Ekim Anneleri Doğum Şekli Ne Düşünüyorsunuz?

hem senin zamanın az kaldmış ne güzel bebğine kavuşmana çok az zamanın var ne kadar heyecan verici

:uhm: bilemiyorum ki düşünsem mi acep :sm_confused: neyse doktorumla ortak bi karar veririz haftaya cuma görüşecez

beni de kandıracan hee bu epidural konusunda , ben de mi düşünsem acep CADIARZU

canım sen kendini neye hazır hissediyorsan onu düşün..ben daha önce tiroid ameliyatı oldum.anesteziden dolayı problem yaşadım.uyanmam falan çok zor oldu ve aşırı bulantım oldu.o yüzden tekrar aynı şeyleri yaşamak istemiyorum..bebeğimle biran önce ilgilenmek istiyorum.evet sezaryen sırasında bası ve çekiştirilme hissediliyomuş ama buna kendimi alıştırdım.bide sonradan ağrılar başladığında belden ağrı kesici daha çabuk etki ediyomuş.sonrası daha rahat geçiyo deniliyo.anestezi dr.unla bi görüşürsün.ama spinal düşünme.eşimde hiç tavsiye etmiyo.spinalden sonra çok problem yaşanıyomuş.özellikle 1 hafta civarı baş ağrısı oluyomuş..tabi karar senin canım..herkesin seçtiği yöntem en doğru yöntem bence.a.s.

Merhaba Phatosh,
Benim gittiğim iki ayrı doktor da spinalin daha konforlu olduğunu söyledi. Ben de kendimi ona hazırıyorum bi aksilik çıkmazsa inşallah. Başağrısı şikayeti çekenleri duymuştum. Onlar da doğumdan sonra kahve içilmesini tavsiye ediyorlardı.
Tüm hamişlere kolay ve sağlıklı doğumlar diliyorum...

bende normal doğumdan yana olanlardanım,bi ara normal epidurali düşünmüştüm..bakalım yarın randevum var doktorumla ayrıntılı konuşacağım..normalden çok korkuyorum ama cesarette geliyo bazen içime..herkes doğuruyo ben niye diyorumdaa,hayırlısı bakalım herşey son ana kadar belli olmuyo işte.hayırlısıyla sağlıklı bi şekilde inşallh Rabbim hepimizi bir kerede kurtarır.Rabbim hepimizin yardımcısı olsun...:teselli:

Merhaba arkadaşlar,

Benim de sizler gibi zamanım yaklaşıyor ama hamile kaldığım günden beri içimde hiç tereddüt olmadan hep normal doğum istedim. Kızım da şimdilik doğum pozisyonuna girmiş görünüyor gerçi daha değişir mi bilmiyorum ama benim normal doğum konusundaki fikrim değişmeyecek. Kızımı ilk ben görmek ve onu biran önce kollarıma almak istiyorum. Allah'ım bu mübarek Ramazan ayında hepimizin dualarını kabul eder de bebeklerimizi sağlıkla kucaklarımıza alırız. Herkese hayırlı doğumlar dilerim..

doktorum eşimin amcası, bebek için en risksiz yolun sezeryan doğum olduğunu söyledi ve ona karar verdik. allahtan bir mani çıkmazsa bebeğimi ilk ben görmek istediğim için spinal sezeryan yapıcam.
epiduralden farkı omuriliğe kaytedral sokulmaması sadece bir iğneyle uyuşturulasıymış.
spinal anesteziyle doğum yapanlar varsa yazsın lütfen.
bu arada benim güzel meleğim Zeynep'im 31+4 haftalık :)

normal doğumun bebek için daha sağlıklı olduğundan bahsetmişsin , rica etsem konuyu biraz açar mısın canım ? yani sezaryen ve normal doğumun bebek için karşılaştırmasını merak ettim

sezeryan senin yada bebeğin hazır oldugunda değil doktorun hazır oldugunda yapılıyor. ve okudugum tüm yazılarda bebek doguma hazır olmadıgı için daha sıkıntı çekiyormuş. zaten kızlar adı üzerinde NORMAL DOGUM.
ben de 1980-1981 arası ELELE dergisi var annem bana hamileyken alıyormus ve biriktirmiş. düşünsenize böyle yazışabileceleri ve korkularını paylaşabilecekleri bir ortam yok sadece her ay o dergiyi bekliyor. ama inanın dergi süper. eger bulabilirsenin mutlaka bakın. inanılmaz makaleler var.

KIZlar şimdiden strese girmeyelim deriim.. çünkü dünyaya nasıl geleceklerini küçük meleklerimiz karar veriyoor.. biz istediğimiz kadar karar vereliim hep boşaaşakkıdı Bırakalımdaa bu zoor kararııı :hooray:bebişlerimiz versiiiin::lepi:

Merhaba butun ekim anneleri, ben dubai'de yasiyorum ve buradaki doktorlar nasil bir dogum istiyorsun diye bile sormuyorlar, yani sezeryan mi normal dogum mu diye bir soru sozkonusu degil, sezeryani acil durumlarda, bebegin ve annenin riskte oldugu durumlarda doktorunuzun size dogum seklinin sezeryan olacagini iletmesi ile yasiyorsunuz. benim doktorum alman ve bana normal dogumda epiduralin gerekliligi ya da olmadigi durumuna kendisinin karar vermeyi yegledigini soyledi ve bu da beni cok mutlu etti, cunku eger dogumum kolay olacaksa,acilmam iyiyse, ve cok aci cekmiyorsam sirf korkudan yanlis ya da gereksiz bir karar vermek istemem dogrusu.
Dogum korkusu elbette cok normal, sadece dogum degil tum surec hatta emzirme fikri bile ya da bebekle yasanan ilk hafta bile insani dusuncelere itiyor, ben dogum agrimin baslamasini veya suyumun ya da nisan gelmesini sabirsizlikla bekliyorum, cunku biliyorum ki her adimda bu 9 ay on gunluk rahatsiz bekleme suresinin bitmesine daha da yaklasacagim, bebegimizi kucagimiza alacagiz, anne ve baba olacagiz, aile olacagiz, hamilelik sorunlari sona erecek, ve cok mutlu gunler bizi bekliyor insallah, dogum agrilarinin da menstrual kramplar gibi oldugunu soyluyor tum bunlari yasayanlar, kendimi sikmadan , pozitifligimi bozmadan rahat rahat nefes alip verirsem agrilari cok daha az siddette hisedecegim bilimsel olarak kanitlanmis, annem ve anneannemin dogumlari basindan sonuna toplam 3-4 saat surmus, annem 2 kere ikindigini ve beni kucagina aldigini soyluyor, dogum sancilarinin ise bagirsaktaki kramplar gibi olup asla dayanilmayacak bisey olmadigina beni ikna ediyor, ayrica bu kramplar surekli olmayacak gelecek 1 dak surecek gececek yine gelecek, bu arada rahatlamak nefes almak, bebegin her sancida daha asagiya indigini dusunmek gerekmez mi, her sanci bebegimi bana daha fazla yaklastiracak,hep dogumun bitmesiyle bebegimin gogsume konulacagi hayali ile yasiyorum su 9 ayi, nasil mutluluktan aglayacagimizi, esimin gozyaslari icinde benimle ve bebegimle gurur duyacagini gozumun onune getiriyorum, esim dogumda yanimda olup elimi tutacak ve beraber nefes alip verecegiz insallah, bu mubarek ramazan ayinda kolay hizli saglikli bir dogum ve bebek icin hem kendi adima hem de tum anneler icin rabbime dualar ediyorum ve tum ekim annelerini simdiden kutluyorum, anne oluyoruz..

hostess cım canım benım ne kadar guzel yazöışsın oyle. bende normal doğum yapmak ıstıyorum Allah ızın verırse.yazdıkların cesaretımı bıraz daha arttırdı.olumlu seyler duymaya gercekten ıhtıyacımız var. hepimize kolay doğumlar dılıyorum..

Arkadaşlar günaydın Dr gittim gecenlerde ama yazmaya fırsat bulamadım sizlere. Kızım doğum pozisyonuna normale dönmüş:) yasasın:) Allahtan bişi olmazsa normal doğum yapacağım.
Bu arada dogum yaklaştı bakalım ilk kim kucaklayacak bebeğini şimdiden hepimize hayırlı olsun diyorum. Allah sağlıklı sıhatli kurtulmamızı nasip etsin.
Hostes arkadaşım doğumu çok güzel anlatmış ilk dogumum normaldi ve korkulacak bir şey yok aynen hostes arkadaşımın anlattığı gibi oluyor. ağrılar çekilemiyecek gibi birşey değil.

Son düzenleme:
ARkadaşla bir şey sorucaam? Ama çok cahilce olacaak:uhm: vücudun normal doğuma uygun olup olmadığını anlamak için çatı muayenesi oluyor(muş) şimdi bu muayenede ultrosonlamı bakıyorlar yoksa dr.elle alttanmı bakıyoor:çok üzgünüm: ben henüz bu konuda milli olmadım daaşakkıdı 36 haftamdayıım ne zaman belli olur acabaaaa?

Canım, Benım ilk dogumumda dr doğum öncesi hiç vajinal muayene etmedi.

slm arkadaşlar ben ağustos annesiyim size bir ip ucu vereyim annenize bir sorun normal doğummu yapmış ve nasıl geçmiş eğer anneniz kolay bir normal doğum yapmışsa ne sezeryan ne epidural normal kesinlikle normal doğum düşünün (benim annem çok kolay bir doğum yaşamış) benim doğumumda çok kolay oldu ve kesinlikle o anı bütün anneler yaşamalı nasıl bir ağrı çekiceğimizi bilmediğimizden korkuyoruz anlatıldığı gibi değil bol bol dua edin yeter SORULARINIZ VARSA CEVAPLIYA BİLİRİM

bahar-kadir haklsın sanırım.genler cok buyuk etken.
benım annem 2 doğum yapmış , biri ıkız. ve gıkı cıkmamış oyle dıyor..bende cesaret alıyorum ondan. herkes doğuruyor dayanılmayacak bır acı olsaydı herkes ıkıncıyı ucuncuyu doğurur muydı hıc_???
gasyecim parmakla vagınadan yapılıyor fakat doktoruna gore değişiyır.
mesela benım drum doğum başlamadan muayene etmenın bır anlamı yok dedi.
doğum başlayınca hastanede bakarım dedi..
bence de en mantıuklı olanı bu..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…