düzgün giyinemiyorum ,saçım olmuyor makyaj yapmıyorum...

kuzeyyildizim

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Mart 2016
835
382
44
offff....
kızlar ben uzun bir bayanım.zaten türkiyede uzun bayan olunca doğru kıyafet bulmakta sıkıntı çekiliyor.ben bu durumu yaşıyorum.genelde ispanyol paça giyiyorum ama daha iri ve uzun gösteriyor sanki beni.giyim tarzım stilim yok..ama giydiklerim beni daha iri gösteriyor gibi.1.81.cm bu arada boyum
saçlarım ne dalgalı ne kıvırcık.doğallığı çok severim yıka çık kurut saçlarını tama m bunu istiyorum ama bu sefer cin çarpmış gibi oluyor saçım utanıyorum insan içine çıkmaya o halde düzleştrirsem 200 derecede en az 1 saat uğraşmadan düzleşmiyor ve en fazla 1 gün dayanıyor düzlüğü .saç şekillendirici kremler de hep yapay kimyasal öyle özeniyorum ki saçlarını doğal haliyle kullanabilenlere
makyajı hiç sevmiyorum dpğal değil.bir sürü kimyasalı vücut emiyor kana karıştırıyor sadece dudak parlatıcısı sürerim.
doğru bir giyimle , saçımı yıpratmadan yaparak makyajsız nasıl güzel görünebilirim? bu arada bir de gözlük kullanıyorum.gözlükleirm eskidi iyice.doğru gözlük de seçemedim sanırım ayrıca ön iki dişim içine doru gülünce o da hoş görünmüyor bir de küçük yerlerde yaşaıyorum hep.hani hadi 2 saatliğine dışarı çıkıp alışveriş yapayım diyebileceğim bir ortamım yok...en az 3 saat yol çekmem gerek alışveriş mağazalarına gitmek için.
fikirlerinizi merak ediyorum durumum vahim.

İspanyol paça doğru bir tercih değil uzun boy için.
Bilekte biten yüksel bel skinny jeans tercih edebilirsin.

Saçların için duştan sonra saç kremi kullanmalısın bana göre.
Kimyasal falan o kadar detaya gerek yok :)
Sonuç itibariyle sadece uçlarına sürüyosun.

Gözlük olarak da oval modeller çok moda.

Alışveriş işini de bir sürü site var, online olarak halledebilirsin.
Olmayan yada beğenmediğin bir ürünü geri gönderebiliyorsun.

ispanyol paça doğru değil değil mi uzun boy için? peki o dediğin jeansların üzerine ne giyebilirim?

Makyaj yapmam kimyasal,sacimi yapmam 1 saat diyerek guzel olunmaz. Televizyonda gördüğümüz insanlar güzel gözükmek için kim bilir neler yapıyor. Tabikide onlar gibi olmayacaksiniz ama güzel gözükmek istiyorsanız fedakarlık yapacaksınız. Yoksa bende isterim ise gitmeden 15 dakika önce uyaniyim,giyinip evden cikiyim. Ama olmuyor işte. Önce su usengecligi üstünüzden atın bence.

Ne dert ettin boşuna böyle :) Keşke sendeki boydan bende olsa :) Neyse, kaliteli makyaj malzemeleri ve saç bakımı yapsan olur. O kadar kimyasala takıyorsan, hava da solumamalısın. Alışverişini de online yapabilirsin. Hem 3saat de olsa ben olsam o yolu giderdim. İyi görünmek insanı mutlu eder. Saçlarını da kısalt biraz ki düzleştirmen uzun sürmesin.

ispanyol paça doğru değil değil mi uzun boy için? peki o dediğin jeansların üzerine ne giyebilirim?

Bence değil, çünkü genellikle boyu kaldırsın diye tabanlı yada yüksek topuklu ayakkabıyla birlikte kullanılıyor.

Bol paçanın altına düz taban bir ayakkabı da hiç olmuyor zaten.

dediğim pantolunun üstüne bel kısmında biten tişört, kazak, gömlek herşey olabilir :)
Yani pantolunun bitiş yerinde üst kısım başlayacak şekilde.

Aynı zamanda bol salaş gömlekler de olur.
Altına güzel bir spor ayakkabı giyersen tadından yenmez.

Ama ben bunu kendi tarzıma göre yorumluyorum tabi, dikkate alırken bunu da göz önünde bulundur :)

Brezilya fönü duydunuz mu hiç?
Bir kere yaptırıyosunuz 3 ay falan gidiyo
Benim saçım da tam sizinki gibidir bir buçuk ay önce yaptırdım hâlâ işlemsiz kullanıyorum öyle aşırı düz mükemmel durmuyor ama elimle ufak Düzeltmelerle gayet iyi duruyor
Bir de makyaj sevmiyor olabilirsiniz ama bi eyeliner görüntüsü herkese yakışır şimdi moda zaten tek eyeliner sürmek
Bunun için de tavsiyem kalıcı eyeliner
Göz üstüne bir miktar da altına yaptırın en az iki.sene gider

ispanyol paça basenleri olduğundan geniş gösteriyor bence.

makyaj konusunda da ben de doğallığı severim. ama bi rimel bi hafif ruj bozmuyor doğallığı. illa adelle makyajı yapmak zorunda değilsiniz. rimel bile çok şey katıyor yüze.

diş konusuna da takmayın ya da takıyorsanız doktora gidin, tedavi olmaya bakın.

alışverişe de haftada bi gün gitseniz git gel 6 saati gözden çıkaracaksınız ya da internetten alışveriş yapacaksınız.

Dar paça normal bel pantolon giyebilirsin ( göbeğin yoksa) . Göbeğin varsa yüksek bel giymeni öneririm. Üst kısmını bol seçersen dökümlü yani boyun çok uzun gözükmez. Bence düz converse ve babetler çok hoş gidiyor uzun boyluya. Saçların için benimde saçlarım sizin gibi. Benim fikrim maşa alıp birkaç tane dalga yaparsan en azından daha toplu durabilir. :) ben hiçbir işlem yapmıyorum ama :) gözlük güneş gözlüğü mü anlayamadım ? Yoksa hergün kullandığınız normal gözlük mü? Bence bu kadar dert yapmayın. Bir kadını güzel gösteren kendine güvenidir. Çünkü o güven yüzüne yansır ve Işıl ışıldır :) mesela ben çok güzel giyindiğimi düşünmüyorum. Ama kendime güvenirim. Asla bakımsız hissetmem kendimi. Bu da tüm ilişkilerime yansır. Size de bunu öneriyorum :) mutluluklar

Duştan sonra saç kremi problemini çözer, kimyasallığından korma sadece saç uçlarına süreceksin, kibar bir topuz günü kurtarır (benim gibi tembellerin kurtarıcısıdır topuz)
Giyimde boru paça pantalonlar uzun bri için daha iyi sanki, kot ya da kumaş fark etmez, üzerine hafif v yakalı bir bluzla kombinlenir
Makyaj bende yapmıyorum kimyasal korkusu değil de tembellikten =)) Abartmamak kaydıyla bir kapatıcı, bir rimel insanı pek de zehirlemez diye düşünüyorum

çok güzel bir yorumdu çok teşekkürler :)

Ben gorsel uzmanıyım satıs uzerıne bıkekten modeler alın dar paca sıze uygun paca boyu 32 dır genelde bu tıp jeanlar colins mavi zara ltb vb jean agrlıklı markalarda bulabılrsınız

Güzel görünmek için saç1. Sırada geliyor. Yani o saç düzgün sekilki ise makyaja falan gerek yok. Gün içinde. Bu arada benim de saçım sizin gibi. Ne kıvırcık ne dalgalı karman çorman. İlk olarak kaliteli bir düzleştiricişart ki ben 170 de yapıyorum. Yağmuraçıkmam gerek bozulması için. Daha önce ki düzleştirici banamısın demiyor du ve uzun süre uğraşıyordum. Şimdi bir reklam arası yetiyor saçımı kurutup duzleştirmem için.

Uzun boya giyinmek neden zor olsun canım en kolayı bence. Ahhh ahh ver sen 20 cm ini

Saka bir yana dar paça uzerine baseni örtecek bluz gömlek tshirt giyebilir sin. Simdi bahar geldi uzerine bir deri ceket akşam için gündüz kot ceket giyebilirsin. Üst renk alt renk ayrı çok rahat giyebilirsin boy kesme sorunu yokçünkü. Uzun boylularda bençok severim boyfrend pantolon bence zaten sadece uzun boylu bayanlara yakışıyor. Feminen bir ayakkabı ile salaş bir tshirt ve mevsimlik kısa bir ceket ile çok iyi görünebilirsin. Nolur ve o 180 boyun hakkını

bilekte biten dar paçalı pantolonlar giymelisiniz bence
saçlar için bişey diyemem belki değişik örgüler denemelisiniz
makyaj için doğal içerikli ürünler alabilirsiniz internetten burts bees gibi markalar var
dişlerinize tel takılabilir
alışverişlerinizi trendyol tchibo markafoniden yapabilirsiniz

suan neye elimizi atsak kimyasal dogal olan makyaj malzemeleride var ama digerlerine gore daha pahalı..bu kadar takılmaya gerek yok kullanıyoruz ama birsey olmuyor cok fazla cildinizde tutmayın cildinizin temizligini iyi yapın sıkıntı cıkmaz

Bakımlı olmadan güzel olunmaz. Önce bu konuda anlaşalım.

Herkes demiş zaten ispanyol paça pantolonlardan vazgeçin. Eğer bacak boyunuz uzunsa dengelemek için uzun dökümlü üstler tercih edin.

Sacçlarınızı ıslakken yalap şap balıksırtı örün, ertesi gün açtığınızda çok doğal dalgaları olacak. Beni iki gün idare ediyor bu yöntem. Kimyasal kullanmasanız da şekillendirmek için doğal yağlar kullanın. Hem saçınızı besler, hem şekillendirir.

Makyaj önemli bir ayrıntı. Parlatıcılar 10 yıl öncede kaldı, artık mat dudaklar revaçta. Onları da çöpe atın. Bikaç tane nude tonlarda mat ruj işinizi görecektir. Cildiniz güzelse yüz makyajını es geçebilirsiniz ama göz makyajını esgeçmek sizi solgun ve hasta gösterir. Biraz allıkla yanakları da renklendirmek şart.

mat renk rujlar nasıl oluyor inan hiç bilmiyorum bu arada pantolonlarımın hepsi ispanyol vazgeçeyim dediğiniz gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…