Elaziğ///23

Ben cıkarılmadıgını bılıyodummm insallahh cıkartılırr tanışş felan olursaa ınsallahhh halledersınız

yaaaa ay inşallah çıkarabiliriz,offf ya doğalgaz çekildiği zaman kayboldu heralde ,
evin içinde 10 kişi dolanıyodu,kayboldu iştee

msn ye bizdeki fotoğrafları ekledim...
birileri korkmasın,sadece size açık başka kimse göremez:87:

hiç akılmıza soframızı çekmek de gelmedi,tühh:))))

Son düzenleme:
kız özgül sanki nevin demişki bi su bardağı sütünü sağ iç allah seni ne etmiye niye miden bulandı bi çay kaşığı bakaydın tadına okadar kamandıın kaldın

gız neblem aa insan kendi sütünü içecegini düşününce bi acaip geliyo :) neyse deneyecem sizlen paylaşacam
nevin öptüm şekerim seni
oy bugün acaip yorgunum eski komşularım geldi bebişimi görmeye kızımda bi türlü uyumadı yarım satte bi meme emdi yordu resmen beni yaa neyse akşşam uyurinşallah
damlacım diplomanımı kaybettin canım okula başvuru yap kayıp diye ay benim bi kere üniversitede lazım olmuştu diplomada başka bi okuldaydı istedim eski okuldan vermediler bayagı zor olmuştu almam inş bulursun

Son düzenleme:
yok yok diplomamı kaybettim ehliyet alamıyorum
bayanlar siz yine msnden yorum yapmayın o albüme birileri görmesin:))
ne diyecekseniz burdan deyinbakın silecem zaten..

evet yediklerinizi çekmemişsiniz ama ben gördüm sofranızı çok güzeldi

melğin yüzü hiçç yabancı gelmedi sanki :)

günaydın kızlar nasılsınız? ne var ne çok? dün kpds'ye girdim, varan 1. kaldı 2tane sınav. ama dünkü sınavım iyiydi. Sonrada kocişle arkadaşlarının önerdiği bir yere balık yemeye gittik. özgül bu arada ankara dün soğuktu bugün güneşli. ama dünde öyle aman aman soğuk değildi. yani diğer günlere nispeten soğuktu. yani bu sene kış gelmeyecek.

alişim allah zhin açıklığı versin

kızlar küçük oğlum sıvıyağı mutfağa boşaltmış
sinirden ağlıya ağlıya öldüm

hadi ya dimple. benimde kızkardeşimin oğlu bize geldiğinde misafir odamdaki koltuğa dökmüştü ben ariel leke çıkarıcıyla silmiştim. şimdi çok dikkatli bakınca belli oluyo

ben baş edemedim bulaşık deterjanını halıya döktüm sıcak suyla sildim
gram farketmedi

topladım attım balkona yarın halı yıkamaya yollıycam

ıyyyy bende bekarken 5kiloluk yağın yarısını dökmüştüm mutfağa(
ama ben temizlemiştim,iğrençti

12 FARKLI LEKE TEMİZLİĞİ
Domates ve sos lekelerinin temizlenmesi:
Spagetti sosu veya domates çorbası gibi domates bazlı halı lekelerini temizlerken %3 hidrojen peroksit veya oksijen içeren sıvı ferment deterjan kullanabilirsiniz. Halıdaki lekeleri yok etmeye çalışırken, her zaman halının çok fazla gözle görülmeyen bir kısmında bu uygulamayı yapmayı akıldan çıkarmayın. Temizleyiciyi uyguladıktan sonra, birkaç dakika lekenin üzerinde bırakın, ardından temiz suyla durulayın. Her zaman bir kurutma kağıdı ile kurutarak lekeleri halıdan alın, ama asla sürtmeyin. Böylelikle halı elyafı zarar görmemiş olur. Lekeye yönelik uygulamalarda daima dışardan içeri doğru hareket edin. Böylelikle lekenin daha fazla alana dağılmasını önlemiş olursunuz.
Sakız lekesinin temizlenmesi:
Sakız halı yüzeyinde yapışkan bir kir bırakır. Sakızdan kaynaklanan bu tip lekeler konusunda endişe etmeyin. Çünkü temizlenmesi ve halı yüzeyinden yok edilmesi aslında oldukça kolaydır. Bu tip yapışkan kirler ya belli firmaların sprey temizleyicileri veya herhangi bir yağlı temizleyicilerle kolaylıkla yok edilir. Önemli olan halının yüzeyine yapışmış ve kurumuş bu sakız taneciklerinin yumuşamasını sağlamaktır. Ardından sodalı su yardımıyla temiz bir bezi lekenin üzerine bastırmak ve birkaç dakika bekletmek yeterli olacaktır. Bu işlemin ardından leke yok edildiğinde hiç kimse bu yüzeyde önceden sakız lekesi bulunduğuna inanmayacaktır.
Yağ lekesinin temizlenmesi:
Yağ lekeleri de ayrı bir derttir. Halıdaki yağ lekelerini temizlemek için şu yöntemi uygulamayı deneyin; yağlı leke ya da lekelerin üzerine bir gece öncesinden soda veya mısır nişastası uygulayın. Vakumlamanın ardından, yağın emilimi sağlanır. Eğer bu uygulamanın ardından hala leke ve kalıntı yok edilmediyse, leke yok olana kadar lekenin üzerine bir bez yardımıyla sirke uygulayın. Yağ lekelerini çözmek üzere özel olarak formüle edilmiş bir sıvı bulaşık deterjanı halıdaki yağ lekelerini yok edecektir. Bunun için de yarısı deterjan yarısı su dolu bir solüsyonu lekenin üzerine direkt spreyleme yöntemiyle uygulayabilirsiniz. Ardından havlu peçete veya temiz bir bez yardımıyla leke kaybolana dek silebilirsiniz. Daha sonra durulamak için nemli bir sünger yardımıyla lekenin üzerini silin.
Şurup ve benzeri yapışkan lekelerin temizlenmesi:
Herhangi bir pasta, kek şurubu veya reçelin halıya dökülmesi tam bir kabustur. Bu yapışkan döküntü daha da derinlere halı elyafının içine nüfuz ederse daha da büyük felaket olur. Bu tarz şekerli ve yapışkan sıvı lekelerin temizliğinde, bir çay kaşığı bulaşık deterjanını bir çay kaşığı ılık suyla karıştırarak bir solüsyon elde edin. Bu sıvıyı lekenin üzerine spreyleyerek uygulayacabileceğiniz bir şişeye koyun. Sıvıyı lekenin üzerine döktükten sonra kağıt havlu veya temiz bir bez yardımıyla lekenin üstünü silin. Bu uygulamanın da ardından lekenin üzerini yapışkan ve sabunlu kalıntıyı halıdan yok etmek amacıyla temiz suyla silin.

dimple bunu buldum bi bak istersen bacım. belki işine yarar.

gamze faceten yazmışsın sonra gördüm mutfaktaydım bende
cnm üzüldüm bende ama keşke hemen arasaydın yıkamadan gelip alsaydılar hiç uğraşmasaydın onlar sanırım leke çıkarıcı kullanıyolarda

alişim sağol zahnet etmişsin o kadar büyük bi alanka o işlemleri nası yapayım bilemedim

nevin

o kadar kötüydümki halı yıkamayı arayamadım sürekli ağlama krizine girdim şuan gözlerim hala şiş

insanın hayatta hiçmi kimsesi olmaz ya bi Allahın kuluna diyemedimki gel benim başımda felaket var diye

çocuğu banyoya götürdüm mutfak öylece kaldı
onu yıkadun duşakabinde çıkamadım ayaklarımın altı hep yağ büyük oğlana dedim terlik getir

sonra mutfağa girdim ama nası yapayım şaşırdım yaaa

bi taraftanda küçükleri zaptetmeye çalışıyorum

öyle uğraşırken bi baktım servis saati gelmiş büyüğün beslenmesi hazırlanması falan

bu günüm berbat ötesydi halaa başım çok ağrıyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…