💞EKİM-KASIM-ARALIK AYI GEBELİK PLANLAYANLAR💞

😂😂 ama doğrusu o canım erken yumurtlama olabiliyor bazen o yüzden adet bitiminden hemen sonra başlamak gerekiyor 🌸
Evet bide aylardır uygulama ile yapınca değerlendirmeleri acaba dedim bilmeden erken mi yumurtluyorm inşallah pik gelir de adet öncesi yumurtlarsam göremicem test bitmiş olucak 😊

Kızlar çok cahilim ya şimdi bu ay pozitifsek mayıs annesi mi olcaz haziran annesi mi ? Son adete göre mi hesaplanıyor bilemedim..
son adet tarihini girerek hesaplatabilirsin :KK66: farklı siteler de var ilk karşıma çıkanı attım. bak ne diyor;

Uzmanlar gebelik hesaplaması yaparken, sanılanın aksine döllenme tarihini baz almazlar. Hesaplamada, ilişki yani döllenme tarihi değil, son görülen adetin ilk günü kullanılır. Çünkü son cinsel ilişki tarihine göre hamilelik hesaplaması, gebelik süresiyle ilgili doğru bilgiyi vermeyebilir. Çoğu anne adayı cinsel ilişki tarihini tam olarak bilemeyebilir veya her kadında yumurtlama adet döngüsü aynı günde olmayabilir. Bu nedenle son cinsel ilişki tarihine yani döllenme tarihine göre gebelik hesaplamak, kadın doğum uzmanları tarafından önerilen bir yöntem değildir.

yani reglin gecikip de gebe olduğunu öğrendiğinde 4-5 haftalık hamile oluyorsun :KK66:

8 tane test kaldı artık olmalı 😅 deli gibi 6. Günden teste başlarsam 😅
Aslında en doğrusunu yapmışsın kaçırmamak için😄 8 teste kadar yumurtlama görürsün görmezsen bile 2 test kala sipariş verirsin zaten laboquik göndericisi baya hızlı

Ekran görüntüsü 2023-09-15 142632.png

maalesef testim bu şekilde çıktı bugün adetim 2 gün gecikti çok umutlanmıştım 2 yıldır bekliyorum

Çok iyi yapmışsınız o zaman bizede haber verin merak ederiz 🌸
Kızlaaaarr güncelleme yapayım gebelik düşünen arkadaşlara da yardımcı olayım adetimin 3. Günü hormon testi verdim onlar normal, d vitamini istedik 14 gelmiş çok düşük hatta yerlerde böyle tabi cocuk olmaz 😅😅 Moral bozmuyoruz sat 13 eylül bat 10 ekim bata kadar d vitamini yükseltilir mi sizce yeni aldım elimde ocean d3 k2 vitamini var
Screenshot_2023-09-15-14-48-24-194_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
Screenshot_2023-09-15-14-48-13-521_tr.gov.saglik.enabiz.jpg

Zumruduanka96 Zumruduanka96 ekle beni kız şimdiden. Ben bu ay yumurtlamayacak mıyım nedir? Önümüzdeki aya kaldım galiba. Sat 4 eylül bat 30 eylül. Bugün yumurtlama görünüyor ama ne akıntım geldi ne bişey😬 Bu ay çok düzensiz beslendim. Folik asiti bile 2 gün içmediğim oldu. Çörekotu kürünü de midemizi bozdu diye 9.gün bıraktık. Ondan oldu galiba:/

X