Düzenli Evimiz & Hayatımız

Çocuğu bıraktım bi işim var dışarda oturdum bi yere bekliyorum size bakim dedim ❤

UcanSupurge UcanSupurge teşekkür ederim canım sağolasın senin kv nasıl oldu? Sen naptın alışabildin mi?
Şükür canım kızım anaokuluna başladı bugün kusuyor ya kayınvalidem de iyi Allah razı olsun bi ailevi durum vardı görümcemin yanındaydı sağlığına yönelemedi daha dün döndü evine haftaya gidip safra ameliyatı için görüşmeyi düşünüyor

Ne varsa eskilerde var.😌 Benim anneminde elinden her iş gelir.
Geçen yıllarda salça yaparken ben kendim yapacağım dedim hep siz olmayacaksınız ya öğrenmek istiyorum dedim.
Biber salçamı yaptım tabi tuzlama kurutma aşamasında soruyorum.😁
Yaa bu yıl hiç hayatımızda yaşamadığımız şeyi yaşadık.
Biber salçamızı yapamıyoruz o kadar pahalı ki şaka gibi.😐 Beklemedeyiz fiyatın biraz inmesini bekliyoruz..
Ne olacak bu böyle bilinmezlik çok kötü..
Ama ciddi söylüyorum böyle bi pahalılık bu yaşıma kadar görmedim.Nasıl ki biber fiyatları da belirlenince durumun ciddi boyutları ortada.
Fiyatları yazacağım şimdi.Biz kilo başı enn kaliteli bibere 900 kuruş verirdik.Bu çok pahalı gelirdi 7 ye alırdık düşünce.
Bu yıl ki fiyatlar 9 tl zama bakar mısınız🤷‍♀️ 7 tl ye düşmesini bekliyoruz.O da havalar yağışlı olmaya başlayınca haliyle salçayı da kurutmak zorlaşıyor buralar sıcak her türlü kurur fakat zahmet istiyor sağanak olunca habire kaçıp salçaların üzerini kapatıyorsun tepsilerle falan.
Allah yardımcımız olsun hayat kalitesi artıyor mu yoksa herşey gittikçe zorlaşıyor mu bilemiyorum.🤦‍♀️
Evet aynen 😊 Allah annemden razı olsun kendisine kalan mirası annem bizlere öğretti. Yatak yorgandan kurutmalık biber salçasına dikişe kadar ben hep yapardım bekarken annemlerle evlendim egeye geldüm buralarda zor biraz. Anladığım kadarıyla sende doğuda olmalısın canım sıcak havalarda olabilecek şeyler bunlar tam güneş görmedikleründe bozulabiliyorlar

Ahhh fiyat konularına hiç girme daha bu sabah ablamla konustım o bana yapacak hepsini biberin fiyatı 13 lira 10 liraya düşmesini bekliyır yapabilmesi için nasıl olacak bilemiyoruz. Farz olan şeyleri bile artık almakta çekinir hale geldik. Az az alıyoruz böyle de bereketi yok az aldıkça sıklasıyor.
Hayat gittikçe kalitesizleşiyor ben bunun kanaatindeyim maddi manevi hiç bir şeyin tadı tuzu kalmadı sonumuz hayr olsun insaAllah. Ben çocuklarımızın geleceğinden çok endişeliyim :KK43:

Son düzenleme:
Bugün büyük kızım ateşliydi sağlık ocağına götürdüm bi yatakları topladım her işim duruyo daha😑

Şükür canım kızım anaokuluna başladı bugün kusuyor ya kayınvalidem de iyi Allah razı olsun bi ailevi durum vardı görümcemin yanındaydı sağlığına yönelemedi daha dün döndü evine haftaya gidip safra ameliyatı için görüşmeyi düşünüyor
Çok geçmiş olsun hanımlar

Selamlar ülkem kadınları 💐
Bir miskinlik halindeyim ki sorulmasın 😄
Sabah herkesleri okula-işe gönderdim.
Oğluşumu hazırladım,kahvaltı ettik.
Sonra hemen yemek koydum, mutfağı topladım.
Ortalığı topladım.
Bir iki dikiş tadilatı vardı onu hallettim.
Daha da kılımı kıpırdatmak istemedim.
Oğluşu uyuttum, bir çikolata ile kendimi mutlu ettim.
Boş kaldım burayı okuyayım biraz. 😉🤗🌾

Ayy kızlar biz bugun sosyal konut kurasina yazildik💃 varmi burdan baska yazilan
Bizde düşünüyoruz canım e devletten başvuru yapılıyormuş TC numaramizin gününü bekliyoruz. Nasıl oluyor peki ön ödeme felan ne kadar bunun bilgisini tam olarak öğrenemedim başvuru yaptıktan sonra bankaya para yatiriliyor galiba aşamalarını anlatirmisin

X