Ekim ayı Dondurulmuş transfer deneyimlerinizi ve süreci paylaşalım mı :)

Ben bugün kontrole gittim rahim kalınlığına baktı iyi dedi progestan 50 mg kalçadan iğne başlattı, progestan fitil başlattı estrofeme devam dedi, transfer sonrasi oksapar coraspin deltacortil kortizon hap eklenecek , Allah herkesin yardımcısı olsun inşallah 🤲
Progesteron 50 mg kalçadan çok yakıyor 🥺 kullanan var mı
ben sabah 1 aksam 1 fitil olarak kullandım. Transfer sonrası sadece bu ve folik asit kullandım. Hazırlık öncesi de sonrası da bana iğne vermedi. Yumurta toplama öncesi kullandım sadece iğne

İlk iki transferde prednol kullanmıştım. Bu kez prograf kullanıyorum ben. Aslında hemşire ikisi de muadil gibi dedi ama eczacı etki açısından çok fraklı olduğunu söyledi. O yüzden prograf kullanmak daha çok içime sindi. Bir de prednol zehir gibi bir ilaç nefret etmiştim ondan.
Evet ikisi farklı benim bagisikligim çok hızlı calisiyor. O yüzden ikisini birden kullanıyorum. İki transfer neden olmadj ki açıklama yaptılar mı?

5. Gun embriyosu doktorum 9. Gun istemisti. 9. Gun yaptim 💕 2 gun sonra tekrar yapacagiz sonra muayene. 4 haftalik hamilesin dedi. Ama bebek daha 9 gun once transfer oldu o kismi anlamadim 😁
Tüp de olsa son adet tarihine göre hesaplanıyor canim sağlıkla al kucağına inşallah darısı bizim başımıza 🤲🤲

Evet ikisi farklı benim bagisikligim çok hızlı calisiyor. O yüzden ikisini birden kullanıyorum. İki transfer neden olmadj ki açıklama yaptılar mı?
Yok yani bende hiçbir sorun bulamıyorlar eşimde de aynı şekilde. En son dediler ki histeroskopi yaptırın bir de karyotip analiz. İkisi de temiz geldi. Bakalım şimdi transferin 8.günündeyim. Hem klinik el değiştirdi hem doktorum belki uğurlu gelir. Zaten son denemem daha da uğraşmam sanırım. Zaten birkaç aya 9 yaşına girecek bir kızım var. Ankara'da yaklaşık 10 doktora görünmüşümdür. Tıp çaresiz kalıyor sanki hepsi de neden göremedi. Sebepsiz infertilite deyip geçiyorlar.

Yok yani bende hiçbir sorun bulamıyorlar eşimde de aynı şekilde. En son dediler ki histeroskopi yaptırın bir de karyotip analiz. İkisi de temiz geldi. Bakalım şimdi transferin 8.günündeyim. Hem klinik el değiştirdi hem doktorum belki uğurlu gelir. Zaten son denemem daha da uğraşmam sanırım. Zaten birkaç aya 9 yaşına girecek bir kızım var. Ankara'da yaklaşık 10 doktora görünmüşümdür. Tıp çaresiz kalıyor sanki hepsi de neden göremedi. Sebepsiz infertilite deyip geçiyorlar.
Benim de 9 yasin da bir oğlum var. Ankara da tesavi gördüm bende kimlere gittiniz acaba.

Benim de 9 yasin da bir oğlum var. Ankara da tesavi gördüm bende kimlere gittiniz acaba.
İlk Hacettepe'ye gittim. İki tane aşılamam orada yapıldı. Sonra Gürgan Kliniğe geçtim tüp bebek tedavim orada başladı. Buradan önce Cem Akarsu ile de bir görüşmem oldu. Medicana'da Emre Hoca ile, Bahçeci'de Yusuh Tohma ile görüştüm ayrıca. İşte şimdi Bora Coşkun ile devam ediyorum.

X