düzgün giyinemiyorum ,saçım olmuyor makyaj yapmıyorum...

basen genis degilse dar paca giymelisin bence ama basen varsa ispanyol paca cok yakisiyor benim fikrimce..Dar paca ustune salas gömlekler vs cok hos olur.Saclar konusunda bence uzun boylulara uzun sac cok havali oluyor brezilya fönü tavsiye ederim..Kendim sac konusunda sanslilardanim yika ve cik modundayim her zaman allaha sukur .Makyaji ben de sevmem ama bi rimel ve rujsuz asla disari cikmam.

Alisveris günü belirleyin ve duzenli cikin.O boyun hakkini ver bacim:KK45:

Her güzel şeyin bir bedeli var malesef
Doğal güzel değilseniz yapay olmak durumunda malesef kadınlar tabi istiyorsa
Allah vergisi yapcak bişey yok
Ben de uzunum ve bilekten dar paça pantolon giymeye bayılırım converse le filan çok tatlı duruyo başım açıkken fön çekerdim kendim sonra soldan alıp sağ tarafa attırınca müthiş doğal duruyodu evde de yaparım bunu çoğu zaman bir de saç için bi yöntem var ama burda anlatmam zor doğal ve zararsız
Makyaja gelince bi allık bi rimel kana karışmaz sanırım kaş bıyık al tertemiz cilt al sana ne güzel oldun :)

Yüksel bel kot üstüne hafif salaş birşeler giyin. altına spor ayakabı veya babaet babet giyin. makyaj olarak bi eyeliner rimel birde alık sürsen yeter hafif bir rujda olabilir. saçlarına gelincede aralarına maşayla 4 5 tane sar hoş durur sonra isetege gore tel tokalarla hafıf toplaya bilisinde. birde eline büyük çanta aldın mı tamamdır:)

Öncelikle ispanyol paça pantolondan vazgeç. Arkadaşların dediği gibi dar kesim yüksek bel pantolonlar tercih etmelisin. Keşke bende sen gibi uzun olsaydım.. Altınada spor ayakkabı.. Üst için salaş, asimetrik kesim, kısa bluzler deneyebilirsin. Spor ve şık oluyor.. Saç için, benimde şekli olmayan saçlarım var. Ben tepede yada ensede balerin topuzu yapıyorum. Hemen yapılıveriyor zaten zamanla alışırsın. Yada salıkken tony&guy'ın deniz tuzlu spreyi var. Onu sıkıp çıkıyorum. Çok doğal duruyor..Sende deneyebilirsin... Makyaja bi eyeliner, ruj, rimelle tamamladın mı OK.. :21:

Bu saydıkların hiç biri büyük problemler değil. Senin sorunun bence tembellik.
Yanlış anlama ben de çok bakımlı, makyajsız gezmeyen biri değilim. Olamam çünkü ben de doğallığı severim. Saçımı sabahın köründe kalkıp hayatta düzleştirmem. Zaten o kadar kısa sürmez kıvırcık ve yoğunlar. Ama her gün elektriğini almak için saç şekillendirici krem sürerim. Onu da yapmazsam blair cadısı gibi dolaşırım bütün gün. Kimyasal falan olmasını çoktan geçtim. Diplerine sürmüyorum zaten üstten üstten. Ev yapımı doğal krem tarifleri varsa araştır.

Bir eyeliner/gözkalemi, bir mascara, bir allık bunlar doğallığı bozan şeyler değil. Aksine yüze vurgu yapıyor. Her gün fondöten, far falan kullanmak hiç yapmayacağım bir şey benim de.

offff....
kızlar ben uzun bir bayanım.zaten türkiyede uzun bayan olunca doğru kıyafet bulmakta sıkıntı çekiliyor.ben bu durumu yaşıyorum.genelde ispanyol paça giyiyorum ama daha iri ve uzun gösteriyor sanki beni.giyim tarzım stilim yok..ama giydiklerim beni daha iri gösteriyor gibi.1.81.cm bu arada boyum
saçlarım ne dalgalı ne kıvırcık.doğallığı çok severim yıka çık kurut saçlarını tama m bunu istiyorum ama bu sefer cin çarpmış gibi oluyor saçım utanıyorum insan içine çıkmaya o halde :KK43: düzleştrirsem 200 derecede en az 1 saat uğraşmadan düzleşmiyor ve en fazla 1 gün dayanıyor düzlüğü .saç şekillendirici kremler de hep yapay kimyasal :KK43: öyle özeniyorum ki saçlarını doğal haliyle kullanabilenlere :KK43:
makyajı hiç sevmiyorum dpğal değil.bir sürü kimyasalı vücut emiyor kana karıştırıyor sadece dudak parlatıcısı sürerim.
doğru bir giyimle , saçımı yıpratmadan yaparak makyajsız nasıl güzel görünebilirim? bu arada bir de gözlük kullanıyorum.gözlükleirm eskidi iyice.doğru gözlük de seçemedim sanırım :KK43: ayrıca ön iki dişim içine doru gülünce o da hoş görünmüyor :KK43:bir de küçük yerlerde yaşaıyorum hep.hani hadi 2 saatliğine dışarı çıkıp alışveriş yapayım diyebileceğim bir ortamım yok...en az 3 saat yol çekmem gerek alışveriş mağazalarına gitmek için.
fikirlerinizi merak ediyorum durumum vahim. :KK43:
Öncelikle ispanyol paça pantolonlar boyu uzatmak için kullanılır onu çok fazla tercih etmeyin.Dikine çizgili şeylerden kaçının kıyafetlerinizde yatay çizgiler kullanın.Yüksek belli pantolonları tercih etmeyin onlar da boyu uzun gösteren parçalar.Eğer basenleriniz iri görünüyorsa daha çok koyu renk pantolonlar ya da kotları tercih edin.Benimde saçlarım genelde kabarır özellikle yıkadıktan sonra saçımı tararsam çok kabarır eğer doğal çıkmak istiyorsam dışarı genelde öyle zaten :KK70: ya saçlarım ıslakken tarıyorum ve kendi kendine kurutuyorum daha bir az kabarıyo ya da düzleştirici vs yerine tarayarak fön yapar gibi ama fön kadar uğraşmadan sadece saç diplerine doğru kurutma makinesi ile saçlarınızı kurutun.Ayrıca elektiriklenmeye karşı olan saç kremlerinden kullanmanızda da fayda var :) Makyaj içinde insanın genelde en fazla ihtiyaç duygug parçalar eğer düzgün bir yüze sahipse rimel dudak renklendiriciler,kaş boyası-kalemi ve de kapatıcıdır.Taabi bunlardan bile ihtiyacınıza göre gerek duymayacağınız olabilir.Artık günümüzde bir çok marka var tamamen bitkisel ürün yapan ve hayvanlar üzerinde deney yapmayn mutlaka onları araştırarak bulabilirsiniz :) Ki eski çağlarda da insanlar makyaj için bitkisel ürünler kullanıyorlardı :) Gözlük olarak da eğer küçük bir yüzünüz varsa daha ince çerçeveli hatta sadece yandan çerceveli gözlük kullanabilirsiniz tam tersi ise kemik modasına uyabilirsiniz.Saçınızıda mümkün olduğunca üstten kabartmayın ki boyunuzu uzun göstermesin şimdilik bunlar aklıma geldi :)

Benim hazırlanman genelde 15 dk suruyor zaten dustan sonra saç kurutma makinasıyla kuruturum dümdüz olur. Saclarim az da değiller ustelik. Kesinlikle ispanyoldan vazgecmelisin . Rimel kullanmiyorum kirpiklerim kısa ama sevmiyorum rimeli pek arada sirada . amaa göz kalemleri olmazsa olmaz tabi .allıkda olursa ssüper olur. Bence ruj kullanmıyorsa parlatıcı güzel duruyor . Rujun ustunde iyi olmuyor . cildin iyiyse fondotene hic gerek yok. Ben sadece dugunumdr ve nisanda kullandim mecburen. Hem boylelikle kimyasala da batmamis olursun.Biraz kendimden oörnek verdim.

Boyun ne güzel :KK24: saçın içinde banyodan sonra durulanmayan bunu öneriyorum saçlar elektiriklenmiyor ve yumuşacık oluyor saçına hiçbirşey kullanmamışsın gibi :KK66: ben ıslakken sürüyorum sonra kurutuyorum :KK51:
Hemde çok ucun 6.5 tl ve kocaman
images.jpg

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum önerileriniz için ispanyol paça pantolonlarımı aldım giydim aynanın karşısında gerçekten de beni olduğumdan çok daha iri gösterdi .bir tane dar paça jeanim var gerçekten de hoş geldi gözüme giyince.artık ispanyol paçaya veda etmem gerektiğini anladım.stilimi bu şekilde belirleyeceğim: dar paça pantolonlar üzerine bol hafif salaş hırkalar ve tunikler.
saçlarıma da ara ara elidorun 7 24 ünü sürücem napim sürmeyince elektirik çarpmış gibi görünüyorum :KK43:
hafif bir rimel eyeliner ve hafif bir renk veren ruj şart bunu anladım
çok sağol kk. iyi ki varsınız :)

saçlarınla uğraşmak istemiyorsan örebilirsin
elektriklenmesini de doğal yağlarla önleyebilirsin
makyaj konusunda ise, eczaneden mineral makyaj ürünleri alabilirsin

Makyaj malzemeleri için bitkisel olanlarını kullanabilirsiniz.Onun dışındakilere bişey diyemiyorum.ama düz saç kullanamıyorsanız dalgalı kullanın hep.Bununda çözümü duştan çıktıktan sonra saçı biraz kurutup hafif nemliyken saçı örmek.Bi kaç saat bile o örgüyle kalsanız örgüyü açtıktan sonra dalgalı saçlarınız olur.Ben dalga için maşa kullanmıyorum, bu yüzden duş sonrası örgü yapıyorum.Gece öyle yatıyorum sabahta açıyorum.Sönme bozulmada olmuyo.Buda belki olabilir o yüzden sizin içinde.

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum önerileriniz için ispanyol paça pantolonlarımı aldım giydim aynanın karşısında gerçekten de beni olduğumdan çok daha iri gösterdi .bir tane dar paça jeanim var gerçekten de hoş geldi gözüme giyince.artık ispanyol paçaya veda etmem gerektiğini anladım.stilimi bu şekilde belirleyeceğim: dar paça pantolonlar üzerine bol hafif salaş hırkalar ve tunikler.
saçlarıma da ara ara elidorun 7 24 ünü sürücem napim sürmeyince elektirik çarpmış gibi görünüyorum :KK43:
hafif bir rimel eyeliner ve hafif bir renk veren ruj şart bunu anladım
çok sağol kk. iyi ki varsınız :)
Golden rose kalem rujlar var mat. Ben iki tane aldım biri neredeyse dudağım ile aynı renk. Genelde gündüz kullanırım yada gece çok yoğun göz makyajı yaparsam kullanırım. Birde bordo var onu özellikle gece kullanırım.

Kahkül sana yakışıyor ise bence en büyük kurtları cı. Saçını ör veya topuz yap tepede. Sadece Kahkülünü düzleştir. Zamandan tasarruf. Malesef bana yakışmıyor.

Bence sırf uzunsun diye başka kadınların da giydiği tarzdan da mahrum bırakma kendini
Ben doğal saçın ne olursa olsun güzel olduğunu düşünüyorum. duş sonrası saç kremini ihmal etme saçına en uygun şampuanı bul mesela sertse gliss çok iyi geliyor.
Makyaj konusundaysa bb krem rimel ve ruj sürsen birşey olmaz bu kadar da abartma

Bence sırf uzunsun diye başka kadınların da giydiği tarzdan da mahrum bırakma kendini
Ben doğal saçın ne olursa olsun güzel olduğunu düşünüyorum. duş sonrası saç kremini ihmal etme saçına en uygun şampuanı bul mesela sertse gliss çok iyi geliyor.
Makyaj konusundaysa bb krem rimel ve ruj sürsen birşey olmaz bu kadar da abartma
benim saçım şekilsiz gliss sürsem şekle girer mi?
bb kremi anlamadım bir de

Golden rose kalem rujlar var mat. Ben iki tane aldım biri neredeyse dudağım ile aynı renk. Genelde gündüz kullanırım yada gece çok yoğun göz makyajı yaparsam kullanırım. Birde bordo var onu özellikle gece kullanırım.

Kahkül sana yakışıyor ise bence en büyük kurtları cı. Saçını ör veya topuz yap tepede. Sadece Kahkülünü düzleştir. Zamandan tasarruf. Malesef bana yakışmıyor.
canım kafamın şekli yuvarlak değil kare gibi inan topuz hiç yakışmıyor :KK43: örgü de öyle evde deniyorum bakıyorum aynaya olmuyor :KK43:

ispanyol paça doğru değil değil mi uzun boy için? peki o dediğin jeansların üzerine ne giyebilirim?
Insanlar uzun gorunsun diye ispanyol pacayi tercih ediyor arkadasa katiliyorum sen daha dar ve bilekde biten yahut daha kisa modelleri tercih etmelisin o zaman daha shik durur.uzun boylu baya lar shansi aslidna bir cok seyi kaldirirlar sana bir kac orenk ata bilirim

Saclarini tepeden topla topladigin saclari dolandirip paravanayla tuttur buyuk bir topuz oluyor gozlukle havali oluyor ben hep boyle kullaniyorum fon le kim ugrasacak duzlestirici zarar veriyor makyaj icin kas fari kullaniyorum bi tek bide rimel oda tmm boy konusuna bisi diyemicem bende cok minyonum cunku ama bilek pantolon kisa gosteriyor onu biliyorum

Herşeye üşeniyorsun be canım . Makyaj sevmiyorsun .
Öyle güzellik olmaz ki kendiliğinden :)
1 saat uğraşıyorum makyaj , giyim , saçlarımla .
Kendimle uğraşmayı seviyorum asla üşenmem .

İspanyol paça doğru bir tercih değil uzun boy için.
Bilekte biten yüksel bel skinny jeans tercih edebilirsin.

Saçların için duştan sonra saç kremi kullanmalısın bana göre.
Kimyasal falan o kadar detaya gerek yok :)
Sonuç itibariyle sadece uçlarına sürüyosun.

Gözlük olarak da oval modeller çok moda.

Alışveriş işini de bir sürü site var, online olarak halledebilirsin.
Olmayan yada beğenmediğin bir ürünü geri gönderebiliyorsun.

Neden öyle dedin shap?:110:
Ben de bugün ispanyol paça aldım boyum da uzun.
Hem de o kadar çok aradım ki piyasada resmen ispanyol paça yok.

X