Ek gıdaya başlayan arkadaşlar yardım

facundia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2007
123
0
49
Herkese merhaba 2 haftadır ek gıdalara meyve suyu ile başladık. Geçtiğimiz cuma itibari ile çorbaya da başladık. Çorbaya başlamamızla birlikte bizim ufaklık sütten soğdu şapur şupur emen çocuk çok seyrek emiyor istemiyor. Sizde böyle bir sorun yaşadınız mı ne önerirsiniz teşekkürler...:uhm:

canım aynı sorun bendede var malesef, ve o az emdikçe de sütüm bitme derecesinde azaldı, zevkine 5 dakika emio gelio gelmio bilmiyorum, ebeye dedeim az önce o da gece emzir bolbol daha iyi olur dedi, valla bende bilmiyorum acaba sağıp biberonla mı versek ki

Bizimki de aynı canım ya 5 dk bilemedin 10 dk..Gece eskiden bol bol emiyordu şimdi gecede çok emmedi..Ben çalıştığım sağıyorum mecburen ama biberonla da almıyor ki kaşıkla besliyoruz..:uhm:

emzireceğin zaman aç olmasına dikkat etmelisin bence. karnı aç olduğunda meme ile daha fazla ilgilenecektir eminim. bi de emzirme pozisyonunu değiştir.mesela benim oğlum kucağıma aldığımda pek sevmiyor emmeyi, bizim pozisyonumuz yatırıp yanına yatma suretiyle oluyor.

Saol canım ya deneyeyim :))))

Akşam denedim uyuturken daha çok emdi. Kandırdım keratayı yani :))))))))))))))))))

bendede tam tersi bi durum var ..
kızım yakına kadar çok güsel mama yiyodu zorla alışmıştı ama
şu son 1 haftadır mama yediremiyorum
ne yapıcamı bilmiyorum ..
ağzı kapatıyo açmıyo..açsa emmdiği amayı geri tükürüyo
nasıl yediricem bilmiyorum

Diş çıkarıyor olmasın yeğenimin kızıda diş çıkardığı günlerde mamadan kesilmiş sadece meme emmiş

valla bilmiyorum artık mama içmiyoruz
içmediği için bende ek gıdaya başladım biraz biraz
ama emmeye devam tabii..
15 gündür diş falan görmedim
bilmiyorum yaaa hayırlısı herşeyin

İlk başta belki tadları değişik gelmiştir diye bırakma eğilimi göstermiştir ama emer yine üzülme, uyku sersemi iken emzir bence de sütün azalmaz böylece. Geçer bu dönem de neler atlattık.
Biz de başladık ek gıdaya. Ama benim kızım yemek yedikten sonra bile emmek istiyor, çok memeci şimdilik bakalım nasıl olacak ileride.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…