Elaziğ///23

alişim hiç sorma

şenliklerle kutlıycam

ne zor bişimiş bide bu ay hapa başlıycaktım

yasminlerim kuzu kuzu çekmecede yatıyolar

dimple bu arada ben elazığdayken tatu diye bir yeredn bahsetmiştin ya, oraya gittim. hatta kadına dedim kk'dan öğrendim burayı hem şaşırdı hem sevindi ama bişey alamadım ya.:eek:

niye bişi alamadın
beğenemedinmi yoksa fiyattan dolayımı

bu arada müjdeli haberi veriyim
hastalandım şükür

ya çok fazla çeşit yoktu orada bende kafamda belli bişey vardı orada bulamadım sonra burada pukkadan aldım. ama fiyatları uygundu gerçekten. bu arada gözün aydın dimple,tava tencerem yok işteyim,burdaki tabak çatallı birbirine vurup kutlasam olurmu.

selamlar...
dımplecım hadı gozunaydın canım...
dun seker taramam vardı aclıktan mahvoldum ama cok sukur sonucum ıyı cıktı... Bebısım yıne 1 hafta önde cıktı ve yuzunu bıze yıne gostermedı... 2 aydır goremıyoruz yuzunu surprız bebek olcak :)

Kızlar hayat hastanesınde nevraz hanım varmıs kadın dogumcu ıyı seyler duydum farklı kısılerden,sızın bı bılgınız var mı?

sevindim özebuscum sonuçların iyi olmasına. nevrez hanım benim de doktorumdu ve ben gayet memnundum zaten deneyimli ve sezeryanımıda o yapmıştı ama burda ondan çok memnun olmayanlar vardı sanki. daha önce bahsi geçmişti yine burda da yanlış hatırlamıyosam öyle demişlerdi.

bende bırkac gun ustuste nevraz hanıma nıye gıtmıyorsun,gayet ıyı..vs dıye tesadufen bıkac kısiden duydumda esım de eyluldekı kontrolde ona mı gıtsek dıyor da kafam karıstı cnm... doguma zaten kocaelıye gıdıyorum,onumuzdekı ay elazıgdakı son kontrolum... bende basında berı gıttım son anda deıstırmıyım dıyorum sonucta dogum ıcın gıttıgımde yıne deısecek... ne bıleyım kafam karıstı

alişim 1 hafta önce bende tatuya gittim
gerçek stoklarını eritmiş sordum niye yeni aksesuarlar getirmedin

dedi bayramdan sonra istanbula gidicem

özebus madem
doğomun burda olmıycak bir kontrol için niye başka dr a gidiyosunki
yine aynı dr una git işte

cunku doktorum benı pek tatmın etmıyor gıbı gelıyor cok ıyı bırı sordugunda cvp verıyor herseye ama sordugumda :)) o yuzden kontrolde olsa benım ıcın cok onemlı canım... sankı bısey varmısta goremıyormus gıbı tedırgınlık coktu bırden...

canım genelde her hamile böyle endişeler yaşıyor, acaba çocuğum sağlıklı doğacakmı diye? rahat ol, bişey olsa Allah korusun çoktan çıkardı. ama doktorun güven vermeli ve sende ona tabiki güvenmelisin. o ayrı.... eğer güven vermiyosa nevrezi öneririm bende sağlıkçıyım ve bana deneyimli gelmişti. zaten yaşıda epey olduğu için tecrübeli de. yine de karar senin canım.

saol alişim... doktorlar sonucta gunde onlarca hastaya bakıyor ama ıste ben mesela ılk gebelıgımı yasıyorum ve halıyle merak ettıgım cok sey oluyor... cok doktor deıstırmek ıyı deıldır dedıklerı ıcın bırde acıkcası memnundum doktorumdan deıstırmedım ama ara ara bazı tatmınsızlıklerım oldu... msela dun muayeneden sonra dedım bazen sol kasıgıma bır sancı gırıyor dedım daha normal mı dememe gerek kalmadan receteye ılac yazdı bu senın agrılarını hafıfletır dedı :) ben ılac ıstemedım,sadece bu normal mı bu haftalarda sancı kramp olur mu anlatmasını ıstedım.Normal dese cekerım agrıyı sorun deıl ama baska bısey de dıyemedım cok kalabalıktı bası,cok hastası var bıde seker sonucumu gostermek ıcın 3 saat bekledım,yanı agzından cıkacak gozunaydın seker normal dedıgını duymak ıcın... belkı heryerde aynıdır ama böyle bazen doktorların gecısıtırır gıbı muayene etmesı can sıkıyor... ben nevraz hanımı bır arastırayım kontrolde olsa önemlı cunku

ozebus sen ufuğa gidiyodum dimi
eğer öyleyse o adam hep öyle benim tanıdıklarımda aynı şeyi söylemişlerdi

aslın bu konularda
benim ilk doğum dr um mükemmel ötesiydi
psikolog gibiydi
ağladığım zaman bile ona telefon ederdim (doğumla ilgili ttedirginliklerimde)
muayenehanesine gittiğimizde gülerek oradan ayrılırdım
hemen odasında kahvemizi meyvesuyumuzu ısmarlardı
her şeyi detaylara kadar anlatırdı

ama şimdi çok uzaklarda
afyona gitt
mustafa koçar

canım genelde her hamile böyle endişeler yaşıyor, acaba çocuğum sağlıklı doğacakmı diye? rahat ol, bişey olsa Allah korusun çoktan çıkardı. ama doktorun güven vermeli ve sende ona tabiki güvenmelisin. o ayrı.... eğer güven vermiyosa nevrezi öneririm bende sağlıkçıyım ve bana deneyimli gelmişti. zaten yaşıda epey olduğu için tecrübeli de. yine de karar senin canım.

uğradım bak:)))ama konuları kaçırmışım nerden başlıcamkafamçokkarıştı

hoşgeldin damlacım. valla kaçırdığın pek bişey yok. öylesine muhabbet ediyoruz.kısaca özetlemek gerkirse, özebuscum hamile, dimple'da yeni doğum yapanlardan... bende doğma büyüme elazığlıyım,ama eşimin ihtisası yüzünden ankaradyım,ardından neresi olur bilme,çünkü mecburi hizmet askerlik hepsi duruyo valla bizimkinin. bakalım hayırlısı.

özebuscum san şunu söyleyeyim nevrez hanımında hasta potansiyeli çok fazla. eğer sorun hastaya yeterli zaman ayırmaksa nevrezde de onu bulamayabilirsin. ben kaz geçirdiğim,eşimde bende sağlıkçı olduğumuz halde bize gelir gelmez hemen alacağım demişti ve biz orda yine bi yarım saat beklemiştik. gerçi kadın boşta durmuyor. sürekli hasat bakıyor, onun için bişeyde diyemiyosun yani.

günaydınlar
ooo kimleri görüyorum burada damla hanımı :)))
tanışalımmı damla :p ben nevin elazığdan acaba seninle karşılaşmışmıydık daha önce nazlı narin kız :))))

herkese hayırlı cumalar...

dımplecım ben çagrıya gıdıyorum canım... aslında memnunum yoksa cooktan deıstırmıstım ama bası kalabalık ondandır deyıp,bıde cok doktor deıstırmek ıyı deıl dıye deıstırmedım cnm...

alişim dogru dıyorsun canım ıste tam olarak bılemyız kı doktorların ne zaman baslarının yogun olmadıgını ama kadın dogum genelde yogun olan bır bölum.. sadece canımı sıkan her sıkıntımı soledıgımde bana hemen ılac yazması... verdıklerının hepsını ıcsem yemekten cok hap yutuor olacagım :) ben bıraz daha arastırayım bakım...

pekı kızlar elazıgda ayrıyeten detaylı ultrasonla bakan doktor var mı ne denıyordu peritanolog mu öle bısı dıyorlar...

arkidişlerimmm nasılsınız özebuscummm dimplecimmm ranacımmm alisimmmmm veee nevinimmmmm ve tabikiii diğer arkidişler nedisiizzzzz
kızlar ramazanda açıkmak nedir bilmiyorum ama susuzzzluk çok fena yaaaa dayanamıyorum akşam oldugunda bayılacak gibiyimm resmennn
ayy özebuss bebişinnnii yerim seninn:)))

günaydınlar
ooo kimleri görüyorum burada damla hanımı :)))
tanışalımmı damla :p ben nevin elazığdan acaba seninle karşılaşmışmıydık daha önce nazlı narin kız :))))

hahaa:)))evet karşılaştık bi 20_30 kere felan:))beni konulardan dışlamayın aaa bilmiyorum diye:eek:klava:

hoşgeldin damlacım. valla kaçırdığın pek bişey yok. öylesine muhabbet ediyoruz.kısaca özetlemek gerkirse, özebuscum hamile, dimple'da yeni doğum yapanlardan... bende doğma büyüme elazığlıyım,ama eşimin ihtisası yüzünden ankaradyım,ardından neresi olur bilme,çünkü mecburi hizmet askerlik hepsi duruyo valla bizimkinin. bakalım hayırlısı.

hayırlı olsun ikisine de bebekleri..:emir_bebek:Allah tez zamanda bana da nasip etsin İNŞALLAH :) benim iki düşüğüm oldu da ondan öyle diyorum..sen elazığda mı yaşamayı tercih ederdin??ailen burda mı:uhm:

X