Gebeliğe Hazırlık Ekim-Kasım-Aralık ayında Hamile Kalmak isteyenler...

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben de çok istiyorum pikos var bende de. Soğan kürüne başladım geçen ay. Bu aydan ümitliyim. Inşallah hepimiz alırız sağlıkla bebeklerimizi kulaklarımıza

Ben de çok istiyorum pikos var bende de. Soğan kürüne başladım geçen ay. Bu aydan ümitliyim. Inşallah hepimiz alırız sağlıkla bebeklerimizi kulaklarımıza

Canım bende de pcos vardı. Düzenli olarak adet olduğumu hiç hatırlamam. Hep hapla gelirdi adetim. 1 yıl kendim denedim olmadı. Sonra doktora gitmeye karar verdim. Tek sorun prolaktin yüksekliği imiş. Dostinex diye bir ilaç verdi doktorum. İçtiğim ay hamile kaldım. Ama onu kaybettim maalesef. Kürtaj oldum. Kürtajdan 2 ay sonra tekrar hamile kaldım.
Demek istediğim şu ki, kan tahlillerini mutlaka yaptır.

Canım bende de pcos vardı. Düzenli olarak adet olduğumu hiç hatırlamam. Hep hapla gelirdi adetim. 1 yıl kendim denedim olmadı. Sonra doktora gitmeye karar verdim. Tek sorun prolaktin yüksekliği imiş. Dostinex diye bir ilaç verdi doktorum. İçtiğim ay hamile kaldım. Ama onu kaybettim maalesef. Kürtaj oldum. Kürtajdan 2 ay sonra tekrar hamile kaldım.
Demek istediğim şu ki, kan tahlillerini mutlaka yaptır.

Kan tahlili çok yaptırdım. Hep normal çıkıyor hatta doktor bile şaşırmıştı. Her şey normal ama adetlerim hep düzensiz. Hayirlisi bakalım ne olacak. Sogan kuru ile hamile kalanları cok duydum. Deneyim bakalım sonuc ne olacak :)

4 gün gecikmeyle bu sabah adet olduğumu gördüm kahverengi lekeler başlamış.. neden geçikiyor diye kendimi yiyordum ve test negatif desede içimde yinede bir umut vardı acaba diyodum.
Mart ayında kimyasal gebelik yaşadım ilk denememizdi, ve Mayıs ayındada korunduktan sonra yine ilk denememizde hamile kalmıştım...
Bu ay da korunma sonrası ilk denememizdi, diğerleri gibi ilk ay tutar sandım nasip...

4 gün gecikmeyle bu sabah adet olduğumu gördüm kahverengi lekeler başlamış.. neden geçikiyor diye kendimi yiyordum ve test negatif desede içimde yinede bir umut vardı acaba diyodum.
Mart ayında kimyasal gebelik yaşadım ilk denememizdi, ve Mayıs ayındada korunduktan sonra yine ilk denememizde hamile kalmıştım...
Bu ay da korunma sonrası ilk denememizdi, diğerleri gibi ilk ay tutar sandım nasip...
Hayırlısıyla olur inşallah. Olup da kaybet daha da zor. Allah isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar versin. Geçen ay ben de umutlanmıştım kahverengi lekeler var diye ama adet oldum

Kızlar nolur biriniz bana bilgi versin yardımcı olsun. Şimdi genetik test sonucumu aldım ve kan pıhtılaşması çıktı. Çok korkuyorum beni nasıl bi süreç bekliyor? Gebe kalmadan önce ne giib tedavi gerekli...

Kızlar nolur biriniz bana bilgi versin yardımcı olsun. Şimdi genetik test sonucumu aldım ve kan pıhtılaşması çıktı. Çok korkuyorum beni nasıl bi süreç bekliyor? Gebe kalmadan önce ne giib tedavi gerekli...
Korkma canim. Pihtilasma icin igne verevek yada hap onu kullanacsksin hergun. Bebeginde saglikli olacak insallah.

Merhaba bat 26 kasim. İnsallah her isteyene nasip etsin Rabbim. Benim ani hareketlerde kasigimda batma oluyor. Ozellikle kalkarken birden giriyo aci yavas yavas geciyor. Aniden kalkinca da gozum karariyor. İnsallah tutunmustur. 8 haftalik dusugum var.

Kızlar bana bi fikir verebilirmisiniz?
Benim bat 16 aralık ve bu ayı boş geçirmek istemiyorum aslında ama korkularım var. Hamile kalırsam kan sulandırıcı iğneye başlamalıyım öğrenir öğrenmez. Doktorum coraspin kullanmaya başlamamı istedi gebelik öncesi.
Şimdi 20 aralık da umreye gideceğim inşallah 21 günlüğüne...
Ve eğer nasip olur da hamile kalırsam önümüzde ki ay, korkuyorum aksilik olursa 3 hafta burda olamayacağım iğne tedavisininde umrede doğru yerine getirebilirmiyim bişeyler ters giderse ya...

Bir ay ara mı versem ki umreden gelince mi denesek bilemedim....

Siz olsanız nasıl yapardınız?

Arkadaşlar aralık ayında ben de hamile kalmak istiyorum size sormak istediğim konu şu;
Sigorta kaç ay önce yaptırıyorsunuz sigortalar neleri kapsıyor ?Bilgi verecek olan var mı?

Merhabalar, ben mart 2017 de kimyasal gebelik yaşadım. Mayıs 2017 de tekrar hamile kaldım ve 11. Haftalık ikrn kalp atışı durdu Ağustos da kürtaj olmak zorunda kaldım..
Korkuyorum ama ümidimi kaybetmedim. BAT 10 Kasım
.
Ben de 11haftalikken kalp durması sonucu kürtaj oldum 7 gün önce..Senin yumurtlama ne zaman oldu biliyor musun?ve ilk adetin ne zaman oldu kürtaj sonrası?Cevaplarsan sevinirim canım.Umreye gidecekmissin bir de..Allah kabul etsin.Ordan meryem ana otu al mutlaka.Hamilelik için kullanirsin..
Bir sorum daha var.cok oldu ama kusura bakma.Genetik testini ayrı mi yaptirdin yoksa kürtaj patolojisinde mi çıktı pihtilasman

Kızlar merhaba ben nerede soracagmı bılemdm sorumu agustosta evlendık dugunden once korunmaya basldım ılk geceden hamıs klmamak ıcın kasıma kadar korundum gınera dogum kontrol hapı kullandım kasımda bıraktım korunmayı sızce hamıs hemen olurmuyum susıralr anne olmak cok ıstıorm bırde bısey daha adetıme 1 hafta varken kan testı versem olumlu olup olmadıgı net olarak cıkarmı yardımcı olursanz cok sevınırm yanı yanıltıcı olablırmj

Hiç bi tedavi yapmana gerek yok kese gözükünce dr sana hergun iğne ve coraspirin kullanmanı soyliycektir.

Canım 6 aydır evliyim bir ay denedim bu ikinci ayim daha çok yeniyim yani yaşım 29 sen peki?
1sene 8 ay oldu bızımde ıkıncı ayımız aynen daha yenıyız ıkımıde denemeler ıcın yas 28ın ıcındeyım cnm pekı önerışeron varmı

X