Ek iş arayışı

Abim matematikçi baya online olarak da çalışıyor, organik bi 5 bin takipçisi oldu instada ordan buluyor ama çok emek verdi ve uzun süredir uğraşıyor. Özel ders artı koçluk gibi bişiler yapıyor
Abiniz kadar efor sarf edebilir miyim bilemiyorum ama en azından sitelere ilan verebilirim bir gün online düşünürsem eğer.

Mobilya öğretmeni falan değilsen tanınmazsın bence ya. Türkiye’de kaç bin coğrafya öğretmeni vardır mesela, kim ne tanıyacak beni. 😂
Ben burda konularımda biraz fazla detaylar verdim de o yüzden. Bi tanıdık bi konuma denk gelse, sonra branşımı yazdığım mesajı görse direkt emin olur 😂

Benim de bu konuyu açtıktan sonra aklıma geldi. Hemen araştırdım çok hoşuma gitti daha önce örmüşlüğüm de var. Hemen yarın ip ve tığ alacağım inşallah 🥰
İp ve tığ da çok mantıklı ama ben dikiş makinesi aldım. YouTube da onlarca video var öyle öğrenmeye başladım ve yemin ederim yok böyle bir terapi. İstediğini dikmek uğraşmak çok güzel

İp ve tığ da çok mantıklı ama ben dikiş makinesi aldım. YouTube da onlarca video var öyle öğrenmeye başladım ve yemin ederim yok böyle bir terapi. İstediğini dikmek uğraşmak çok güzel
Dikiş dikmek çook ilgimi çekiyor benim de ama bir video izlemiştim oldukça kolay denmesine rağmen bir türlü anlayamamıştım, başkaları da dikiş için bi hoca lazım falan dediler cesaret edemedim dikişe. Yoksa çok isterim

Benim de senin gibi stresli ve eve gidince bitmeyen bir işim var.
Kafam hep meşguldü. Yıllardır aktif spor yapıyorum aşırı derecede makyaj , cilt bakımı vs onlara düşkünüm ama hiçbiri kafamı boşaltmıyordu. Ne spor ne süs püs.
Sonra dikiş aklıma geldi. Hatta Mune Mune abla dikiş makinesi önerdi hemen 2 gün sonra aldım. Yemin ederim yok böyle bir kafa boşaltma.
zaten sessiz çalışıyor makine. Akşam al kumaşları yap kafana göre bir şey makine kendisi dikiyor. Sonra zamanla öğrenmeye başlıyorsun

Dikiş dikmek çook ilgimi çekiyor benim de ama bir video izlemiştim oldukça kolay denmesine rağmen bir türlü anlayamamıştım, başkaları da dikiş için bi hoca lazım falan dediler cesaret edemedim dikişe. Yoksa çok isterim
Valla billa lazım değilmiş. Ben YouTubedan bakarak öğreniyorum.
Ya bir üst nesilde annelerimiz, ninelerimiz hepsi neredeyse dikiş biliyor bu kadınlar üstün zekalı mı ? Ne kadar zor olabilir

Benim de senin gibi stresli ve eve gidince bitmeyen bir işim var.
Kafam hep meşguldü. Yıllardır aktif spor yapıyorum aşırı derecede makyaj , cilt bakımı vs onlara düşkünüm ama hiçbiri kafamı boşaltmıyordu. Ne spor ne süs püs.
Sonra dikiş aklıma geldi. Hatta Mune Mune abla dikiş makinesi önerdi hemen 2 gün sonra aldım. Yemin ederim yok böyle bir kafa boşaltma.
zaten sessiz çalışıyor makine. Akşam al kumaşları yap kafana göre bir şey makine kendisi dikiyor. Sonra zamanla öğrenmeye başlıyorsun
Makine linki atar mısın üzerimize 😁

Valla billa al. Bebişe pijama atlet dikerek başlarsın. Makine zaten kendisi dikiyor yeni makineler. Yağ gibi kayıp gidiyor. Uzun vadede bana teşekkür edersin.
Çocukluğumdan beri çok ilgim var. Bebeklerime kumaş alır elbise dikmeye çalışırdım ama berbat ederdim annem alır dikerdi. El becerim pek iyi değil diye girmek istemedim o topa. Ama dediğiniz gibi makineler kendisi dikiyor zaten. Yaşadığım yerde dikiş kursu da var aslında. Ben çalışıyorum diye gitmedim. Belki saatlerim uyarsa bakabilirim daha iyi de öğrenebilirim. Örgü işine başlayayım, sıkılırsam dikişe geçebilirim bana çok cesaret verdiniz teşekkür ederim 🥰

Makine linki atar mısın üzerimize 😁
Singer ve janome 2 tane aldım ben yılların uzmanı gibi gsgsgsgs
Singer talent 3321 bu görece uygun fiyatlı
Janome 5060 dc aldım bi de bu daha üst segment.
Ben hayatımda dikiş makinesine elini sürmemiş bir insandım şimdi 1 ayda tişört filan dikiyorum

bebisiniz hayırlı olsun sağlıkla doğsun insallah. geçen gün gorumceme örgü toka yapsana dedim. çıt çıt tokatların demir kısımlarını örüyorlar. unicorn dondurma Gökkuşağı vs vs. bebeğiniz kızsa enkazından o takar

Singer ve janome 2 tane aldım ben yılların uzmanı gibi gsgsgsgs
Singer talent 3321 bu görece uygun fiyatlı
Janome 5060 dc aldım bi de bu daha üst segment.
Ben hayatımda dikiş makinesine elini sürmemiş bir insandım şimdi 1 ayda tişört filan dikiyorum
Singer’in fiyatı çok uygunmuş ya. Ara ara dikiş makinesi perileri geliyor bana da ama hiç alakam yok diye vazgeçiyorum. Şimdi yine bir yükseldim. Anneler gününde kendime hediye aldırma fikri, ÇIK AKLIMDAN.

Valla billa lazım değilmiş. Ben YouTubedan bakarak öğreniyorum.
Ya bir üst nesilde annelerimiz, ninelerimiz hepsi neredeyse dikiş biliyor bu kadınlar üstün zekalı mı ? Ne kadar zor olabilir
Bazı narin ve hata kabul etmeyen kumaşlar dışında(saten, organze vs) profesyonel terzi olup nişan elbisesi, gelinlik vb dikmeyecekseniz, günümüz dikiş makinelerini de göz önüne alırsak doğru 👍
Biraz merak ve çabayla isteyen herkes kendi evinin tekstil ürünlerini de diker kıyafet de diker, rahmetli annem enstitü mezunu diplomalı terziydi ama annemin ancak tırnağı kadar halimle bile evde her şeyimi kendim dikiyordum, dikiş makinelerinden memnun kalmana da sevindim bu arada🥰

Singer’in fiyatı çok uygunmuş ya. Ara ara dikiş makinesi perileri geliyor bana da ama hiç alakam yok diye vazgeçiyorum. Şimdi yine bir yükseldim. Anneler gününde kendime hediye aldırma fikri, ÇIK AKLIMDAN.
Direkt al balım. Bak ben sana kendimi şöyle anlatayım şu hayatta hiçbir şey tam olarak hoşuma gitmez.
Ne bileyim bi kremden bahsedilir mucize diye alırım düz krem çıkar
Şu kuaför saçı şöyle iyi yapar dediler diye gittim sırf saç kestirmeye başka şehire düz aynı saç işte
Spor yaparım e aynı fizik
Hiçbir film hayatımın filmi olmaz
Her şey benim için rutindir dünyanın en ortalama insanıyım bence .
Bir de tembelimdir yani bir heves alıp kenara atarım her şeyi. Başladığım işin devamını getiremem.
Velhasıl ben böyle bir insanken DİKİŞ MUCİZE diyorsam bi şans ver gözünü seveyim. Taksitle al gitsin yav.
Yemin ederim çekiyor seni

bebisiniz hayırlı olsun sağlıkla doğsun insallah. geçen gün gorumceme örgü toka yapsana dedim. çıt çıt tokatların demir kısımlarını örüyorlar. unicorn dondurma Gökkuşağı vs vs. bebeğiniz kızsa enkazından o takar
Teşekkür ederim. Bebişe cinsiyet tahmininde erkek dendi. Haftaya sanırım net öğreniriz ama erkek yüksek ihtimal.
Toka da güzel bir seçenek. Örgü işlerine merakım var, araştırıyorum neler yapabilirim diye. Yarın ip ve tığ alıp başlıyorum inşallah 😊

Tanınma ihtimalinden dolayı branşımı yazmıyorum, fakat online ders için çok müsait bir branş. Nedense online gözümü korkutuyor yan yana gibi olmaz diye düşünüyorum hiç vermedim vermeyi de düşünmedim hep yüz yüze öğrenci aradım
Matematik veya İngilizcedir. İngilizce olsa çeviri gibi işler de yapardınız. Geriye matematik kaldı 😅 Kodlama öğrenin veya biliyorsanız ilerletin. Yazılımla ilişkili bir şeyler yaparsınız.

X