsun, işte ,o zaman eleştir.....

'kimi insanları tanımadan da anlayabilirsin..
yaşadığın tecrübelerden yola çıkarak sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer mantığı ile uzak durmak istediğin insanları tanımana gerek kalmadan da yorumlayabilirsin..
ama senin son zamanlarda yaşadığın bu sanırım..':nazar:
benim söylemek istediğim daha farklı..
muhattapsındır,görüşüyorsundur..bir şeyler paylaşıyorsundur...
ama her biraraya geldiğinde tek konu başkalarıdır..
kendi yaptıklarının,düşüncelerinin doğru olduğunu savunurlar..ama o başkaları her zaman hata yapıyordur o kişilere göre..
ben merkezlidirler..
neyse..gene sinirlerim bozuldu aklıma geldi...kaydirigubbakcemile

.çevremde gördüğüm şeylerden bahsediyorum....yaşadığım değil, içinde ben yokum.örneğin,biri tanımadan sadece önyargıyla başka birini, bana eleştirebiliyor..onların arasındaki bir olay..yani ben konu dışıyım...bu arada dediğin,insanları tanımadan anlayabilmek. bu inanılmaz zor bir şey . ve hata yapma oranı bana göre çokta fazla.......ve bu arada bu anlattığım olayda da eleştirilen arkadaşın, eleştiren kişiyi tanımak istediğini hiç sanmıyorum..işte olay burada patlıyor.bence yapılması gereken, konuşmamak.. susmak. iki taraf için hayırlı olan bu bence....iki tarafta tanımak istemiyorsa birbirini, en iyisi susmak aslında...aman işte karışık işler bunlar.nedensiz ve anlamsız...belkide iki tarafında yıldızın barışmaması...konu dışına mı çıktım ne.............. neyse sen hamilesin. gerilme artık.

Değer verdiklerim dışında eleştirilmeye fazla tahammülüm yoktur :nazar: yumuşak yumuşak kendimi savunurum bu tip durumlarda,ama öte yandan değer verdiğim insanların eleştirilerine onlara verdiğim gibi değer veririm ve dinlerim.

Eleştiriye açık değilim,çünkü insanlar eleştirinin ardına saklanıp hakaret ediyorlar nedense...Beni ancak beni seven ,iyiliğimi isteyen biri eleştirebilir.Diğerlerinin dediklerini kulak arkası ederim.cokacimcoook

hakaret boyutunda olmayan daha çok beni yönlendirecek ne bileyim şunu şöyle yapsaydın dahamı iyi olurdu gibilerinden bi eleştiriyi kaldırabilirim. ben kendim şuana kadar annem dışında nişanlımı bile eleştirmemişimdir kıskançlığı dışında:))).
ben karşımdaki insana nasıl davranıyosam kırılmasın diye ağzımdan çıkan kelimelere dikkat ediosam aynı hassasiyeti beklerim. napayım beeeeeen böyleyim

Elestirecek kapasiteye sahip olmali beni elestiren kisi ve iyi niyetinden emin olmaliyim!

Bu vasfa sahip olmayanlarin kendi capinda yaptiklari elestiri hic umrum olmaz, izin de vermem karsidakini elestirmeden once kisi once donup kendine bakmali,
iyi tanirim kendimi...şakkıdı

yapıcı eleştiriye açığım, ama dozu ayarlanmazsa sinirlenebiliyorum =(

X