Einizle evlenmeye karar verdiinizde, buna kar kan oldu mu?

olmazmı hıç her evlılıkte ıllakı bır karısan oluyo annem abım tabıkıde ama şimdı benden daha cok sevıyolar damatlarını

tüm ailem çıkmıştı ama olduu

ailemde herkes karşı çıkmıştı özellikle abim ve babam.iyice tanımadan kimdir nedir araştırmadan olmaz dediler vermeyiz dediler.acele etme mantıklı düşün hareket et dediler..zor kabul ettirdim yani.sonra ufak tefek sorunlarımız oldu eşimle halada olmaktabazen keşke onları daha çok dinleseydim diorum pişman oluorum eşimle her kavga ettiğmzde onlara hak veriyorum ah diyorum keşke. keşke...ama ne yazıkki geçmiş geri gelmiyor ve biz o ana geri dönemiyoruzz.

canım bende kızlarımın ve çevremin istemedi birinle evlendim eşim öldü dört sene olmuştu istiyenim çok oldu ama bu evlendim eşim görnce içim kaynadı kendi kıdemli baş çavuş çok iyi insan fakat içkisi var ve maddiyatı sıfır aylıgı çocuguna ve ayrıldı eşine gidiyor ve benim aylıgım ve kartlarım onla evleneli borç dolu çevrem ve ızlarım bilmiyo onun tayıni çıktı ve diyar bakıra geldim bir aylık evliyken ama yanlızlık ve dertleşememek beni çok çok üzüyor özür başını agrıttım

benim baştan karşı çıkmadılar ama nikaha 10 gün kala aileler kavga etti olan oldu babam annem bu iş bitti dediler attım nişanı mecburen. çok zor günler yaşadım burdaki bi çok insan da buna şahit. ben de kaçtım nişanlıma şimdi eşim 6 aydır. heşey çok güzel allaha şükür. ama düşündükçe hala daralıyorum. kabuslarımda görüyorum yaşıyorum sıkıntılı zamanlarda. bi travmaydı ama geçti allaha şükür.

herkes karşı çıkmıştı kaydirigubbakcemile3 herkes şimcik eşime herkesbayılıyor benden çok onu seviyorum

ben evde ve çevremde hep duyguları yerine mantığıyla hareket eden bi kişilik olarak tanındığımdan kimse sorun çıkarmadı araştırma gereği bile duymadılar ve gerçekten çok doğru karar vermişim en azından şimdilik öle görünüyor ve ailemden herkes çok seviyor eşimi ben de tabii:)))

evet benim eşimin tüm sülalesi karşı çıkmıştı akraba kızı düşünüyolardı..........hala beni sevmezler istemezler bugün boşansak davul zurna çalarlar ama bizim umrumuzda olmadı olmucakta................

kayınvalidem duyunca bayılmıştı..
ve babam evlendikten tam 5 yıl sonra karşı çıktığını söyledi çok büyük hayal kırırklığı yaşamıştım..çünkü çok sorunumuz oldu kayınvalide yüzünden ve hiç destek olmamıştı okadar hırpalandımki meğer sebebi buymuş ....

keşke annmeni babamın sözünü dinleseydim keşke beni dövselerdi de vermeselerdi suç bende dik başlılığmn kurbanı oldum hayatımda hep yanlış kararlarverdim evlilkte de yanlış karar ahh annecm ahh babacım keşke 6 ay geriye dönseydim de bu hatayı yapmasaydım bence insan anne babasının sözünü dinlemeli hiç kimse onlar gibi olmaz en iyi koca bile.....bir damla gözyaşıma bile kymadığın annecim şimdi gözylaşlarım hiç kurumuyor ama sana bi şey diyemem üzülmene dayanamam....ölürüm de artık seni mutsuz etmem .....

görüştüğüm kişi öğretmendi ve ailesi benim mesleğim farklı olduğu için beni görmeden,tanımadan onay vermediler... tek sorun oğullarının kendi meslek grubundan biriyle evlenmesini istemeleri. Memleket,mezhep,örf adet herşey aynı fakat ailenin görüşü buydu ve biz şuan görüşmüyoruz. yani bu olay olalı daha 2 gün oldu

Çok üzgünüm ve ne yapıcağımı bilemiyorum

Son düzenleme:
çok şükür hiç böyle bi sorun yaşamadık biz herkes çok memnundu karıştırmadık kimseyi

amcam aptal saptal seyler yapmıstıı istemeye geldiklerinde bende anlamadm ne yapmak istediginii hala konusmuyorum kaç yıl oldu ... :))) konusmayı da düsünmüyorm :))

olmazmii evde kiyamet koptu hem annem hem babam..bana 1 ay sure vermislerdi ya onu secersin ya bizi secere evd kalirsin diye neyse sonra o konu kapandi babam gecen gun tanisti pek bisey dememis ilimliymis ama annemle 1 aydan fazladir konusmuyoruz kendi yemegimizi kendimiz yapioruz kardesimle camasirlarimizi kendimiz yikiyoruz ve kardesimde bende hem universitede okuyor hem calisiyoruz simdiye kadar hep istedikleri bir evlat olduk sirf annem mezhepi farkli diye istemiyo...ama biz cok denedik halada deniyoruz baktik hala ayni bu yilin sonunda evlenicez artik..artik ev cehennem gibi oldu surekli kavgalar hakaretler biktim artik...umarim hersey duzelir yakinda

ne karsı taraf bızı ıstedı nede bızım taraf ama bız nısanlıyız zorlada olsa oldu

ohooooooo
annesi 3 ablası..
teyzeleriii 7 sülalesii istememiş benii (belli ettiiler mi yaa bi soğukluk vardı hep bana karşı evlenene kadar anlamadım ama hani yüzüme ima felan bişe denmedi)

İmzayı attımmm hobbaaaa gagalarrr gak gak gak.. açıldı..

Önce görümcee ben seni hiç istemedim..
sonra kaynana ben dedim bu bize ayak uyduramaz (cahil değilim okumuşum köyde öle iş yapmam ya susmam hakkımı savunurum idare etmem beni ezemez gibi..ondan)
sonra diğer görümcemm kardeşim kendi istedi bize sormadı fikrimizi istemiyodukki..
Abisi (kaynım) kendi köyümüzden almadıı gitti başının dikine sevmişş pehhh.. dedi..

ohoooooo

istenmeyen gelin günah keçisi ben..

sonuç düştüm kalktım kah boşancam dedim kah ayrıldım ama 7 senem bitiyo haziranda..
ve eşim benimle sonuç bu..
kardeşleriyle konuşmuyo ve anneside yok artık hayatımızda onuda sildi..

Ben istemedim onun tercihi..

ey aşkkkkkkkkkkkkkk

maalesef benimde babam karşı çıkmıştı evlenmemize ama eşimi sevmediği için değil eşimin ailesini sevmediği için,ama herşeye rağmen eşimle evlendim fakat evleneli 4 sene oldu ve babam benimle konuşmuyor.

uzuuun uzuuun seneler arkadaşım olduğu için herkes tanıyodu eşimi. o yüzden herkes seve seve kabul etti. bi tek ben düşün düşün telef olmuştum. ama şimdi düşünüyorum da boşuna o kadar düşünmüşüm

aslında eşime karşı çıkmadılar,18'imdeydim....şimdi 5 yaşında bir kızım var,onları anlıyorum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…