Çorbalar Efsane döndü yalanci ezogelin çorbasi

E

ebrumenekşe

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi ebrumenekşe
GEÇEN SENE BU TARİFİ VERMİŞTİM ÇOK BEĞENİLMİŞTİ HEM KOLAY HEM BESLEYİCİ HEM LEZZETLİ

1 ÇAY BARDAĞI KIRMIZI MERCİMEK
1 ÇAY BARDAĞI İNCE BULGUR
1/2 ÇAY BARDAĞI PİRİNÇ
6 SU BARDAĞI SU
TEREYAĞI
SALÇA
NANE PUL BİBER KBİBER V.B.

Mercimek bulgur pirinç 6 bardak suda haşlanir. Sonra blendirdan geçirilir kivama göre sicak su eklenebilir
tavada tereyağ eritilip salça pul biber istenen baharat kavrulup çorbaya eklenir biraz daha kaynatilir
afiyet olsun

bu tarifin aynısı elif adındaki arkadaş almış tekrar yazmış
site yöneticileri tarafından bu durumlar incelenmiyormu acaba?
baya popüler bir arkadaşımız sanırım geçen sene tüm tariflerin çıktısını alıp oturmuş hepsini tek tek yazmış pek işi yok heralde

bu orjinal arkadaşım adı sadece böyle

bu tarifin aynısı elif adındaki arkadaş almış tekrar yazmış
site yöneticileri tarafından bu durumlar incelenmiyormu acaba?
baya popüler bir arkadaşımız sanırım geçen sene tüm tariflerin çıktısını alıp oturmuş hepsini tek tek yazmış pek işi yok heralde

bu adı geçen arkadaş her yerde okadar çok tarif vermişki özellikle kebaplar ve et yemeklerinde tarifleri sıralamış alıntı yerleri belli değil kendi yaptıysada ben yaptım dememiş

bu adı geçen arkadaş her yerde okadar çok tarif vermişki özellikle kebaplar ve et yemeklerinde tarifleri sıralamış alıntı yerleri belli değil kendi yaptıysada ben yaptım dememiş

EVET arkadaşım seninde farketmene sevindim
herneyse zaten bir ses seda çıkmadı olsun unutulmuş tatları yeni gelen arkadaşlara anlatıyor olabilir..
teşekkürler hemşerimŞeniz

EVET arkadaşım seninde farketmene sevindim
herneyse zaten bir ses seda çıkmadı olsun unutulmuş tatları yeni gelen arkadaşlara anlatıyor olabilir..
teşekkürler hemşerimŞeniz

Bahsettiğiniz kişi, site yetkililerinden Elif Hanım..Evt son zamanlarda çok tarif ekledi ben de takip ettim..

Rahatsızlığınızı kendisine sorarsanız mantıklı bir açıklama yapar sanırım..

Bahsettiğiniz kişi, site yetkililerinden Elif Hanım..Evt son zamanlarda çok tarif ekledi ben de takip ettim..

Rahatsızlığınızı kendisine sorarsanız mantıklı bir açıklama yapar sanırım..

yönlendirmen için sağol canım

merhaba.evet çok tarif ekledim ama bunu sebebi eski yemek tarifleri bölümünün yeni formata taşınması.Hatırlayanlar bu bölümün yeni konu açımına kapatılıp iki yemek bölümünün aynı anda forumda biri yeni konu açımına kapalı olarak kalması isteyenlerin tariflerini taşıyabileceğinin duyurulması idi benim yanlışım varmı bu konuda?Daha sonra eski format üyelerin göremeceği bir bölüme taşındı.bir kaç aydır burda bekliyor ancak tariflerin kaybolmaması için taşıma işlemi tercih edildi. bu arada tariflerin bir kısmı tabiki üyelerin orjinal tarifleriydi.Bunu farkettiklerimi ifadelerini bozmadan taşıdım ve not yazdım falanca üyemizden olduğuna dair.
http://www.kadinlarkulubu.com/salatalar/241039-hulyanin-civcivleri-cokoprens-uyemizden.html
http://www.kadinlarkulubu.com/deniz-urunleri/240762-eksili-hamsi-tavasi-yesilirmak-uyemizden.html
http://www.kadinlarkulubu.com/bisku...r-tatli-kurabiyesi-deniz_gunes-uyemizden.html
http://www.kadinlarkulubu.com/biskuviler-kurabiyeler/240515-cay-kurabiyesi-amore2-uyemizden.html
ve benzerleri gibi
ancak diğer üyelerimizin açtıkları konular zaten alıntı idi ve kaynak pek çogunda yokdu
ve aynı olan tarifler siliniyor ancak aynı isimde ama yapılışı farklı tarifler kalıyor

Demek ki; Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak gerekiyormuş:nazar:

Elif hanım çabanız için teşekkür ederim.Ancak kebaplar bölümüne girdiğimde tarifleri görünce biri eline almış yemek kitabını tarifleri aynen yazmış gibi geldi hiç aralıksız sizin tariflerinizdi çünkü kebablar bölümünte alıntı yerlerini belirtmemişsiniz bu yüzden bilgi sahibi olamadık ve fikir yürüttük.Sanırım çoğu arkadaşta benim gibi düşündü oyüzden açıklamanızı teşekkür ederim

demek ki; bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak gerekiyormuş:nazar:

elif hanıma cevabı için teşekkürler
ama sizin yorumunuz biraz garip
zaten ben okursan eski tarifleri yeniden yorumluyor olabilir demişim
sizinki sırf laf olsun diye yazılmış

X