Düzenli Evimiz & Hayatımız

Jeneratör yok mu? Bizim jeneratör alındı geçen yıl
Bizim binadakiler doğru düzgün aidat ödemiyor ki, merdiven temizliği bile mesele. Jeneratör alınsa demek evimize haciz getirirler.
Neyse ki elektrik kesintisi fazla yaşadığımız bir şey değil.
Planlı kesinti olacağı zaman da belediye mesaj atıyor önlem alın diye. Sanki kaba kacağa elektrik depolama şansımız var gibi.
Ben de su stoğu yapıyorum bolca. En azından mutfak, banyo ve tuvalet için lazım olan suyu tedarik ediyoruz. En zoru da susuzluk zaten, hele de yaz günü.

Kızlar şu haberi izlemeyecektim bi daha konusu geçince bi bakındım.Miğdem bulanıyor valla tansiyonum yerlerde.Uzandım şimdi ama bi de şu detay var yabancı uyruklu 50 kişi haberi yapıp sunmuş kendi vatandaşlarına galiba.Ruh hastaları ne çok ülkemizde Allah yardımcımız olsun.Böyle bi haber direkt kaldırılma toplumun psikolojisi hiç düşünülmüyor.Dünya müminin zindanıdır diye boşuna denmemiş.😕

Oğlan kenidini iyi hissetmiyor okula götürmedim bugün uzansın dinlensin.İlaçlarını verdim vitaminde verdim inş.yarın gidebilir geri kalmaz dersinden.
Yemek olarakta aklımda taze fasulye var dolapta yapmazsam ezilebilir çocuklar içinde yanına makarna çorba yapabilirim.
Bebiş 7.dişi patlatıyor çok huzursuz maalesef sürekli mızmız.🙄

Oğlan kenidini iyi hissetmiyor okula götürmedim bugün uzansın dinlensin.İlaçlarını verdim vitaminde verdim inş.yarın gidebilir geri kalmaz dersinden.
Yemek olarakta aklımda taze fasulye var dolapta yapmazsam ezilebilir çocuklar içinde yanına makarna çorba yapabilirim.
Bebiş 7.dişi patlatıyor çok huzursuz maalesef sürekli mızmız.🙄
Geçmiş olsun canım Allah yardımcın olsun 🙁

Hasta olan, hastası olanlara geçmiş olsun arkadaşlar, kalıcı şifalar versin Allahım.

Bağcılar olayını gördüm, görmez olaydım. Bu kadarını da gördük. Yarabbi bu dünya ne hale geldi böyle, biz neler görüyoruz, görmediğimiz ne vahşetler de vardır kim bilir. İnsanoğlunun sınırı yok mu, bunu nasıl yapabilir bir insan evladı...... Alışıyoruz böyle şeylere, en kötüsü de o.Çok üzücü, çok.

Hayat devam ediyor işte dönüp kendi işimizi yaptık, ne yapacağız..............
👍🏼Beslenmeler, kahvlatılar hazırlandı, okula işe gönderildi herkes
👍🏼Camlar açıldı yataklar toplandı
👍🏼3 posta çamaşır attım, astım 2 sini
👍🏼Kahvaltı, bulaşık, mutfak ocak sil süpür
👍🏼7-8 parça ütü

Bugun başka işim yok.
Dün misafirden artan yemekler de var.
Eşarplarımı şallarımı yıkayıp ütülesem mi diye kendime iş icat ediyorum zihnimden, şöyle bi havaları değişsin mis koksunlar dedim ama bakalım,hava güneşli çabuk da kururlar.

Başka işim yok. Maneviyata çalışalım bugun bari..
Maneviyat eksikliği insanoğlunu çukurlara çamurlara atar.. Her kim ne istiyosa neye inanıyor nasıl inanıyorsa ruhunu beslesin, kendini eğitsin. Yoksa batacağız hep beraber.
Güzel Allahım memleketimize feraset, ferahlık, iyilik güzellik versin...

X