💞EKİM-KASIM-ARALIK AYI GEBELİK PLANLAYANLAR💞

Benim de sebepsiz olmadı klomen ve inofolic kullandım bu ay doktoruna sor istersen klomeni
Arkadaşımın doğumdan sonra rahminde enfeksiyon oluşmuş ağrı sebebiyle tekrar kendisine gitmişti (doğumu devlette olmuştu bu arada.) vajinal ultrasonla enfeksiyonu görememiş yanlış tedavi uygulamış. O yüzden bende orada devam etmeyeceğim. Yeni bi dr bulup yeniden başlıcam galiba her doktorun yöntemi farklı dediğiniz gibi bende hiç klomenin lafını geçirmedi cünkü. Hsg çekildiniz mi peki? Benim bi evladım var iki senedir ikinci bebek için uğraş veriyoruz acaba dediği gibi sezaryenden bi sorun yapışıklık mı var diye de düşünmeden edemiyorum

Arkadaşımın doğumdan sonra rahminde enfeksiyon oluşmuş ağrı sebebiyle tekrar kendisine gitmişti (doğumu devlette olmuştu bu arada.) vajinal ultrasonla enfeksiyonu görememiş yanlış tedavi uygulamış. O yüzden bende orada devam etmeyeceğim. Yeni bi dr bulup yeniden başlıcam galiba her doktorun yöntemi farklı dediğiniz gibi bende hiç klomenin lafını geçirmedi cünkü. Hsg çekildiniz mi peki? Benim bi evladım var iki senedir ikinci bebek için uğraş veriyoruz acaba dediği gibi sezaryenden bi sorun yapışıklık mı var diye de düşünmeden edemiyorum
Bana hiç hsg çektirmen lazım gibi bir şey demedi belki klomen işe yaramasaydı çektir derdi bilemiyorum

Hanımlar eşimin sperm testi normal geldi sayısı hareketi hepsi normal. Şimdi benim son basamak hsg kaldı. Bilenler cevaplayabilir mi ne zaman cektirilmeli? Yarın bat günüm. Ben agustos ayında bi arkadaşımın tavsiyesi ile yumurtalık takibi ve folik asitle denedik ama gebelik oluşmadı.daha sonrasında arkadaşımın doğumundan sonra bi sorunu oldu usg de onu göremedi bende o dra devam etmeyeceğim artık farklı dr araştırıp gideceğim.
7-12. Gün arası çekiliyor hsg. Zaten hsg için aradığınız da bat gününü soruyor ona göre tarih veriyolar

Ben de cok korkuyordm ama degerler bu kadr iyiyken nasil olmaz die hsg cektrdk son care. Bir sey de yoktu ama 4 ay sonra gebe kalmistm. Doktor kapali olmasa da kucuk tikanikliklari da temzledigi icin sansin artar dedi. Anesteziyle yaptk. Gozuku kapattm actm ne agri ne bisi. Sonradan da olmadi agrm.
Ocağa kadar kendime zaman verdim eğer hala gebelik olmazsa mecbur çektiricem bende 😬

X