Elaziğ///23

ayyy..nevin elazıgı özledim beeenn.. canım ben 32yaşında 1ogluşu olan mersinde oturan evhanımlıgı ile ugraşan, alışveriş merkezlerini gezmeyi, nete takılmayı, yemek yapmayı, ev işlerine kendini adamış olan bi bayanım..hemen herkesle dost olabilen bu yüzden canı çok yanan duygusal b.iriyim.elazıgda dayım,teyzem,amcam,halam ve birsürü akrabam halen oturuyor.orayı çok özledim..kendine iyi bak nevincim..

anaaaa.. mesaj nekadar çok gitti..nereye bastımki lo..acep...

ıÇıNE SAMAN KOYACAKMIş ( Elazığ )

Delinin biri sırtında kocaman bir boruyla acele acele ilelerken, bir başka deli:

“Oğlum o boruyu ele nere götürisin?”

Bizim deli:

“Eve götirim. Başıma yastıh yapacam”

Diğer deli:

“Oğlum heç ele olur. Başın ağrımaz mı?”

Borunun altında iyice ezilmiş olan bizim deli diğerine sitemli sitemli:

“Yav oğlum, senin de gafan heç çalışmi. Zahar bele gullanacah delim. ıçine saman goyacam” der.

YERıNDE BEN OLACAKTIM ( Elazığ )

Adamın biri karısını başkasıyla yakaladığı için hem karısını hem de adamı öldürdükten sonra kendiside intihar eder. Derken cenaze kaldırılır ve taziyeler alınmaya başlar.

Taziye evinde herkes üzgündür. Hiç kimsenin ağzını bıçak açmamaktadır. Ama nedense adamın biri her yarım saatte bir densizlik edip:

“Allah daha beterinden sahlasın" demektedir.

Bu tavır milletin zoruna gider. Sonunda adamın yanındakilerden biri dayanamayıp kızar:

“Yav kardeşim, sen manyak mısın? ikide bir Allah beterinden sahlıya deyisin. Ülen bundan daha kötüsü olur mu?” diye çıkışınca

Bizim münasebetsiz:

“Yav baba niye ele deyisin, kocası yarım saat önce gelsedi, ölen adamın yerinde ben olacahdım” der

Yaşlı annesiyle yaşayan genç bir delikanlı, arkadaşları tarafından kzdırılmaya çalışılmaktadır. Bu düşünceyle delikanlının annesini istemeye karar verirler. Yaşlı kadını mahallenin halim selim, fakat biraz fakir bir adamına isteyeceklerdir.

Delikanlının arkadaşları, herşeyi hazırlarlar. Daha sonra hayırlı işi gerçekleştirmek için, dünür olurlar. Kahveler içilip çerezler yenildikten sonra gençlerin biri söze başlar:

“Arkadaşım sebeb-i ziyaretimiz, senin anayı, bizim bu amcaya istemek. Bak bu amcayı görmüşsündür. Eşraftandır. Temiz bir insan, ehli namustur. Gözü yuvasından başkasını görmez. Hanımı ölelı çok oluyor. Ne diyorsun?”

Delikanlının zaten cinleri tepesine çıkmış, o sinirle:

“Yav sizin bu yaptığınız ayıp değil mi? Gelip yediz içdiz, cehennem olup gidin. Ülen anamın ağzında bi tene bile diş yoh. Anamı neye istisiz bu adama, ayıp yav.”

Delikanlının annesi, yaşlılığın vermiş olduğu titremeyle zorla ayağa kalkıp, heyecanla ağzını açarak, eliyle dişini işaret eder:

“Ana gurban, niye yoh ya? Ahan burada bi kök var ya” der.

merhaba nevin bende 23 yaşındayım.2.5 yıllık evliyim.şu an eşimin işi nedeniyle trabzondayız.:smilewinkgrin: hadi öptüm kendine iyi bak:nanaktan öp:

pandoraya elazığı tanıtalım değilmi kızlar
izze paşa camii
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
elazığın merkezi burasıdır
çaydaçıra heykeli

Arkadaşlar Fikralar Süper. Elaziğlilara Selam Ve Sevgiler.

Hırhırik, mornik, kesirik, pekinik, huseynik, köylerimiz merkeze.

Hoş mığı zenteriç iki hoh ve kinederiç köylerimizin ise, direk cenab-ı Allah'a bağlı olduğunu bilimidiniz.
* Heç tanumaduğunuz bir erkek:
a-) Eğer ki oturduğu yerde en az iki iskemble işgal edise,
b-) Herhangi bir içeceği şişeden bardağına doldurduhdan sonra şişede galanını gafaya dikise,
c-) Yolda yürüken gendisi garısı beş metre arhada yürise, o şahsın yüzde yüz Elazığ'lı olduğunu bilimidiniz.
* Perçençlilerin Dutları
Şüşnazlıların elmaları degene gadar herkese selam verdüğünü dutlar ve elamalar değdükten sonra herkesten selam kestiğini bilimidiz...
*** Karpatların Maradonası Corç Haci'nin anasının romen babasının İstanbul Laleli esnaflarından Elaziz'li eski otobüsçü ternebi Hüsen olduğunu bilimidiz.

Heç tanumaduğunuz bir erkek:
a-) Eğer ki oturduğu yerde en az iki iskemble işgal edise,
b-) Herhangi bir içeceği şişeden bardağına doldurduhdan sonra şişede galanını gafaya dikise,
c-) Yolda yürüken gendisi garısı beş metre arhada yürise, o şahsın yüzde yüz Elazığ'lı olduğunu bilimidiniz

VALLA YILLAR ÖNCE BİR AİLE TANIDIĞIMIZ VARDI AYNEN BÖLEYDİ EE ELAZİZLİYDİ

kızlar eski gazi caddesine bakın

bi fıkrada benden..
adamın biri elazığ kahvelerindenbirine gider bir bardak çay ısmarlar, kahveci çayı getirir ama bardak yarı dolu tabi adam kızar kahveciye:"bu çayı niye yarım doldurisin?" diye sorar kahvecide "dudah payı" der.
adamda "niye babam bu deve dodağımı" diye kızar.........:Roflol: :Roflol: :Roflol: :Roflol:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…