💞EKİM-KASIM-ARALIK AYI GEBELİK PLANLAYANLAR💞

Seninle ilgili öyle düşünmemiştir. Senin canın sıkılmasın diyedir. Daha yeni olunca belki. Sen de kendine izah eder dersin böyle birşey olunca üzüldüğünü. Bende nazara inanıyorum. (Senin konunun disinda bu dediğim ) peygamberimiz dahi buyurmus ki bir mezarligi göstererek su mezarda yatanlarin yarısı nazardan vefat etmiştir diye. Nazar ölüme kadar götürür insanı hakikaten. Duayı elden bırakmamak. Koruyucu duaları eksik etmemek gerekiyor. Bir şey hoşumuza gidince masallah barekallah demek gerekirmiş... 🥰
Bende nazara inanıyorum kuzum ama tanıdığım sevdiğim insanlardan bişey saklamam. Kuşum izah ettim zaten problemimiz yok ama her hamile kalanla böyle olacaksam çok zor bir durummuş yeni anladım. Ondan bu üzüntüm. Allah isteyen kimseyi bekletmesin eksiksiz kusursuz kavuştursun inşallah

Benim de mesela coook sevdiğim yıllardır dostluk ettiğim bir arkadaşım vardı çocuk sayımız aynı cocuklarin cinsiyeti de aynı bizim. 🤭 O da hep bir de kız olur mu diye 3. Ye gebe kalmıştı nasip olmadı ikimize de takdiri ilahi bu şekildeymis. Neyse ben dedim rabbimin kapısını bir daha calcam nasipse bana bir kız evlst versin dedim. O da sürekli napcan 4 bebeyi deyip durur geçen gün sordu ne yaptın diye gebelik testini attım. Valla helal olsun sen iyi beceriyon bu işi filan dedi espri yaptı takıldı bana biraz. Akşamına kanamam oldu biliyon mu. Belki de tesadüftü. Bilmiyorum ama. O yüzden bazılarının iyisine de olsa enerjisi yüksek oluyor nazar edebiliyo. Zaten nazar sadece kötü dusunmekle olmaz ki. 🥰🥰 Ben bebeklerimi 3 aya kadar kimseye demedim. Sende demeee 🤭🤭
Ne bileyim olabilir canım daha öncede onlara anlattım hep o anlatmayınca üzüldüm o kadar

Evet ya batmalar bugün çok adeten önce yoktu adet günü.cogaldi batmalar birde sanki böyle uzun süre idrara cikmazsin ya birikir ağrı olur öyle ağrım var
Ayyy canım benim de aynı. Enfeksiyon varmış iste. Hemen bir doktora görün sende. İki gündür iyiydim. Benim de tekrar başladı ağrı sağ kasik sağ bacak 🙄🙄🙄

Sakın öyle düşünme rabbimin hikmetleri büyük yaşın daha genç ne insanların kaç yaşında çocukları oluyor sakın ümitsizliğe kapılma sen gerekli tahlillerini yap sorun çıkmazsa onlarda rahim filmini çektir pahalı ama sağlıktan ötesi yok canım napalım bu uğurda dünya kadar masraf ettik rahim filmine göre bi tedavi yolu çizersin kendine herşeyin bir çözümü var çok şükür ama tanıdığın iyi bir doktora görün riske atma
Doğru söylüyorsun kuzum ne örnek hayatlar var okuyoruz duyuyoruz. Sağlıkla ilgili problem olmasın Allahın izniyle gerisi nasipse hallolur 🙏

doktor kadar bilmesemde bayağı araştırdım. Baş anomonisi dna hasarını gösteriyor olabilir düzelme ihtimali yüksek bir anomani ama düzelmeden tüp bebekte sans düşer düşük olur diyorlar. Tabi umut olanlarda var . Başın %80 ve üzeri siddetli infelite olarak geçiyor internette. Ama dediğim gibi düzelme ihtimali var ilaçla ve sigara bırakma,radyosyon azaltma,sağlıklı yaşam gibi 🙏🏻
Teşekkür ederim canım doktor da direkt sigarayı çok mu içiyor demişti, bıraksın dedi ama kime dedi 🤦🏻‍♀️

Kızlar en yakın arkadaşlarımdan biri hamile 6 haftalık kalp atışını duymuşlar ben affedersiniz teste idrarımı yapmadan WhatsApp grubundan yazar atarım test yapıyorum diye bana söylememiş hamileliğini geçen ay kimyasal gebeliğim oldu diye. O kadar üzüldüm ki anlatamam çok zoruma gitti çok zormuş bu süreç. Asla kıskanmadım çok sevindim onlar adına ilk aydan oldu iyiki zorlanmadılar bu konuda ama ben bir kayıp yaşadığımın şuan farkına vardım sanırım
Maalesef oluyor böyle şeyler canım üzme kendini Rabbım herseyin iyisini bilir. Ben de yaşıyorum buna benzer şeyler insan böylece kim dost kimdegil anlıyor iste

X